Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64795.46
1.66%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3104.4
1.66%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.66
4.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.9
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum’u İkiye Katladı!

Ağ üzerinde bulunan ERC-20 tokenlerin market değeri neredeyse Ether değerine ulaşmış durumda.

Clock
Paylaş
ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum’u İkiye Katladı!

Neredeyse 5 yıllık bir blockchain ağı olma yolunda ilerleyen Ethereum, üzerinde bulundurduğu değer ve varlık bakımından en değerli ekosistemlerin başında geliyor.

728×90 muhabbit - ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum'u İkiye Katladı!300x250 muhabbit - ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum'u İkiye Katladı!

Ağ üzerinde bulunan ERC-20 tokenlerin market değeri neredeyse Ether değerine ulaşmış durumda. Özellikle DeFi tarafında yaşanan yükselişin etkisi bu büyümede etkili olurken, stablecoinlerdeki inanılmaz büyüme ve gelişim ağ üzerinde bulunan ve saklanan değer miktarını ciddi derecede arttırdı.

Kripto analiz şirketi Messari CEO’su Ryan Selkis konu ile ilgili olarak şunları söyledi.

Geçtiğimiz iki ayda ERC-20 tokenlerinin market değeri neredeyse 25.6 milyar $’a ulaşarak, Ether ile yarışır hale geldi. Bu ise ağın değerini oldukça arttırmakta.

25.6 Milyar $’a ulaşan tokenlerin değeri ve Ether market değeri toplamda 52.6 milyar $’lık bir rakama ulaşmış oluyor.

Geçmişte Ethereum blockchaininin neredeyse tamamını oluşturan Ether, artık ağ değerinin sadece yüzde 51’ini oluşturmakta. Ağ üzerinde bulunan varlıklar ekonomik aktiviteleri teşvik etmekte.

Ekran Resmi 2020 07 21 09.54.55 - ERC20 Tokenlerin Değeri Ethereum'u İkiye Katladı!
Ethereum Tabanlı Varlıkların Piyasa Değeri

Selkis’e göre stablecoin ekosistemi ve DeFi ekosisteminin hızlı gelişimi, ağ üzerindeki Ether hakimiyetini azaltmış durumda.

Neredeyse yüzde 370’lik bir artış gösteren Chainlink (LINK), stablecoin Tether’ın (USDT) arzındaki önemli artış ve diğer DeFi platformlarının inanılmaz yükselişi diğer varlıklara da hız vermiş görünüyor. Piyasa değeri sıralamasında 8’inci sıraya yerleşen LINK ve 426 milyon $ piyasa değerinden 2.6 milyar $’a ulaşmayı başaran Cryptocom tokeni CRO da ağ üzerinde bulunan önemli varlıkların başında gelmekte.

Ethereum blockchaini üzerindeki varlıkların değeri sizce Ether’i geçmeyi başaracak mı?

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar