Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59992.32
2.20%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3187.27
0.82%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.73
-0.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.4
1.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Dijital Yuan, Yaklaşık 10 Milyar Dolarlık İşlemlerde Kullanıldı!

140 milyon kullanıcı Dijital Yuan Cüzdanı’na sahip!

Clock
Paylaş
Dijital Yuan, Yaklaşık 10 Milyar Dolarlık İşlemlerde Kullanıldı!

Çin Merkez Bankası yetkilisinin verdiği bilgilere göre, Çin’in merkez bankası dijital para birimi (CBDC) olan Dijital Yuan, yaklaşık 10 milyar dolarlık işlemlerde kullanıldı. Bununla birlikte, devletin dijital cüzdanı yaklaşık 140 milyon kişi tarafından indirildi.

728×90 muhabbit - Dijital Yuan, Yaklaşık 10 Milyar Dolarlık İşlemlerde Kullanıldı!300x250 muhabbit - Dijital Yuan, Yaklaşık 10 Milyar Dolarlık İşlemlerde Kullanıldı!

Çin’in kripto parayla ilgili yasakların sertleştirmesine rağmen kendi dijital parası için ayrı bir özenle çalıştığını söyleyebiliriz. Geçtiğimiz Ekim ayı ile beraber 140 milyon kullanıcı Dijital Yuan’larını saklamak için devletin dijital cüzdanını indirdi. Ayrıca, Reuters’dan alınan bilgilere göre, Dijital Yuan üzerinde yapılan transfer işlemleri yaklaşık 10 milyar $’a ulaştı.

Çin, dijital yuanını aktif olarak test etmeye devam ederken, Çin Merkez Bankası yetkilisi dijital para birimi için resmi bir lansman tarihi olmadığını söyledi. Çin bu lansmanı gerçekleştirmeden önce kripto paralarla alakalı verdiği kararları da değiştirmesi gerekebilir. Çin’in aldığı bazı kararlar Dijital Yuan’ı etkiliyor olabilir.

Bununla birlikte şu ana kadar 1,55 milyon yatırımcı; kamu hizmetleri, yemek hizmetleri, ulaşım ve devlet hizmetleri dahil olmak üzere eCNY cüzdanlarını kullanarak ödeme kabul edebilir.

Dünya çapındaki CBDC çalışmaları giderek artmaya başladı. Bazı ülkeler CBDC’lerini ortak kullanmanın yollarını arıyor. Birçok ülkede CBDC ile ülkeden ülkeye veya deniz aşırı lokasyonlara para transferi yapmak çok daha hızlı ve ucuz. Şimdilik 87 ülke CBDC çalışması yapıyor. Bunlardan yedisinin lansmanı yapıldı, 17’si pilot uygulama aşamasında, 15’i geliştirme aşamasında ve kalan son 39’u araştırmaya devam ediyor.

Bank of International Settlements (BIS), merkez bankalarını kripto para birimleri de dahil olmak üzere özel sektördeki girişimlerle rekabet edebilmek için merkez bankası dijital para birimleri üzerinde hareket etmeye çağırdı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar