Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65702.07
1.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3155.35
4.39%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.39
9.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.6
2.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ALTCOIN

Ethereum Bitcoin’i Tahtından Etti! En Aktif Token Hangisi?

Yeni gelen verilere göre sadece bir haftada Ethereum üzerinde transferler için ödenen “fee” 34 milyon $’dan fazla.

Clock
Paylaş
Ethereum Bitcoin’i Tahtından Etti! En Aktif Token Hangisi?

Son dönemde yaşanan DeFi patlaması ile birlikte Ethereum (ETH) ödenen transferi ücretleri konusunda rakip tanımıyor.

Yeni gelen verilere göre sadece bir haftada Ethereum üzerinde transferler için ödenen “fee” 34 milyon $’dan fazla. Ethereum üzerindeki transferler için ödenen miktar ise Bitcoin transferleri için ödenen rakamlara fark atmış durumda. Neredeyse 4 katına ulaşan fark Ethereum ağındaki transferlerin maliyetini gözler önüne seriyor.

728×90 muhabbit - Ethereum Bitcoin'i Tahtından Etti! En Aktif Token Hangisi?300x250 muhabbit - Ethereum Bitcoin'i Tahtından Etti! En Aktif Token Hangisi?

Hafta içersinde Bitcoin transferleri için ödenen tutar ise 9 milyon $ civarında bulunuyor.

DeFi uygulamaları ve Tether transferlerinin sebep olduğu yoğunluk Ethereum Blockchain’ini ciddi derecede maliyyetli hale getirmiş durumda. Ağ kapasitesinin oldukça zorlandığı bu günlerde transfer başına 100 $ ödediklerini belirten birçok yatırımcı bulunmakta.

Haftanın En Aktif Tokenları

Ethereum üzerinde hafta içerisinde en çok transferi gerçekleştirilen tokenların lideri yine Tether USD (USDT). Tether son günlerde gerçekleltirdiği “chain swap” işlemleri ile Tron ağından Ethereum’a geçirilen USDT’ler ile birlikte Ethereum ağındaki yoğunluğa katkıda bulunmaya devam ediyor.

En çok transfer edilen ikinci token ise Wrapped Ether.

Büyük bir yükseliş dalgası ile yatırımcılarını adeta zengin eden Chainlink (LINK) en çok transfer edilen tokenlar arasında üçüncü sırada bulunuyor. 1 Ocak tarihinde 1.76 $ seviyelerinden işlem gören LINK, an itibarıyla 19.19 $ seviyelerinden alıcı bulmakta. Bu inanılmaz yükselişi ile birlikte MarketCap’te de zirveye oynaya LINK, Tether’ın ardından 5’inci sırada bulunuyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar