Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65618.94
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.39
4.27%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.56
9.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.2
1.76%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eric Adams: Kripto Paralar Var Olmaya Devam Edecek!

Adams, blockchain teknolojisinin kayıt tutma konusunda gerçek bir fırsat getirdiğine inandığını belirtti.  

Clock
Paylaş
Eric Adams: Kripto Paralar Var Olmaya Devam Edecek!

New York Belediye Başkanı Eric Adams, kısa süre önce düzenlenen bir etkinlikte, kripto para düzenlemesi, okullarda finansal okuryazarlık ve kayıt tutmanın geleceği hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

Adams, kripto paraların ve blok zinciri teknolojisinin var olmaya devam edeceğini belirterek, bu alanda oluşacak fırsatlardan yararlanmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getirdi.

728×90 muhabbit - Eric Adams: Kripto Paralar Var Olmaya Devam Edecek!300x250 muhabbit - Eric Adams: Kripto Paralar Var Olmaya Devam Edecek!

Düzenleyiciler İle Ortak Çalışmak Gerekiyor

Düzenlemeler hakkında da açıklama yapan Adams, kripto paralara yönelik SEC tarafından gelecek düzenlemeler için, geleneksel finans sektörü ile bu gelişmekte olan alan arasında köprü kurulması gerektiğini belirtti.

SEC Block Zinciri - Eric Adams: Kripto Paralar Var Olmaya Devam Edecek!

Ayrıca bu alanı doğru yöne taşımak için birlikte hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

“En önemli şey sektördekileri dinlemek. Çünkü bazen yeni teknolojiler söz konusu olduğunda korkuyoruz. Eyalet yasa koyucuları ve düzenleyicilerle çalışmamız zorunludur.”

Adams ayrıca, üç eyalet valisinin kısa süre önce CNBC ile yaptığı bir röportaja da atıfta bulundu. Bu kapsamda Adams, okul müfredatlarınde kripto paraları içeren finansal okuryazarlık eğitiminin de verilmesi gerektiğini belirtti.

“Bu sektördeki tüm liderlerle ortak olacağım ve okul müfredatını oluşturmaya başlayacağım, böylece gençlerin kripto para alanında bilgilenmesini sağlayacağım.”

Ayrıca, şehrin resmi belgelerinin kayıt altına alınması için blok zinciri teknolojisinin mutlaka kullanılması gerektiğini belirten Adams, konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Doğru belgelere nasıl sahip olunduğuna dair gerçek sorunlarla uğraşıyoruz, blockchain teknolojisinin kayıt tutma konusunda gerçek bir fırsat getirdiğine inanıyoruz.”  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar