Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51496.78
1.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2995.98
2.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.72
2.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $380.9
1.60%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eski Apple Music Yöneticisi Ledger’a Katıldı!

Ledger, gözünü NFT’lere dikti!

Clock
Paylaş
Eski Apple Music Yöneticisi Ledger’a Katıldı!

Apple Music’in tecrübeli yöneticisi Parker Todd Brooks, en büyük kripto para donanım cüzdanı sağlayıcılarından biri olan Ledger’a katılmak için Apple’dan ayrılıyor.

Cuma günü yapılan bir duyuruya göre Brooks, NFT’lerin popülerleşmesi ile bu tür ürünlerin depolanması, görüntülenmesi, yönetimi ve güvenliğe yönelik desteğini arttırması dolayısıyla Ledger’ın NFT bölümünün başına atanacak.

Binance BannerBinance Banner

Brooks, Apple ile son yedi yılında, Apple Music’in geliştirilmesinde ve Beats 1 radyo istasyonunun satın alımında önemli bir rol oynadı.

Ledger’ın NFT’lerinden sorumlu başkan yardımcısı olarak yeni pozisyonunda Brooks, platform ile sanat topluluğu arasında köprü oluşturmaktan ve NFT yönetim ürünlerini geliştirmekten sorumlu olacak. Ledger duyuruda ayrıca NFT’lere “Ledger’ın yazılım ve donanım platformlarında öncelik verilmesini sağlayacak.”

Brooks, “Kariyerimi sanatçılara hizmet ederek geçirdim. NFT‘lerin internete bağlı cihazlarda depolanmasındaki güvenlik sorunlarını eşzamanlı olarak ele alırken, sanatın ve müziğin nasıl yaratıldığını, örnek alındığını ve yönetildiğini yeniden keşfetme fırsatımız var.” dedi.

Apple Music’in kıdemli yöneticisi, misyonunun “sanatçıların dijital çalışmalarını sergilemelerine, yönetmelerine ve bunları güvenli bir şekilde saklama sürecini basitleştirmek” olduğunu da sözlerine ekledi.

Ledger‘ın baş deneyim sorumlusu Ian Rogers, şirketin 100’den fazla farklı blockchaindeki hesaplara erişmek için güvenli bir yol sağladığından, NFT’leri güvence altına almanın Ledger için çok yeni bir şey olmadığını da sözlerine ekledi. Çoğu NFT şu anda Ethereum blockchaininde mevcut. Sonuçta NFT’ler sadece yeni bir dijital varlık türü olarak nitelendiriliyor.

Bitcoin gibi kripto para birimlerinin güvenli bir şekilde saklanması için tasarlanmış büyük bir donanım cüzdanı üreticisi olan Ledger, görünüşe göre devam eden NFT popülaritesine ayak uydurmaya çalışıyor. Rogers, “NFT’lere olan ilginin artması ile beraber, Parker ve ekibinin yerine getirmemize yardımcı olacağı Ledger Live‘da NFT’leri desteklememiz için müşterilerimizden talep alıyoruz.” dedi.

Bakalım Ledger’ın bu hamlesi, kripto para cüzdanlarındaki başarısını devam etmesini sağlayacak mı?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar