Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62226.38
1.49%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3434.55
1.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.69
1.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.3
1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Dev Yatırım Şirketi Millennium Management Bitcoin Yatırımı Yaptı!

Şirketin, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yaptığı bildirildi.

Clock
Paylaş
Dev Yatırım Şirketi Millennium Management Bitcoin Yatırımı Yaptı!

Yönetimi altında yaklaşık 48,3 milyar dolarlık varlığa (AUM) sahip bir hedge fonu olan Millennium Management’ın, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) aracılığıyla Bitcoin yatırımı yaptığı bildirildi.

Binance BannerBinance Banner

Millennium’un, Grayscale aracılığı ile sahip olduğu Bitcoin pozisyonlarının miktarı konusunda herhangi bir açıklamada yapılmadı. Ancak büyük bir fona sahip olan şirketin hatırı sayılır bir miktarda Bitcoin yatırımı yaptığı düşünülüyor.

Halihazırdaki en büyük hedge fonlarından biri olan Millennium Management’ın Bitcoin’e yatırım yapması, kripto para biriminin ana akım şirketler tarafından benimseme sürecine girerken artan kurumsal ilginin halen devam ettiğini gösteriyor.

Önde gelen dev şirketlerin farklı dijital varlıklarla kararlı bir şekilde yatırım yapmaları, genel anlamda Bitcoin satın alımını da artırıyor. Bu kapsamda da kripto para hizmeti sunan şirketler de yatırımcılara daha fazla dijital para birimi sunmaya başladı.

Son olarak Grayscale’in, kurumsal talebi karşılamak için Chainlink (LINK) ve Filecoin (FIL) dahil olmak üzere desteklediği kripto para birimlerinin sayısını artırdığı biliniyor.

Bunun yanında dijital varlıkların halka açık şirketler ve hedge fonları tarafından benimsenmesi, Amerikan pazarlarında bir Bitcoin Exchange Traded Fund (ETF) ürününe olan ihtiyacı da ön plana çıkarıyor. Bu ürün türleri Kanada, İsviçre ve diğer birkaç pazardaki yetkililer tarafından onaylanmış olsa da, en büyük beklentinin olduğu Amerika’da, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonuna (SEC), ürünlerin ABD’de canlanmasına izin vermesi için yapılan baskılar da artıyor.

Örneğin Grayscale, geçtiğimiz günlerde Grayscale Bitcoin Trust ürününü bir ETF’ye dönüştürme niyetini ortaya koydu. Bu durum, müşterileri tarafından ortaya çıkan varlık sınıfına daha doğrudan katılımı sağlayacak bir hareket olarak görünüyor. Ayrıca, Fidelity, Morgan Stanley ve Goldman Sachs gibi diğer çok uluslu finans kurumlarının da kurumsal talepleri karşılamak için bir Bitcoin ETF sunma yarışında olduğu biliniyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar