BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Ethereum Classic, Bir Ayda Üçüncü % 51 Saldırısına Uğradı

Ethereum Classic blok zinciri, cumartesi akşamı yine % 51 saldırısına uğradı.

Yayın:

-

ethereum classic

Ethereum Classic blok zinciri, cumartesi akşamı yine % 51 saldırısına uğradı. Bununla birlikte bu ay toplam 3 saldırı gerçekleşmiş oldu.

Saldırı, 1 Ağustos’taki ilk saldırıyı da tespit eden madencilik şirketi Bitfly tarafından fark edildi. Bitfly, tespit ettiği saldırıyı paylaştığı bir tweet ile duyurdu.

Bitfly yaptığı açıklamada ETC ağına yapılan bu %51 saldırısının, yaklaşık 2 günlük madenciliğe karşılık gelen 7.000’den fazla bloğun yeniden düzenlenmesine neden olduğunu söyledi. Kaybedilen tüm blokların olgunlaşmamış bakiyeden kaldırılacağını ve düşen tx’ler için tüm ödemeleri kontrol edeceklerini bildirdi.

Ethereum Classic ağının arkasındaki lider kuruluş ETC Labs, geçtiğimiz hafta ağı ek saldırılardan koruma stratejisini açıklamıştı. Şirket, ağın hızla düşen hashrate’ini stabilize etmeyi ve gelecekte meydana gelebilecek olan % 51 saldırılarına karşı koyabilmeyi amaçlayan savunma madenciliği de gerçekleştireceklerini bildirmişti.

ETC Labs teknoloji koordinatörü Stevan Lohja, saldırının zamanlamasını çok manidar bulduğunu, çünkü saldırının Ethereum Core geliştiricilerinin blok zincirindeki “agresif inovasyon” ile ilgili temel geliştirme toplantısından sadece bir gün sonra geldiğini söyledi.

Ağın gelişimini destekleyen bir diğer önemli kuruluş olan ETC Cooperative,  cumartesi günü yapılan saldırının ardından yaptığı bir açıklamada; Bugünkü saldırının farkında olduklarını ve önerilen çözümleri mümkün olan en kısa sürede test etmek ve değerlendirmek için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Borsalar Önlem Aldı

İlk iki saldırıdan sonra, OKEx borsası, ağın ciddi güvenlik eksikliği nedeniyle varlığı kaldırmayı düşüneceğini söyleyerek yanıt verdi. Ayrıca Coinbase, ETC için para yatırma ve çekme onay sürelerini yaklaşık iki haftaya uzatarak sert önlemler aldı.

Önde gelen kripto para birimi türev borsası FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, en son saldırının ardından, ETC kalıcı vadeli işlem sözleşmelerini yeniden gözden geçireceklerini bildirdi.

Ancak sürekli saldırılara uğrayan kripto para birimi Ethereum Classic, saldırı dizilerinden fiyat olarak büyük ölçüde etkilenmemiş gibi görünüyor. Ay içerisindeki olumsuz gelişmelere rağmen dirençli durmayı başaran ETC, neredeyse tüm Ağustos ayı boyunca 6 ila 8 dolar arasında işlem gördü.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

FTX Chiliz’i Listeliyor! Fee Yok!

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Yayın:

-

ftx kripto para borsası

FTX bu sabah yaptığı duyuru ile birlikte Chiliz’i (CHZ) listelediğini duyurdu.

Yapılan açıklamada CHZ için hem spot tarafta hem de türev işlem tarafında işlemlerin başlatıldığı belirtiliyor.

Spot işlem tarafında 2 farklı parite ile işlemlere başlayan CHZ, hem USD hem de USDT paritelerinde alınıp satılabilecek.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Diğer yandan Perpetual Swap kontratı da aktive edilen CHZ için komisyon tarafında önemli adımlar atılmış durumda.

Piyasa yapıcı komisyonların sıfırlandığı CHZ paritelerinde kullanıcılar sadece piyasa alıcı komisyonu ödeyecek. Ek olarak FTX tarafından yapılan duyuruda “futures delivery fee”nin de sıfırlandığı belirtiliyor. Bildiğiniz üzere FTX’te çekim komisyonu da bulunmuyor.

CHZ tarafında hızlı bir giriş yapan FTX, komisyonsuz işlemler ile kullanıcıların dikkatinifazlasıyla çekecek gibi görünüyor.

CHZ an itibarıyla 0.0109 $ seviyelerinden alıcı bulmakta.

Diğer borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Analiz haberleri için: Analiz Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 19.10.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Ethereum’u inceliyoruz (18.10.2020). Ethereum grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Fiyat analizi yazı dizimizde bugün inceleyeceğimiz coin kripto piyasasının olmazsa olmazı Ethereum (ETH).

Ethereum (ETH) fiyat grafiği 19.10.2020. 1 Saatlik grafik veriler FTX borsasına aittir.

Bugün kripto piyasası için çok önemli bir yere sahip olan Ethereum (ETH) fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Grafik 1 saatlik, bunu seçmemin sebebi ETH grafiğini sıkça güncellemek istiyorum. Bunndan dolayı küçük zaman dilimini seçtim.

Önümüzdeki ilk iki önemli direnç seviyesini grafikte kırmızı alanlar olarak gösterdim. Gördüğünüz üzere şuan bunlardan ilkinin üzerinde ETH fiyatı. Diğer direnç bölgesi de bu zaman dilimindeki bir önceki tepe bölgesi. Bunlara ek olarak ilk iki destek bölgemizi de mavi alanlar olarak gösterdim.

Bir parabolik yükseliş olduğunu da görmekteyiz. Ancak bu parabolik yükseliş çok dik olmadığından şuan çok da endişelenilecek bir durum yok. Grafikteki en güzel nokta bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) formasyonunun bulunması. Omuz, baş ve diğer omuz bölgerini grafik üzerinde gösterdim. Şu an formasyonun neckline’ını kırmış görünüyor. Bu formasyonun ilk hedefi grafikte işaretlediğim 388$ diğer hedef ise ikinci direnç bölgesi.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.