Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56727.48
6.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3223.73
2.52%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.87
-0.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $393
-1.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Coinzo Sponsorluğunda Önde Gelen İsimler DeFi Konuştu!

DeFi ekosistemini değerlendiren Şant Manukyan, kripto paraların yaygınlaşması için artık kullanılması gerektiğini belirtti.

Clock
Paylaş
Coinzo Sponsorluğunda Önde Gelen İsimler DeFi Konuştu!

Coinzo sponsorluğunda gerçekleşen sohbetlerde dün Şant Manukyan ve Turan Sert DeFi’ı konuştu.

Binance BannerBinance Banner

DeFi ekosistemini değerlendiren Şant Manukyan, kripto paraların yaygınlaşması için artık kullanılması gerektiğini belirtti. Kullanım yerine ciddi fiyat artışlarının beklenmesinin Bitcoin’in bile önünü kestiğini belirten Manukyan, DeFi ürünleri sayesinde yatırımcıların artık kripto paralarını bir kredilendirme sistemi içerisinde kullanarak gelir elde edilebildiğini belirtti.

Ek olarak Manukyan, havuz sistemi içerisinde değerlendirilebilen kripto paraların bu sayede de bir gelir mekanizması oluşturmaya başladığını sözlerine ekledi.

Parasal sistemi derinden etkileyebilecek Ampleforth (AMPL) gibi tam esnek bir arz sistemine de değinilirken, DeFi ürünlerinden bazıları detaylı bir şekilde yorumlandı. Bildğiniz üzere AMPL son dönemde ciddi bir fiyat hareketi yakalamıştı.

Söyleşide 2000’lerin başlarında gerçekleşen internetin yükselişi döneminde de ortaya birçok proje atıldığından bahseden Turan Sert, bu projelere ciddi miktarda yatırımlar yapıldığını fakat bu yatırımların birçoğunun buhar olduğunu belirtti. Kağıt üstünde sunulan hedeflerin gerçekleşememesi sebebiyle bu durumun oluştuğunu belirten Sert, aynı zamanda bu dönemde Amazon gibi birçok başarılı projenin de oldukça başarılı olarak yoluna devam ettiğini sözlerine ekledi.

Compound’a da değinen Manukyan yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte platformu beğendiğini belirtti.

Turan Sert ise MakerDao’yu oldukça beğendiğini ve ekosistemin bir “merkez bankası” rolüne bürünerek sistem içerisinde bir para üretebilme yeteneğine sahip olmasının öneminin altını çizdi. Compound’a da değinen Sert, platformun bankaların kredilendirme sisteminin merkezsizleştirilmiş hali olduğunu açıkladı.

Yayının tümüne burada bulunan linkten ulaşabilirsiniz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar