Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69865.41
-1.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3758.61
3.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.88
0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.4
4.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

EOS’u Dumplatan Daniel Larimer Açıklama Yaptı!

Larimer İstifasından sonra Hive blog sayfasında yapmış olduğu bir açıklama ile gelecekte Bitcoin, Ethereum ve EOS’un neler yapması gerektiği hakkında detaylı bilgilere yer verdi.

Clock
Paylaş
EOS’u Dumplatan Daniel Larimer Açıklama Yaptı!

Eos kurucu ortaklarından olan ve Nisan 2017’den bu yana Block.one baş teknik sorumlusu olarak görev yapan Larimer, Block.one sosyal ağı Voice.com üzerinden yaptığı bir açıklama ile görevini 31 Aralık 2020 tarihi itibariyle bıraktığını açıklamıştı.

728×90 muhabbit - EOS'u Dumplatan Daniel Larimer Açıklama Yaptı!300x250 muhabbit - EOS'u Dumplatan Daniel Larimer Açıklama Yaptı!

Larimer İstifasından sonra Hive blog sayfasında yapmış olduğu bir açıklama ile gelecekte Bitcoin, Ethereum ve EOS’un neler yapması gerektiği hakkında detaylı bilgilere aktardı.

Daniel, uluslararası bankacılık kartellerinden kurtaracağını umduğu bir teknolojinin üzerine uygulana bir sansür olduğunu ve bu durumun gelişen teknoloji için oldukça olumsuz bir hale dönüşeceğini dile getiriyor. Asıl olanın Bitcoin’in fiyatının sadece yükselirken değerli olması değil, Bitcoin’in vaat ettiği şeyin vizyonu olduğunu belirtiyor.  

İlk zamanlarda satın almak ve satmak için kullanılan Bitcoin’in düzenleyiciler tarafından ele geçirildiğini ve gizliliğin hızla yok olduğunu, bu durumun da Bitcoin’i sadece başka bir finansal varlığa dönüştürdüğünü dile getiriyor.

Ona göre Bitcoin gelecekte altının yerini alabilir ve fiyat açısından akıl almaz yüksek seviyelere ulaşabilir. Bunun yanında zamanla yaşanması muhtemel hiper enflasyondan kurtarabilir. 

Bunun yanında Larimer, kara para aklamayı önleme düzenlemelerinin, OFAC ve diğer düzenlemeler nedeniyle büyük gizlilik paraları ortaya çıktığını belirtiyor. Bu kapsamda şu ifadelere yer veriyor:

“Kabul ediyorum, şimdiye kadar söylediğim her şey Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir perspektif varsayıyor; ancak, “ABD” yetki alanının dışında kalmanın tek yolu, hizmetinizi kullanan herkes üzerinde KYC gerçekleştirmektir. Bu, ademi merkeziyetçi uygulamalar için ağır bir yük ve kolayca dışarıdan temin edilemeyen bir yüktür.”

Asıl Hedef Teknoloji Olmalı

EOS hakkında da açıklamalar yapan Daniel, EOS’un başarısının onun sadece fiyatı ile eşleştirilmemesi gerektiğini, arkada yatan teknolojinin de görülmesi gerektiğini belirtiyor. Çünkü ona göre EOS’un başarısı, KYC’li kullanıcıların tamamen düzenlenmiş, merkezi, duvarlarla çevrili olmasında kaynaklanıyor.    

Ayrıca EOS ağının sürdürülebilir bir şekilde nasıl ilerlediğine değinen Larimer, kitlesel benimseme ve token takdirinin başarısının, yalnızca gelişmiş teknolojik çözümleri değil, aynı zamanda söz sahibi olan token sahiplerinin işbirliğini ve katkısına dayandığını belirtiyor.  Bu kapsamda da EOS ağı için sürekli olarak güç ile token fiyatına uzun vadeli bağlılığı uyumlu hale getirmek ve ağda CPU zamanı satın almanın ekonomik modelini basitleştirmek için tasarlanmış önerilerde bulunduğunu söylüyor. Bunun yanında blok üreticileri arasında token sahiplerinin temsilini artırmak, bir bloğu kaçıran herkesi cezalandırarak üreticilerin işbirliğini teşvik etmek gibi geliştirici çalışmalarda yer aldığını özellikle dile getiriyor.  

Son düzenleyici ortamın ışığında, EOS topluluğunun daha fazla ademi merkeziyetçilik veya düzenlemeye daha fazla uyum sağlama arasında bir seçim yapılacaksa asıl hedefin ademi merkeziyetçiliğe doğru ilerlemek olması gerektiği ona göre asıl hedef olmalı.

Gelişim İçin Düzenlemelere Uymak Şart

EOS verimini artırmak ve ağı büyütmek için, uygulama geliştiricilerinin, işletmesi maliyetli olan büyük ölçekli altyapıya ihtiyaç duyacağını ve bunu yapacak bir işletmenin, düzenlemelere uymak zorunda olduğunu belirtti.

Stake havuzu modelinin EOS’u daha iyi bir para birimi haline getireceğine inanan Larimer, KYC‘nin düzenleyici onaylı akıllı sözleşmeler ticaret düzenleyici onaylı varlıklar ile hesaplarının, büyük sermaye kazançları yolunda ilerlemenin tek yolu olabileceğine inanıyor.

Daniel’e göre tüm düzenlemelere uyulduğunda, böyle bir işletmenin genellikle kendi özel EOSIO zincirini işletmekten daha iyi olacak.

Halihazırda, BTC, EOS ve ETH’nin teknolojik temellerden kopuk para birimleri olarak değerlendirildiğini düşünen Larimer, her üçünün de düzenleyiciler tarafından tamamen gizlilik kaybıyla ele geçirilecek bir yolda olduğunu söylüyor. 

Son olarak ise Block.one topluluğunun bahsetmiş olduğu teknoloji odaklı yolda ilerlemeyi seçtiğinde, EOS’un seçilmek için  ideal konuma geleceğini belirten Larimer şu İfadeye yer verdi:

“Kârımız” dolar ile değil, “özgürlük” ile ölçülür.”

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar