Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63364.61
-4.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3093.15
-4.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.48
-5.86%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $547.8
-4.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Dubai, Metaverse Alanında Bölgede Lider Olmak İstiyor!

Dubai, ekonomisini metaverse ile büyütmek istiyor.

Clock
Paylaş
Dubai, Metaverse Alanında Bölgede Lider Olmak İstiyor!

Dubai’nin veliaht prensi Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoumi kısa süre önce yaptığı açıklamada, emirliğin metaverse’ü 40.000 “sanal iş” yaratmak ve önümüzdeki beş yıl içinde ekonomisine 4 milyar dolar eklemek için kullanacağını duyurdu. 

Prensin konu ile ilgili olarak sosyal medyada paylaştığı bir gönderide, bölgenin aynı zaman diliminde blok zinciri ve metaverse şirketlerinin sayısını beş kat artırma niyetini ortaya koydu. 

728×90 muhabbit - Dubai, Metaverse Alanında Bölgede Lider Olmak İstiyor!300x250 muhabbit - Dubai, Metaverse Alanında Bölgede Lider Olmak İstiyor!

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

“Yeni teknolojide yeniliği teşvik etmeyi amaçlayan Dubai Metaverse Stratejisini bugün başlattık. Dubai, metaverse ve blockchain sektöründe faaliyet gösteren ve ulusal ekonomimize 500 milyon dolar katkıda bulunan 1000’den fazla şirkete ev sahipliği yapıyor.”

Dubai Metaverse Stratejisi için yapılan baskı, bölgeyi ekonomik açıdan küresel olarak en iyi 10 şehirden biri olarak konumlandırmayı hedefliyor.

Dubai Kripto Para Şirketlerinin Odak Noktası Oldu

Dubai tarafından başlatılacak olan bu hareket, Dubai’nin Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu (VARA) tarafından kripto para şirketlerine verilen ve bu konuda yapılan baskıların ortasında geldi.

Bilindiği üzere son zamanlarda Binance, OKX, FTX ve Kraken gibi bir dizi kripto para şirketi Dubai’de aldıkları lisans ile hizmetlerini daha güvenli ve düzenli bir şekilde yürütmeye başladı.

Dubai Muhabbit - Dubai, Metaverse Alanında Bölgede Lider Olmak İstiyor!

Bölgeye olan yoğun talep üzerinde daha bir çok şirket lisans almak üzere başvuruda bulundu. Bunlar arasında Singapur merkezli kripto para fonu Three Arrows Capital, Genesis Global Trading ve Voyager Digital gibi şirketler yer alıyor.

Ancak bu firmaların bir çoğu halihazırdaki piyasa koşulları nedeniyle iflaslarını açıkladığı için Dubai‘ye taşınma istekleri de dolayısıyla suya düşmüş oldu.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar