Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67140.13
0.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3470.08
-0.56%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.64
8.54%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $593.7
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

ConsenSys, Çin’in Blockchain Ağı BSN ile Ortaklık Kuruyor!

ConsenSys Quorum, Çin devleti onaylı Blockchain Hizmet Ağı’na (BSN) entegre edilecek.

Clock
Paylaş
ConsenSys, Çin’in Blockchain Ağı BSN ile Ortaklık Kuruyor!

Dünyanın en büyük blockchain yazılım şirketlerinden biri olan ConsenSys, Çin hükümeti tarafından desteklenen blockchain projesi Blockchain Service Network (BSN) ile ortaklık kurdu.

728×90 muhabbit - ConsenSys, Çin'in Blockchain Ağı BSN ile Ortaklık Kuruyor!300x250 muhabbit - ConsenSys, Çin'in Blockchain Ağı BSN ile Ortaklık Kuruyor!

Ortaklığın bir parçası olarak, ConsenSys’in Ethereum tabanlı dağıtılmış defter protokolü ConsenSys Quorum’un, BSN ekosisteminde yer alacağı açıklandı. Protokol, BSN’nin Çin’deki 80 farklı şehirde kullanıma sunulacak. 

Açık kaynaklı bir Ethereum istemcisi ve ConsenSys Quorum’un parçası olan GoQuorum, BSN’nin Zincirler Arası İletişim Merkezi aracılığıyla BSN üzerindeki çerçeveler ve protokollerle birlikte çalışabilir hale getirilecek. 

Yapılan açıklamada ConsenSys Quorum, işletmelere ve hükümetlere satış yapmak için BSN’de diğer genel izinli ve genel blok zinciri ağlarıyla birlikte çalışacak. Bilindiği üzere BSN, Ethereum, EOSIO, Tezos, Polkadot  gibi büyük blok zincirlerini desteklemektedir.

Ayrıca ConsenSys’in, Çin’de ConsenSys Quorum’un kullanımına yönelik eğitim programları sağlamak için BSN ile iş birliği yapacağı bildirildi. BSN Geliştirme Derneği’nin yönetici direktörü Yifan He, BSN’nin 2021 yılındaki eğitim programlarına Quorum’u dahil edeceğini dile getirdi. Bunun yanında Çin’de blockchain teknolojisinin ve Ethereum tabanlı çözümlerin kurumsal olarak benimsenmesini önemli ölçüde hızlandıracağını belirtti.

Ethereum kurucu ortağı Joseph Lubin tarafından kurulan ConsenSys, Ethereum blok zincirinin üzerine yazılım ürünleri geliştiren dünyanın en büyük şirketlerinden biridir. BSN ile birlikte Çin’de daha büyük, daha derin bir pazara girmeyi planladıklarını belirten Lubin şu açıklamayı yaptı:

“Farklı açık kaynak blok zinciri protokollerinin birlikte çalışması gerektiğine inanıyoruz ve BSN ile ConsenSys Quorum’u Çin’deki şeffaf iş birliğine dayalı iş ağlarından yararlanabilecek birçok işletmeye getirmek için önemli bir adım atıyoruz.”

BSN Hakkında

BSN, Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu bünyesindeki bir düşünce kuruluşu olan Çin Devlet Bilgi Merkezi ve Çin hükümeti tarafından desteklenen blok zinciri girişimidir. 2019’un sonlarında başlatılan BSN, şimdiye kadar Çin’deki işletmeler ve devlet kurumları arasında 2.000’den fazla blok zinciri uygulaması ile en büyük küresel kurumsal blok zinciri ekosistemlerinden biri haline geldi. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar