Muhabbit

Eski SEC Yetkilisi XRP’nin Davayı Kazanabileceğini Düşünüyor!

SEC davasının sonucu ne olacak?

Eski SEC

Eski SEC yetkilisi Joseph Hall, Ripple’ın SEC’e karşı olan yasal davasında kazanma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu düşünüyor.

XRP’nin kayıtsız bir menkul kıymet olduğu gerekçesi ile açılan dava, kripto endüstrisinde oldukça büyük tartışmalara sebep oldu. Bu tartışmalardan çıkan en büyük sonuç ise, davanın nasıl sonuçlandığı farketmeksizin, sektör üzerinde büyük bir etkiye sahip olacağı.

Eski bir SEC yetkilisi olan Hall, “Thinking Crypto” isimli bir röportaj serisinde SEC’in XRP’ye açtığı davanın, kendisi için bile bir sürpriz olduğunu açıkladı.

Yargıç, “XRP sonuçta 2012’den beri aktif, eğer bu bir sorunsa neden şimdi buradasınız? Bunların sebebi ne?” gibi sorular sorabilir. Yani davanın dinamiğine bakacak olursak, XRP’nin SEC’e karşı ciddi bir şansı var.

Hall’a göre, SEC’in davayı kaybetmesi, otoritenin gelecekte kripto endüstrisi konusunda yetkilerinin azalacağı anlamına geliyor. Zaten hali hazırda ABD’nin düzenleyici kurumları, düzenleyici çerçevenin oluşturulamaması konusunda eleştiriliyordu. SEC’in davayı kaybetmesi, bu durumu daha da ateşleyebilir.

Hall, SEC tarafından yürürlülüğe konulan yasaların, yatırımcıları korumak için olduğunu belirtti. Bununla beraber, kripto endüstrisindeki yenilik ve dinamik yapı ile dijital varlıkları mevcut politikalar ile düzenlemek zor bir görev olabilir.

Daha önce Hall, Kripto para birimlerinin SEC’in netliğine ihtiyacını gösteren bir makale yayınlamıştı.

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Muhabbit Market Cap için: Muhabbit Market Cap

Telegram kanalımıza katılmak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Son Yazılar

Exit mobile version