BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Cüzdan Adreslerimiz Devletler Tarafından Biliniyor Mu?

Bitcoin’in hangi tarafında kalacaksınız?

Yayın:

-

bitcoin cüzdanları

Block.one CEO’su Brendan Blumer, bugün bir flood yayınladı. Bildiğiniz üzere Block.one, EOS (EOS) ağı geliştiricisi. Flood’da Bitcoin’in geleceği hakkındaki görüşlerini bildiren Blumer, önemli noktalara da değindi.

Huobi BannerHuobi Banner

Bitcoin İçin Özel Zincirler Ortaya Çıkacak

Blumer’e göre eğer Bitcoin gelişimini ve büyümesini gelecekte de sürdürebilirse, ağa şirketlerin katılması ile birlikte Bitcoin üzerinde yeni özel ağların oluşacağından kesinlikle emin. Bu sayede bant gelişliği korunmuş olacak ve işlemler bahsedilen bu özel zincirler üzerinde gerçekleşmiş olacak. Bu şekilde çalışan ağların bir örneği Ethereum (ETH) üzerinde ConsenSys tarafından oluşturuldu bile.

Ek olarak Bitcoin havuzlarında da bir bölünme yaşanacağını belirten Blumer, ileride net olarak web ve darkweb gibi ayrılan havuzlar oluşacağını belirtmekte.

Bu ayrım şimdiden oluşmaya başladı bile.

PLUMER

Cüzdanlar İfşa Olacak

“Bu havuzların ayrıştırılması ile birlikte sadece bazı cüzdanlar kabul edilecek, dolayısıyla lisanslı kuruluşlar üzerinden kripto paralarınızı fiat para birimlerine çevirmek istediğinizde bu cüzdanları kullanmak durumunda kalacaksınız. Tanınmayan cüzdanlardan yapılan işlemler ise kabul edilmeyecek.”

Bu sayede iki farklı Bitcoin ortaya çıkacağını belirten Plumer karanlık ve aydınlık ayrımını yukarıdaki gibi yapmakta.

Gelecekte de Bitcoin ağında geliştirmelerin devam edeceğini belirten Plumer, güncellemeler için farklı sektörlerden ilham alınabileceğini de sözlerine ekledi. (yonga üreticileri, madenciler veya devlet kurumları)

Bitcoin Size İstediğiniz Özgürlüğü Veremeyecek

Devletlerin bir şekilde Bitcoin’i kontrol altına alacağını belirten Plumer, bu sebeple Bitcoin’in aranan finansal özgürlüğü kişilere veremeyeceğini düşünmekte.

Kendisi haksız da sayılmaz. Henüz ifşa edilmemiş bir cüzdanda Bitcoin’ininiz bulunsa transferlerinizi sadece, sizin gibi olan kişiler ile gerçekleştirebileceksiniz. Bu da demek oluyor ki Bitcoin’lerinizi günlük hayattaki ihtiyaçlarınız için hiçbir zaman kullanamıyor olacaksınız. Tabiki kontrol altında olan tarafa geçmez iseniz.

Cüzdanım Nasıl İfşa Olacak

Eğer direkt blockchain üzerinden oluşturulmuş bir cüzdanınız yoksa, yani cüzdanınızı başka bir kurum veya borsa üzerinden aldıysanız cüzdan adresinizin sizin tarafınızdan kullanıldığı kurum tarafından bilinmekte. Borsalar da bu bilgileri devlet kurumları ile paylaşmaya başlamış durumda. Buradaki haberimizde konunun önemli bir örneğini bulabilirsiniz. Neredeyse tüm borsalar işlemlere başlayabilmeniz için KYC onayı istemekte. Bu sebeple borsalarda işlem yapmak istiyorsanız kendinizi ve cüzdanınızı saklamanız olanaksız olmak üzere.

Bitcoin’lerinizi harcayamadıktan sonra karanlık tarafta kalmanın sizce bir anlamı var mıdır? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Keep Network Bitcoin’i DeFi’a Dahil Ediyor

tBTC ile birlikte Keep Network Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta.

Yayın:

-

keep network

Günden güne farklı projeler ile karşı karşıya kalıyoruz. Bu seferki ise Paradigm, Fenbushi Capital ve Collaborative Fund’dan toplamla 7.7 milyon $ yatırım toplamayı başaran Keep Network. Şirket 2018 Kasım’ında da Tim Draper ve Polychain Capital’dan da yatırım almayı başarmıştı.

tBTC ile birlikte Keep Network, Bitcoin’i Ethereum blockchaini üzerinde işler hale getirmeyi amaçlamakta. Benzer projeler mevcut değil mi? Evet mevcut, Wrapped Bitcoin (WBTC). Fakat Keep Network tBTC ile Bitcoin’in sadece Ethereum blockchaininde çalıştırmayı amaçlamıyor. Keep Network, tBTC’yi DeFi üzerinde de kullandırabilmeyi amaçlamakta. Bu sayede DeFi üzerinde Bitcoin, lending işlemleri, faiz işlemleri, finansal gizlilik başvuruları gibi farklı alanlarda da kullanılabilir hale gelecek. tBTC’yi DeFi üzerinde collateral (teminat) olarak da kullanmayı hedefleyen Keep Network Ethereum ve Bitcoin’in birlikte kullanılabilmesini sağlayacak.

MakerDao Başkanı Steven Becker’a göre de Bitcoin ve Ethereum’un birlikte kullanılması, blockchain endüstürisinin daha hızlı ve daha sağlam bir şekilde büyümesine katkıda bulunacak.

tBTC mükemmel bir konsept, iki temel kavramı birbirine bağlıyor.

tBTC’nin MakerDao’da teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına ise Becker şu şekilde cevap verdi:

MakerDao kullanıcıları önümüzdeki haftalarda tBTC’nin platformda teminat olarak kullanılıp kullanılmayacağına karar verecek.

Toplanan 7.7 milyon $’lık fonun tamamen tBTC geliştirmeleri için kullanılacağını belirten Matt Luongo, Bitcoin’lerin bir “off chain” protokolü sayesinde tBTC’ye çevirileceğini belirtti.

Keep Network ile Bitcoin’in Ethereum DeFi’ı üzerinde kullanılabilecek olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Geçtiğimiz günlerde teminat olarak USD Coin’i (USDC) ekleyen MakerDao, tBTC’yi teminnat olarak kabul etmeye başlayabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin’e Olan İlgi Tekrar Artışta

Bitcoin tekrar yükselişe geçecek mi?

Yayın:

-

bitcoin ilgi yükselişte

Birçok yatırımcı ya da analist Bitcoin’in (BTC) olası yükselişi öncesinde bir akümülasyon dönemi olduğuna inanmakta. Bu noktada ise yatırımcılar yükseliş öncesinde birikip yaparak ellerindeki kripto para miktarını attırmaya çalışmakta. Yapılan yeni tespitler ise Bitcoin’e olan ilginin tekrar yükselişe geçtiğini doğrulamakta.

Bazı analistler 2017 yılından beri ilk defa kripto para topluluğu dışından ciddi bir ilginin başladığı ve organik bir yeni dalganın tekrardan görüldüğünü belirtmekte.

BlockTower Capital’ın CIO’su Ari Paul, kripto para topluluğu dışında Bitcoin’in tekrardan konuşulmaya başlandığını ve popülaritesinin arttığını belirtti. Ari Paul’a göre sektör dışı ilgi en son 2017 yılında bu seviyelere ulaşmıştı.

Twitter analistlerinden CryptoDog da Paul ile benzer görüşlere sahip durumda. Bitcoin’e karşı oluşan organik talebin tekrardan ciddi ivme kazandığını belirten CryptoDog, “Bitcoin Satın Al” aramalarının yeni bir dalga başlattığını belirtti.

Google’dan aldığımız veriler de ilginin tekrar arttığını doğrular nitelikte.

 

bitcoin ilgiİlgi henüz 2017’de ve 2019’da yaşanan yükseliş seviyelerinde olmasa da bir ivmelenme söz konusu. CryptoDog’a göre bu artışı göz ardı etmek büyük bir kayba sebep olabilir.

1 Milyon $’dan Daha Fazla Bitcoin Alımına Yardımcı Oldum Hem de Son İki Haftada

Bitcoin’in ana geliştiricisi konumunda olan Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ari Paul’un tweetine mention atarak tezini Paul’un tezini destekledi. Ek olarak Back, attığı tweet ile birlikte son 2 hafta içerisinde 1 milyon $’dan fazla Bitcoin alımı için kripto para sektorüne yeni giriş yapacak kişilere yardımcı olduğunu açıkladı.

Alımları yapan kişilerin uzun dönem yatırımcı olduğunu ve yatırımlarını soğuk cüzdanlarda sakladıklarını da belirten Back, yatırım yapan kişilerin bu ekonomik ortamda genel düşüş ve Bitcoin’in korale bir şekilde hareket etmeyeceğini düşündüğünü belirtti. Kısacası Back’in yatırımcıları Bitcoin için düşüşlerin bitmek üzere yada bitmiş olduğunu düşünmekte.

Bu sebeple de yatırım yapmaya karar verdiler.

Bildiğiniz üzere geçtiğmiz günlerde de Australian Taxpayers Alliance’ın Politika Yöneticisi ilk Bitcoin’inin aldığını duyurmuştu.

Sizce Bitcoin’e olan ilgi ne durumda? Oluşan bu ekonomik durumda veya “coronavirus”ün etki alanının artması ve süresinin uzaması ile tekrardan kripto paralara ilgi artmış olabilir mi?

OKUMAYA DEVAM ET

Trend Haberler