BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Cüzdan Adreslerimiz Devletler Tarafından Biliniyor Mu?

Bitcoin’in hangi tarafında kalacaksınız?

Yayın:

-

bitcoin cüzdanları

Block.one CEO’su Brendan Blumer, bugün bir flood yayınladı. Bildiğiniz üzere Block.one, EOS (EOS) ağı geliştiricisi. Flood’da Bitcoin’in geleceği hakkındaki görüşlerini bildiren Blumer, önemli noktalara da değindi.

Bitcoin İçin Özel Zincirler Ortaya Çıkacak

Blumer’e göre eğer Bitcoin gelişimini ve büyümesini gelecekte de sürdürebilirse, ağa şirketlerin katılması ile birlikte Bitcoin üzerinde yeni özel ağların oluşacağından kesinlikle emin. Bu sayede bant gelişliği korunmuş olacak ve işlemler bahsedilen bu özel zincirler üzerinde gerçekleşmiş olacak. Bu şekilde çalışan ağların bir örneği Ethereum (ETH) üzerinde ConsenSys tarafından oluşturuldu bile.

Ek olarak Bitcoin havuzlarında da bir bölünme yaşanacağını belirten Blumer, ileride net olarak web ve darkweb gibi ayrılan havuzlar oluşacağını belirtmekte.

Bu ayrım şimdiden oluşmaya başladı bile.

PLUMER

Cüzdanlar İfşa Olacak

“Bu havuzların ayrıştırılması ile birlikte sadece bazı cüzdanlar kabul edilecek, dolayısıyla lisanslı kuruluşlar üzerinden kripto paralarınızı fiat para birimlerine çevirmek istediğinizde bu cüzdanları kullanmak durumunda kalacaksınız. Tanınmayan cüzdanlardan yapılan işlemler ise kabul edilmeyecek.”

Bu sayede iki farklı Bitcoin ortaya çıkacağını belirten Plumer karanlık ve aydınlık ayrımını yukarıdaki gibi yapmakta.

Gelecekte de Bitcoin ağında geliştirmelerin devam edeceğini belirten Plumer, güncellemeler için farklı sektörlerden ilham alınabileceğini de sözlerine ekledi. (yonga üreticileri, madenciler veya devlet kurumları)

Bitcoin Size İstediğiniz Özgürlüğü Veremeyecek

Devletlerin bir şekilde Bitcoin’i kontrol altına alacağını belirten Plumer, bu sebeple Bitcoin’in aranan finansal özgürlüğü kişilere veremeyeceğini düşünmekte.

Kendisi haksız da sayılmaz. Henüz ifşa edilmemiş bir cüzdanda Bitcoin’ininiz bulunsa transferlerinizi sadece, sizin gibi olan kişiler ile gerçekleştirebileceksiniz. Bu da demek oluyor ki Bitcoin’lerinizi günlük hayattaki ihtiyaçlarınız için hiçbir zaman kullanamıyor olacaksınız. Tabiki kontrol altında olan tarafa geçmez iseniz.

Cüzdanım Nasıl İfşa Olacak

Eğer direkt blockchain üzerinden oluşturulmuş bir cüzdanınız yoksa, yani cüzdanınızı başka bir kurum veya borsa üzerinden aldıysanız cüzdan adresinizin sizin tarafınızdan kullanıldığı kurum tarafından bilinmekte. Borsalar da bu bilgileri devlet kurumları ile paylaşmaya başlamış durumda. Buradaki haberimizde konunun önemli bir örneğini bulabilirsiniz. Neredeyse tüm borsalar işlemlere başlayabilmeniz için KYC onayı istemekte. Bu sebeple borsalarda işlem yapmak istiyorsanız kendinizi ve cüzdanınızı saklamanız olanaksız olmak üzere.

Bitcoin’lerinizi harcayamadıktan sonra karanlık tarafta kalmanın sizce bir anlamı var mıdır? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Bitcoin’de Zorluk Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesinde! Fiyat Yükselecek Mi?

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Yayın:

-

Bitcoin kripto para birimi

Bitcoin tarafında zorluk seviyesi artmaya devam ediyor.

Glassnode tarafından yapılan son güncellemeye göre zorluk tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmış durumda.

Yaşanan yüzde 11.35’lik artış ile birlikte zorluk, görülmemiş seviyelerde.

Bitcoin fiyatı 10.000 $’ın üzerindeki hareketine devam ediyor. 11.000 $’ın üzerindeki 11.200 $ denemesinden red yiyen Bitcoin 10.900 $ seviyelerinde tutunmaya çalışıyor.

Fiyat noktasındaki bu arada kalmışlığın yanında zorluk seviyesinde de ciddi bir artış mevcut durumda.

Mart ayında yaşanan düşüşün ardından düzenli olarak yukarı yönlü bir hareket gerçekleştiren zorluk seviyesi madencileri oldukça zorlayacak seviyelere ulaşmış görünüyor.

2019’da Üçte Biri Kadardı

2019 yılının yaz aylarında Bitcoin şimdiki ile benzer bir fiyat seviyesindeyken zorluk seviyesi şimdiye oranla 3’te 1 seviyede idi. Halving sonrası ödüllerin yarı yarıya azalmasının etkisi ile birlikte zorluk seviyesinin de artmaya devam etmesi fiyat konusunda Bitcoin’in harekete geçip geçmeyeceği konusundaki soruları da beraberinde getirmiş görünüyor.

Son dönemde yaşanan altcoin boğası ile birlikte sessizliğini koruyan Bitcoin, kedisi 10.000 $ üzerine oldukça hızlı bir şekilde atmayı başarmıştı.

Dominans Ne Durumda

Altcoinlerde yaşanan hızlı yükselişler ile birlikte, özellikle Mayıs ayı itibarıyla dominans tarafında kayıp yaşamaya başlayan Bitcoin, yüzde 69 seviyelerinden yüzde 59’a kadar gerilemişti.

Yüzde 59 seviyelerinden gelen tepki ile birlikte altcoinlerde bir miktar gerileme görülmüştü.

Gözler Bitcoin’de

Bitcoin tarafında oluşacak hareketin belirsizliği altcoinleri de etkilemiş durumda. Piyasadaki yükseliş dalgası yerini durağanlığa bırakmış iken gözler de Bitcoin’e çevrilmiş görünüyor.

Bazı analistler tarafından yapılan açıklamalar Bitcoin’deki durumun belirsizliğini koruduğu yönünde. Bazı analistler ise zorluk seviyesi ve dominans tarafındaki durum göz önüne alındığında hareket vaktinin yaklaştığı kanısında.

Sizce Bitcoin’de hareket vakti geldi mi?

Diğer Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Arjantin’de, Dolar’a Vergi Geldi Halk Kripto Paralara Yöneldi

Arjantin halkı parasını korumanın yollarını arıyor.

Yayın:

-

By

Arjantin hûkümeti, kısa süre önce ABD Doları üzerinden yapılan tüm alışverişlerde % 35 vergi uygulamaya başladı. Alışverişlere getirilen bu yeni dolar vergisi haberlerinin ardından değerini USD’ye sabitlenmiş stablecoin’ler için bir kullanım alanı oluşmaya başladı.

Arjantin merkez bankası, ülkenin geçirdiği zorlu ekonomik süreçler nedeniyle artan ABD doları talebine yetişmekte hayli zorluk çekiyor. Merkez Bankası yerel para birimindeki yüksek enflasyon oranı nedeniyle sert önlemler almaya başladı. Bu önlemler arasında en göze çarpanı ise  enflasyon ile mücadele için ABD dolarına getirilen yeni% 35 dolarlık vergi oldu.

Arjantin halkı da, Merkez Bankasının sert önlemlerine karşı kendilerini korumak ve ani fiyat artışlarına karşı ayakta durabilmek için ABD Doları biriktirmeye başladı. Ancak dolar ile ilgili ülkede yeterli rezervi bulunmaması ve bunun farkında olan vatandaşların farklı seçeneklere yönelmesine neden oldu.

Halkın bu hamleler için bulduğu en önemli girişim kripto paralara yönelmek oldu. Ülkede vergi açıklaması yapıldıktan kısa bir süre sonra, stablecoin kripto para işlem hacimlerinde kayda değer bir artış yaşandı. Ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarındaki stablecoin’ler, ABD doları için iyi bir alternatif arayan Arjantinliler arasında favori haline geldi. Artık elindeki paraların değerinin düşmesinden endişe duyan vatandaşlar yatırımlarını güvende buldukları borsalardaki stablecoin’lere kaydırmaya başladı. Ülkede fiziksel dolar azlığı ve yerel para biriminin değersizleşmesi insanların alışverişlerinde de stablecoin kullanmaya başlamasına neden oldu. Bu sayede ülkede kripto paralar son günlerde popüler hale geldi ve insanların kripto paralara olan ön yargısı da bir bakıma azalmış oldu.

Dolar Talebi Patladı

Ülkede, ABD dolarına olan talep bu yıl % 900 oranında arttı ve merkez bankası arzını tekeline aldı. Yayınlanan haberlere, Arjantin’de ABD doları satın alan insan sayısının Nisan 2020’de 435.000 iken aynı yılın Ağustos ayında 5 milyona çıktığını gösteriyor.

Arjantinli FM&A firmasının ekonomist ortağı Fernando Marull, ABD dolarına olan bu yüksek talebi sınırlamamanın sonuçlarının ülke için felaket olabileceğini söyledi. Marull’a göre, ekonomik çöküntü bu şeklide devam ederse Arjantin Merkez Bankası ayda 1,1 milyar ABD doları dağıtmak zorunda kalabilir. Ağustos ayında 8 milyar dolar olan dolar rezervi göz önüne alındığında, dolar talebini kısmak için hûkümetin sert hamleler alması kaçınılmaz bir geçek haline geldi. 

Yakında ülkede faaliyet gösteren kripto para borsalarında farklı stablecoin’lerin listelenmesi ve çeşitliliğin artması beklenen bir gelişme olacaktır.

Diğer Stablecoin Haberleri İçin: Stablecoin Haberleri

Diğer Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.