BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

NFT Destekli Oyun “NBA TopShot” Sahaya Çıkıyor!!

NBA Top Shot, beta sürümü ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Yayın:

-

Blockchain tabanlı oyun geliştiricisi Dapper Labs tarafından Flow blok zincirinde inşa edilen  Non- Fungible Token (NFT) destekli oyun olan NBA TopShot, halka açık beta sürümü ile piyasaya çıkıyor.

Şu anda beta sürümünde olan ve Ulusal Basketbol Birliği ile ortaklaşa geliştirilen Top Shot, şimdilik sadece Samsung’un Galaxy uygulama mağazasında ABD merkezli Samsung kullanıcıları tarafından kullanılabilecek. Uygulamanın henüz Android uygulama mağazalarında kullanımda olmadığı ancak yakın zamanda ekleneceği bildirildi.

Amaca yönelik oluşturulan ve Flow blok zincirinde basılan değiştirilebilir olmayan tokenler (NFT’ler) kullanılarak oluşturulan Top Shot, kullanıcıların gerçek sahada yapılan hareketlerini yani oyun içi anlarını toplamasına, sergilemesine ve takas etmesine olanak tanımaktadır.

NFT’ler, tasarımcının oluşturduğu öğe hakkındaki tanımlayıcı bilgileri (güzel sanatlar, özçekimler veya bir basketbol klibi)  akıllı sözleşmesine yerleştirmesine ve aynı zamanda blok zincirinde karşılık gelen bir sahiplik defteri tutmasına olanak tanıyan benzersiz dijital tokenlerdir. Gömülü kimlik bilgileri, bu tür öğelerin kopyalanmasına karşı koruma sağlar ve sahiplik kaydı, kullanıcıların kimin neye sahip olduğunu ve işlemleri gerçekleştirdiğini doğrulayabilmesini sağlar. 

Platform, yalnızca davetiye içeren bir beta sürümü ile Mayıs ayında ortaya çıkmıştı. O zamandan beri 17.000 kullanıcıya ulaşan ve 43.000 paket NFT sattığı kaydedilen uygulamanın 2 milyon $’ın üzerinde gelir elde ettiği bildirildi.

Platformun NFT pazarında işlem gören ve şimdiye kadar satılan en pahalı NFT’sinin 5.200 $ değerindeki “Lebron James Cosmic Dunk” olduğu bildirildi.

Kaynak:nbatopshot

Uygulama ile ilgili olarak profesyonel NBA oyuncusu ve Dapper Labs yatırımcısı Aaron Gordon şu açıklamada bulundu:

“Flow gibi ölçeklenebilir bir blok zincirindeki NBA Top Shot ile taraftarlar sahadaki aksiyonun bir parçasına ilk kez sahip olabilecekler.”

Geliştirmeler Devam Ediyor

Top Shot’ın mevcut arayüzü, koleksiyon kartlarını dijital kliplerle birleştirmek için NFT’leri kullanırken, Dapper Labs ayrıca Top Shot içinde “Hardcourt” adı verilen daha sürükleyici bir deneyim geliştireceğini iddia ettiği bir arayüz geliştirildiğini belirtti. Dapper Labs CEO’su Roham Gharegozlou, bu sürükleyici arayüzü platformuna ekleyerek, NFT özellikli oyun dünyasından büyük ölçüde uzak duran daha fazla ana akım kullanıcıyı çekmeyi umduğunu açıkladı. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla NFT Haberleri İçin: NFT Haberleri

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Coinfirm, “AML” Çözümü İçin Chainlink’in Oracle Ağını Kullanacak

Kara para aklamayı önleme çözümünü birden çok blok zinciri ortamına getirmek için Chainlink entegre edilecek.

Yayın:

-

Önde gelen blockchain analitiği ve AML şirketi Coinfirm, DeFi için kara para aklamayı önleme (AML) çözümü olan AMLT Oracle’ı hızla genişleyen akıllı sözleşmeye ve DeFi ekonomisine getirmek için Chainlink’in oracle ağını kullanacak.

Coinfirm’in AML verilerinin zincir üzerinde kullanılabilir hale getirilmesi, uygulamaların ve kullanıcıların akıllı sözleşme uygulamalarını kullanırken isteğe bağlı bir tak-çalıştır özelliği olarak uyumluluk eklemelerine olanak tanıyacak. Ayrıca DEX’lerin, geleneksel finansmanın ve kurumsal şirketlerin etkileşimde bulunurken uyumluluk gereksinimlerini karşılamasına olanak sağlayacak.

Yapılan açıklamada Chainlink’in merkezi olmayan oracle mimarisinin, Coinfirm’in uyumluluk verilerini ve hizmetlerini dApp‘lara yüksek oranda erişilebilmeye dayanıklı bir şekilde sunmasına olanak tanıyacağı bildirildi.

Şirket, şu anda AML düzenlemelerini zincirde karşılamak için sınırlı seçenekler olduğu açıklandı. Bu nedenle geliştiricileri mevcut akıllı sözleşmelerini yeniden tasarlamaya zorlamak yerine, uyumluluk için bir tür ‘tak ve çalıştır’ seçeneği olarak oracle’lardan yararlanmasının daha kolay olacağı bildirildi.  

Ayrıca Coinfirm’den gelen yüksek kaliteli AML verilerinin Chainlink gibi güvenli bir oracle sağlayıcı ile kullanıcıların, sorunlarına yanıt verebileceklerini söyledi.  

Yeni İşlevler Eklenecek

Coinfirm, AML verilerini zincir üzerine getirmenin akıllı sözleşme otomasyonunun getirdiği yenilikleri şu şeklide sıraladı:  

  • Kimliği gizleyen hizmetlerden para alan cüzdanları sınırlama,
  • Web sitelerinden para alan cüzdanları engelleme
  • Birden fazla DeFi ürün veya hizmetinde adresleri beyaz listeye ekleme.

Ayrıca şirket tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uyumluluk verileri ve araçlarımızı büyütmeye devam etmeyi ve bu kaynakları popüler zincir içi uygulamalara bağlamak için Chainlink’i kullanmayı dört gözle bekliyoruz.”

Bunun yanında Chainlink ile birlikte, otomatikleştirilmiş finansal uygulamaları, yasaların gerektirdiği tüm uyumluluk düzenlemelerini karşılayacak şekilde yetkilendirebilecekleri de dile getirildi.

Coinfirm’in Kurucu Ortağı ve CTO’su Jakub Fijolek konu ile ilgili olarak bir açıklama yaptı. Fijolek, kripto ekonomisinin benzersiz ihtiyaçları için daha fazla şeffaflık ve uyumluluk sağlayan yenilikçi çözümler sunduklarını belirtti ve şu ifadelere yer verdi:

“AML çözümümüz DeFi genelinde kullanılabilir kılmak için Chainlink’in güvenli ve güvenilir oracle ağını kullanarak geleneksel finans oyuncularının DeFi teknolojilerini benimseme becerisini geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

Chainlink İş Geliştirme Başkanı Daniel Kochis ise şu açıklamaları yaptı:

“Coinfirm’in AML verileri, DeFi projelerinin yerel ve ulusal uyum düzenlemelerine uymak için tak ve çalıştır seçenekleri sağlamasına yardımcı olacak. Ayrıca işletme maliyetlerini düşürmek için akıllı sözleşmeler kullanmak isteyen kuruluşlar için net bir yol açacak.”

Coinfirm Hakkında

Coinfirm, blok zincirleri ve kripto para birimleri için AML ve Risk Analizinde sunan lider şirkettir. Coinfirm’in AML çözümleri, kripto değişimlerinden ve protokollerinden büyük finans kurumlarına kadar 140’tan fazla küresel müşteri tarafından kullanılmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Gemini, Kripto Para Ticareti İçin “Euro” Desteğini Açıkladı!

Borsada artık Euro ile kripto para ticareti yapılabilecek.

Yayın:

-

Kripto para borsası Gemini, 28 Ekim tarihinde sosyal medya platformu twitter üzerinden paylaştığı bir duyuru ile listelenen tüm kripto para birimlerinin Euro ile satın alınabileceğini ve satılabileceğini açıkladı. 

New York merkezli borsa, hâlihazırda Avustralya, Kanada, Hong Kong ve ABD doları ile ticaret çiftlerini desteklemektedir. Bunların yanına yeni eklenen Euro desteği ile de faaliyet alanlarını daha da genişletme çalışmalarını hızlandırmış görünüyor.

Gemini, bunun yanında ActiveTrader platformunda Euro ve İngiliz sterlini için Bitcoin ve Ethereum eşleşmelerine de destek eklediğini bildirdi.

Borsa tarafından yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası alanda genişlemek ve Euro’yu desteklemek, dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıları kripto yoluyla güçlendirme misyonumuzda ileriye doğru taşımak için bir başka heyecan verici adımdır. Bu sayede hedeflerimizde daha ileriye doğru yol alıyoruz.” 

Bugün yapılan bu duyuru Gemini’nin Avrupa ve İngiltere’ye yayılmasının bir devamı niteliğinde olduğu açıklandı. Hatırlanacağı üzere geçen ayın sonunda Gemini, İngiltere’ye de genişlettiğini duyurmuştu. Kullanıcıların, borsaya eklenen İngiliz Sterlini (GBP) ile İngiltere’de kripto para ticareti yapabilmelerine imkan sağlanmıştı. Bunun yanında kripto para borsası, İngiltere’nin en önemli mali düzenleyicisi olan Financial Conduct Authority, tarafından bir “dijital para” lisansını da almayı başarmıştı.

Her gün yaklaşık olarak 70 milyon dolar ticaret hacmine sahip olan Gemini, kripto metrikleri sitesi CoinMarketCap verilerine göre en popüler borsalar arasında 21. Sırada bulunmaktadır.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.