Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52141.15
0.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3000
2.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.21
-2.20%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $354
0.37%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Dubai, Kripto Para Birimleri İle Ticaret Dönemini Başlatıyor!

Hükûmete ait şirket, ticaret işlemlerinde kripto para kullanacak.

Clock
Paylaş
Dubai, Kripto Para Birimleri İle Ticaret Dönemini Başlatıyor!

Arab News tarafından 16 Şubat tarihinde yayımlanan bir habere göre, Dubai hükûmetine ait lisans firması Kiklabb’ın müşterileri artık kripto para birimleri aracılığıyla vize ücretleri ve ticaret işlemleri için ödeme yapabilecek.

Binance BannerBinance Banner

Yeni ödeme yöntemi ile ilgili yorum yapan Kiklabb CEO’su Tasawar Ulhaq, kararın fintech arenasında artan kripto para ödemelerine uygun olduğunu söyledi ve şu ifadelere yer verdi:

“Kripto para birimleri ile ödeme almamız gerçekten gerekli hale gelmişti. Çünkü kripto para birimleri geleceğin ödeme yöntemidir.”

Ödeme yapılabilecek kripto paraların arasında Bitcoin Ethereum ve Tether’in bulunduğu bildirildi.

Kripto para birimi ödeme seçeneklerini benimsemenin, Kiklabb’ın sanal ve çevrim içi iş kurulumunu genişletme planının bir parçası olduğu açıklandı. Şirketin Koronavirüs salgınının başlaması ile birlikte müşterilere uzaktan kayıt sunmaya başladığı biliniyor. Hatta şirket, NY Koen Group ile bir işbirliği anlaşması imzalayan Birleşik Arap Emirlikleri ve İsrail arasındaki diplomatik ilişkilerin yeniden başlamasından ilk faydalananlarından biriydi.

Ulhaq’a göre, Kiklabb BAE’de kripto para ödemelerini kabul eden ilk devlet kuruluşu olsa da, yakında diğer firmalar da bu durumu takip edecek. Kiklabb CEO’suna göre, kripto para ve blockchain teknolojisi yalnızca BAE’de değil, Orta Doğu’da da önemli bir şekilde benimseniyor.

Bilindiği üzere, Dubai Finansal Hizmetler Kurumu, 2021 iş planlarının bir parçası olarak kripto para düzenlemeleri üzerinde çalışıyor. 

Aslında, Dubai’nin kripto dostu politikaları sayesinde, Ripple‘ın Amerika Birleşik Devletleri’nden çıkma görüşmelerinin ortasında şehirde bir bölge ofisi açma açıklamalarını yaptığı da biliniyor.

BAE’de blockchain teknolojsinin benimsenmesi, ürünleri doğrudan Hindistan‘daki tüccarlardan almak için bir tedarik zinciri yönetimi platformu oluşturmak üzere kullanılan yeni teknoloji ile tarım sektöründe bile kullanılıyor.

BAE ve Suudi Arabistan ayrıca “Project Aber” adlı ortak bir merkez bankası dijital para birimi araştırması üzerinde çalışmaları bulunuyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar