Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56945.99
0.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3245.95
0.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.18
-1.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.4
-1.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Crypto.com, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Resmi Sponsoru Oldu!

FIFA, Rusya’daki 2018 FIFA Dünya Kupası’nı 3.5 milyardan fazla kişinin izlediğini bildirmişti.

Clock
Paylaş
Crypto.com, 2022 FIFA Dünya Kupası’nın Resmi Sponsoru Oldu!

Birçok büyük futbol turnuvasının uluslararası yönetim organı olan FIFA, kripto para borsası Crypto.com’un Katar’da gerçekleşecek olan Dünya Kupası’nın resmi sponsoru olacağını duyurdu.

Crypto.com bu sponsorluk anlaşmasıyla küresel çapta markasını duyurmayı planlıyor.

Binance BannerBinance Banner

23 Mart 2022 Çarşamba günü yapılan duyuruya göre, kasım ayında başlaması planlanan Katar 2022 FIFA Dünya Kupası için stadyumların içinde ve dışında Crypto.com’un markası görünecek.

Kripto para borsası, kullanıcılarına sponsorluğun bir parçası olarak maçlara katılma ve resmi ürünler kazanma fırsatları sağlayacak.

FIFA baş ticari yetkilisi Kay Madati’ye göre, sponsorluk anlaşması Crypto.com’un dünyadaki diğer kuruluşlara kıyasla küresel ölçekte büyümesine yardımcı olacak.

Kasım ayında borsa, Los Angeles merkezli spor ve eğlence mekanı Staples Center’ın adını 20 yıllığına Crypto.com Arena olarak değiştirmek için bir anlaşma imzalamıştı.

Crypto.com ayrıca Avustralya Futbol Ligi ile 25 milyon dolarlık bir anlaşma imzaladı. Formula 1 ile 100 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladı ve Ultimate Fighting Championship ile 10 yıllık sürecek olan 175 milyon dolarlık bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Yılın

FTX ve Coinbase kripto para borsaları da farklı spor takımlarıyla farklı sponsorluk anlaşmaları yaptı. Ancak Crypto.com son zamanlarda yaptığı sponsorluk anlaşmalarıyla arayı biraz açtığını söyleyebiliriz.

Katar Merkez Bankası’nın 2018’de bir kripto para yasağı duyurmuştu. Ocak 2020’de Katar Finans Merkezi Düzenleme Kurumu tarafından yeniden teyit edilmesinden bu yana, Bitcoin (BTC) dahil olmak üzere kripto para işlemleri Katar’da yasa dışı olması insanların kafalarını karıştırdı. Ancak yasaklar olmasına rağmen Crypto.com’un sponsorluk sayesinde küresel ölçekte büyümesine yardımcı olabilir.

FIFA, Rusya’daki 2018 FIFA Dünya Kupası’nı 3.5 milyardan fazla kişinin izlediğini ve bir milyardan fazla kişinin Fransa ile Hırvatistan arasındaki finali izlediğini bildirmişti. Crypto.com bu sponsorluk anlaşmasıyla neredeyse bütün dünyanın yarısına ulaşabilir. Dünya Kupası’nın başlamasına sekiz aydan kısa bir süre kaldı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar