Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67309.34
0.53%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3477.48
-0.64%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.88
8.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $595.2
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Eşler Arası Platformlarda NFT Satışları Artmaya Devam Ediyor

NFT popülerliği devam ediyor.

Clock
Paylaş
Eşler Arası Platformlarda NFT Satışları Artmaya Devam Ediyor

Değiştirilemez token’lar ve dijital koleksiyonlar, eşler arası pazarlardaki artan hacimler ile birlikte, son birkaç aydır çok fazla satılmaya başladı.

728×90 muhabbit - Eşler Arası Platformlarda NFT Satışları Artmaya Devam Ediyor300x250 muhabbit - Eşler Arası Platformlarda NFT Satışları Artmaya Devam Ediyor

Kripto para araştırma firması Messari’ye göre, NBA final anlarını temsil eden NFT’lerden kripto endüstrisi karakter kartlarına kadar, yalnızca Ethereum blok zincirindeki toplam NFT hacmi 120 milyon doları aştı.

Messari’nin araştırması, üçüncü çeyrekte dijital sanat, koleksiyon parçaları ve oyun içi öğeleri içeren NFT talebini kapsamaktadır. Eşler arası NFT pazar yeri OpenSea ile etkileşime giren kümülatif kullanıcı sayısının 25.000’i aştığını ve platformun Eylül ayında toplam hacimde 2 milyon dolarlık rekor bir hacim gördüğü bildirildi.

Piyasadaki en popüler ürünlerden bazıları, Uniswap’tan Hayden Adams ve Ethereum‘un kurucusu Vitalik Buterin gibi popüler kripto endüstrisi içerisindeki kişilerin yer aldığı kartlardan oluşmaktadır.

Ortalama NFT satın alma fiyatı da üçüncü çeyrekte önemli ölçüde arttı ve ortalama 161 $ ‘a ulaştı. Bu, 2017’de CryptoKitties’in ilk günlerinden beri en yüksek ve tarihsel ortalamanın yaklaşık yedi katına denk gelmektedir.

Konu ile ilgili olarak Messari tarafından şu açıklama yapıldı:

“NFT’lere yapılan ortalama harcama, arka arkaya 150 gün boyunca 23 ABD Dolar olan tarihsel ortalamayı geçti.”

Ayrıca dijital sanat pazarı Rarible’de tüccarlar Rari token elde edebilmek üzere ticaretini yaptıkları NFT’ler ile toplamda 10 $ milyon dolardan fazla hacim yarattı.  

NBA Top Shot Kartları Çok Popüler

Ayrıca Dapper Labs tarafından başlatılan NBA Top Shot koleksiyonu ile son derece başarılı bir hafta geçirildi. Finaller adı verilen son set Los Angeles Lakers galibiyetiyle sonuçlanan 2020 NBA finallerinden dokuz nadir anı içeriyordu. Bu anlara ait kartlar dakikalar içerisinde satıldı.

Koleksiyon kartları ve dijital klipler de dâhil olmak üzere dijital olarak doğrulanmış nadir koleksiyon parçaları, paket başına 230 dolara satıldı. 

Cryptoslam.io’ya göre, The Finals koleksiyonu piyasaya çıktığında yaklaşık iki dakikada 163.530 dolar değerinde NFT sattı ve en iyi alıcılar NFT’lere 5.000 dolardan fazla para harcadı .

Yakın tarihli bir blog yazısı , son iki hafta içinde yaklaşık 8,600 NBA koleksiyonunun eşler arası platformda toplamda yaklaşık 330.000 $ ‘a satıldığını belirtti.

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar