Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64118.7
2.27%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3075.29
3.63%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.51
13.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.8
4.41%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

CoinMarketCap’deki Yaşanan Hatadan Dolayı Kullanıcılar, Kendilerini Milyoner Zannetti!

Kripto para veri platformu CoinMarketCap, bazı hatalardan dolayı kullanıcıları yanlış bilgilendirmiş oldu.

Clock
Paylaş
CoinMarketCap’deki Yaşanan Hatadan Dolayı Kullanıcılar, Kendilerini Milyoner Zannetti!

Birçok kripto para hakkında temel verileri sağlayan CoinMarketCap, 14 Aralık Salı günü akşam saatlerinde “coin”lerin fiyatlarında ve buna bağlı olarak “coin”lerin piyasa değerlerinde yanlış veriler gösterdi.

5053f4da 9f6c 4892 9c3d 0c31c14c9130 - CoinMarketCap'deki Yaşanan Hatadan Dolayı Kullanıcılar, Kendilerini Milyoner Zannetti!
CoinMarketCap

Hatalı verilerin gösterimi yaklaşık bir saat boyunca sürdü ve daha sonra düzeltildi.

728×90 muhabbit - CoinMarketCap'deki Yaşanan Hatadan Dolayı Kullanıcılar, Kendilerini Milyoner Zannetti!300x250 muhabbit - CoinMarketCap'deki Yaşanan Hatadan Dolayı Kullanıcılar, Kendilerini Milyoner Zannetti!

Yanlış verilere göre CoinMarketCap sitesi, Bitcoin’in piyasa değerini 14,7 kentilyon olarak gösteriyordu. Bununla birlikte CoinMarketCap, normalde düşük bir piyasa değerine sahip olan Cocos-BCX’i listede ilk sırada gösteriyordu.

Coınmarketcap twıtter

CoinMarketCap, Twitter üzerinden birkaç saatliğine trilyoner olmak nasıl bir duyguydu diye “tweet” paylaşarak kripto para kullanıcılarını kaale aldı.

İlginizi Çekebilir: CoinMarketCap Nedir?

Verileri CoinMarketCap’ten çeken TrustWallet’ta bu sorundan etkilendi. Bununla birlikte Bloomberg medya sitesi, Coinbase’in de etkilendiğini bildirdi. Bazı merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri de fiyat verisi kaynağı olarak CoinMarketCap’i kullandığı için kullanıcıların güvenliğini sağlamak adına işlemleri kısa bir süreliğine durdurdu.

Sonuç olarak veriyi CoinMarketCap’ten çeken herhangi bir platform, cüzdan ve al-sat robotları bile bu durumdan etkilenmiş olabilir. Umarız panik yaratan bu tür hatalar tekrarlanmaz!

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar