Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65006.18
1.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3139.61
3.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.95
2.42%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.2
1.24%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Dogecoin Günlük İşlem Hacmi 1 Ayda Yüzde 93 Azaldı!

Dogecoin (DOGE) günlük işlem hacmi 1 aylık süre içerisinde %93’lük bir düşüş yaşadı.

Clock
Paylaş
Dogecoin Günlük İşlem Hacmi 1 Ayda Yüzde 93 Azaldı!

Dogecoin (DOGE) 2021 yılı ile birlikte popülaritesini artırmıştı. Yılın başında GameStop hisselerinin alımı için organize olan Reddit kullanıcılarının ikinci hedefi olan Dogecoin, lider kripto para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) günlük işlem hacmi bakımından geride bırakmıştı.

Ancak on-chain verilerine göre Dogecoin’in günlük işlem hacmi azalmaya başladı. 2021 yılının başında başlayan artışıyla Blockchain üzerindeki işlem miktarında tuhaf bir artış gözlenmişti. Bu da balinaların hareketi olarak yorumlanmıştı.

2021 yılı Mayıs ayının başında Dogecoin’in cüzdandan cüzdana gönderilen değer 82 milyar dolara ulaşmışken geçtiğimiz Çarşamba günü bu değer 5 milyar doların altına düştü.

728×90 muhabbit - Dogecoin Günlük İşlem Hacmi 1 Ayda Yüzde 93 Azaldı!300x250 muhabbit - Dogecoin Günlük İşlem Hacmi 1 Ayda Yüzde 93 Azaldı!

Dogecoin Bitcoin ve Ethereum Günlük İşlem Hacmini Geçiyordu

Dogecoin (DOGE), 2020 yılı Aralık ayında kripto para dünyasında bilinir olsa da gözde bir yatırım aracı değildi. 2020 yılını günlük işlem hacmi 10 milyon dolar ile kapattığı göz önüne alınırsa hiç kimse lider kripto para birimlerinin günlük işlem hacmini geçeceğini düşünmezdi.

Her şey Tesla ve SpaceX gibi önemli şirketlerin arkasındaki adam Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) hakkında sosyal medya platformu Twitter’da paylaşımlar yapmasıyla başladı. Elon Musk’ın paylaşımlarından sonra GameStop olayı ve daha sonra da Dogecoin çılgınlığı başladı.

Dogecoin çılgınlığı öyle bir hâl aldı ki Dogecoin’in günlük işlem hacmi 2020 yılı Aralık ayında 10 milyon dolar iken 5 Mayıs’ta 82 milyar dolara kadar ulaştı. 5 Mayıs tarihinde Bitcoin’in günlük işlem hacmi 35 milyar dolar iken Ethereum’unki 12 milyar dolardı.

1 aylık bir zaman diliminde Dogecoin’in günlük işlem hacmi 82 milyar dolardan 5 milyar dolara kadar düştü. Bu da yaklaşık %93’lük bir düşüş yaşandığı anlamına geliyor. On-chain verilere göre Dogecoin ağındaki ani artış 1 ayda durma noktasına geliyor. Bu da analistler tarafından balinaların bir süredir hareket etmediği olarak yorumlanmakta.

Dogecoin (DOGE) Nedir?

Dogecoin, Doge adındaki bir “meme” üzerinden tamamen “şaka” amaçlı olarak çıkarılan bir kripto paradır. 2013 yılında çıkarılmasına rağmen asıl popülaritesini 2021 yılında kazanmıştır.

Daha fazlası için:

Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

Dogecoin (DOGE) fiyat analizi için:

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar