Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68127.23
0.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3757.33
-1.23%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.69
-0.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.8
-0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BORSA

Dubai, Kripto Para Şirketlerinin İlgisini Çekmeye Devam Ediyor!

Kripto para şirketleri Dubai’den lisans almak için başvuru yarışına girdi.

Clock
Paylaş
Dubai, Kripto Para Şirketlerinin İlgisini Çekmeye Devam Ediyor!

Singapur merkezli kripto para fon yöneticisi Fintonia Group, kısa süre önce yaptığı açıklamada, Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından verilen geçici bir sanal varlık lisansını aldığını duyurdu.

Şirketin almış olduğu bu yeni lisans, firmanın, gelişmekte olan BAE pazarında bir yer edinmeye çalıştığı için Dubai’deki kurumsal müşterilere kripto para ürünleri ve hizmetleri sunmasına izin verecek.

728×90 muhabbit - Dubai, Kripto Para Şirketlerinin İlgisini Çekmeye Devam Ediyor!300x250 muhabbit - Dubai, Kripto Para Şirketlerinin İlgisini Çekmeye Devam Ediyor!

2014 yılından itibaren faaliyet gösteren Fintonia Group, 2016 yılından bu yana Singapur Para Otoritesinin düzenleme kurallarına tabi olarak hizmet veriyor.

Şirketin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Adrian Chang konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Odak noktamız, Fintonia’nın sağladığı düzenlenmiş kurumsal sınıf hizmetlere olan taleple birlikte güçlü dijital varlık ekosistemlerinin geliştiğini gördüğümüz Singapur ve Dubai’deki işimizi büyütmek.”

Dubai Kripto Para Şirketlerinin Odak Noktası Oldu

Bilindiği üzere son zamanlarda Binance, OKX, FTX ve Kraken gibi bir dizi kripto para şirketi Dubai’de aldıkları lisans ile hizmetlerini daha güvenli ve düzenli bir şekilde yürütmeye başladı.

Dubai - Dubai, Kripto Para Şirketlerinin İlgisini Çekmeye Devam Ediyor!

Bölgeye olan yoğun talep üzerinde daha bir çok şirket lisans almak üzere başvuruda bulundu. Bunlar arasında Singapur merkezli kripto para fonu Three Arrows Capital, Genesis Global Trading ve Voyager Digital gibi şirketler yer alıyor.

Ancak bu firmaların bir çoğu halihazırdaki piyasa koşulları nedeniyle iflaslarını açıkladığı için Dubai‘ye taşınma istekleri de dolayısıyla suya düşmüş oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar