BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum 5. Yaşına Girdi Fakat Performansı Yetersiz!

Ethereum, 5. yaş gününe girdi ancak popüler altcoin hala Bitcoin’in fersah fersah gerisinde.

Yayın:

-

Ethereum

Ethereum ağı, beşinci yaşına bastı ve son günlerdeki 300 $’ın üzerindeki rallisi yatırımcıların yüzünü güldürmüş durumda. Ancak popüler altcoin Ethereum’un performansı, Bitcoin ile karşılaştırıldığında düşük kalıyor.

Blockchain veri takibi kaynağı Skew’den alınan bilgilere göre, ETH / USD, yüzde bazında BTC / USD paritesinden tüm zamanların en yükseği konusunda çok altında kalıyor.

Ethereum Bitcoin’in Fiyat Artışında Tepkisiz

Ethereum’un piyasaya sürülüş tarihinin yıldönümü itibariyle Ethereum’un yüzde olarak Bitcoin payı %3.1’di. Ocak 2018 senesinde yaşanan zirvede ise bu rakam %11’di.

İki yıl önceki altcoin boğa sezonundan bu yana, Bitcoin daha geniş bir şekilde kripto piyasasını elinde tuttu. Tüm bu yaşananlara rağmen Ethereum kayıplarını telafi etmeyi başaramamış gibi görünüyor.

Geliştiriciler Ethereum’un Ethereum 2.0 dönüşümü ile ilgilenirken, ETH / USD paritesi, sabırlı “hodl” yatırımcılarını ödüllendirmeye başladı.

Sadece geçtiğimiz hafta Ethereum, %45’lik bir fiyat artışı gördü. Basın zamanında, ETH / USD, DeFi tokenlerinin popülerleşmesi ve bununla ilişkili ticari hamleler ile desteklenerek 325 $’dan işlem görüyor.

Popüler analist Scott Melker, Salı günü yaptığı bir açıklamada, “Eski direnç noktası, doygunluk noktasına destek olacak şekilde test edildi.” dedi.

Ethereum

Son 3 Yılda Ethereum Fiyatının Bitcoin Fiyatına Yüzde Oranı Kaynak: Skew

Soğuk Doğum Günü Dilekleri

Blockstream geliştiricisi Grubles, Pazar günü Twitter’da konu hakkında şunları yazıdı: “ETH / BTC paritesinde bir değişiklik oluyor ve fiyat indirme işlemi durmuş durumda. ETH maksisi çılgın bir hal almış durumda”

“Kısa bir süre önce ETH / BTC, yaklaşık 5 sene önceki Coinbase listeleme seviyesindeydi.” Bu arada, geçtiğimiz haftalar iki kripto para birimi arasında gerçekleşen korelasyonda önemli değişiklikler de göstermiş durumda.

Ethereum

ETH / BTC Paritesinin Korelasyon Karşılaştırması Kaynak: Skew

Her ne kadar Ethereum uzun vadeli yatırımcılarının yüzünü güldürmüş olsa da, Mart ayında yaşanan kara Perşembe olayında ciddi bir darbe almıştı. Fiyatların son haftadaki hareketleri iyi yönde olması, Ethereum’un Bitcoin kadar iyi performans gösterdiği anlamına gelmiyor.

Yatırımcıların yüklü orandaki tercihi ise hala Bitcoin gibi görünüyor. Bu durum ile beraber Ethereum 2.0 haberlerinin yaygınlaşması ve yeni bilgiler gelmesi elbette Ethereum’un fiyat hareketlerinde ciddi bir etki bırakacaktır.

 

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Balancer’ı Listeliyor

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

Yayın:

-

binance kripto para borsası

Kripto para borsası Binance, az önce yaptığı duyuru ile birlikte Balancer’ı (BAL) listeleyeceğini duyurdu.

DeFi platformlarından Balancer (BAL) yeni bir merkezi borsada daha işlem görmeye başlıyor. Geçtiğimiz aylar DeFi ürünlerindeki yükseliş ile birçok merkezi borsa DeFi tokenlerini listeleme kararı almıştı.

Çıkış yaptığı ilk gün yaşadığı yüzde 200’lük artış ile dikkat çeken Balancer önde gelen DeFi ürünleri arasında bulunuyor. Kontrat üzerinde bulunan bir açık sebebiyle geçtiğimiz dönemde saldırıya da uğrayan platform, DeFi Market Cap’te 6’ıncı sırada bulunmakta.

Binance üzerinde işleme açılacak pariteler ise şu şekilde:

BAL/BNB, BAL/BUSD, BAL/BTC

Bugün başlatılacak alım satım işlemleri için, yatırma işlemleri de an itibariyle başlatılmış durumda.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Ethereum Classic 1 Haftada 2’ci Kez Saldırı Altında

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Yayın:

-

Ethereum Classic

Ethereum Classic (ETC) bir hafta içinde ikinci kez yüzde 51 saldırısına maruz kaldı.

Geçtiğimiz günlerde yüzde 51 saldırısına maruz kalan ağ, yeniden saldırı altında.

Konu ile ilgili açıklama yapan ETC Labs, madenciler için takip edilmesi gereken zinciri duyurdu.

Saldırganları devre dışı bırakmak için takio edilmesi gereken “whitelist”i paylaşan ETC Labs madencilerin desteğini bekliyor.

Binance ve Bitfly yatırma ve çekim işlemlerini tamamen dondurmuş durumda. 4.000 blok boyunca gerçekleşen saldırının ardından gelen yeni saldırı ağın güvenliği konusunda büyük soru işaretleri oluşturmuş durumda.

Ağ üzerinde hash gücü üstünlüğünün bir grup tarafından sağlaması halinde gerçekleştirilebilen saldırı türü proof of work algoritması kullanan tüm ağlarda gerçekleştirilebilmekte.

Fakat ağın hash gücü arttıkça saldırının maliyeti de aynı oranda artmakta. Yüzde 51’in ele geçirilmesi halinde ise ağ üzerinde “çift harcama” ve zinciri değiştirme gibi işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Bitquery tarafından yapılan açıklama geçen hafta gerçekleşen saldırının 200.000 $ maliyet ile gerçekleştirildiğini ve 5.6 milyon $ değerinde ETC’in “double spending”e maruz kaldığını belirtildi.

Saldırıların ardından Ethereum Classic fiyatında ise önemli bir düşüş gerçekleşmemiş görünüyor. Yüzde 1 düşüş ile 7.03 $ seviyelerinden işlem gören kripto para, geçmişte de yüzde 51 saldırısına maruz kalmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
FTX
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.