Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64276
-3.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3182.45
-8.08%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $27.41
-9.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.6
-3.13%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!

Bitcoin madencilerinin yanı sıra, Ethereum madencileri de Çin’in son kapatma emirlerinden önemli ölçüde etkilendi.

Clock
Paylaş
Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!

Çin tarafından son zamanlarda madencilere yapılan baskılar, Çin’deki Bitcoin madencileri ile birlikte kripto para birimlerini de etkilemiş görünüyor.

728×90 muhabbit - Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!300x250 muhabbit - Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!

Piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum’u güvence altına alan toplam hash oranı, özellikle son iki haftada ciddi bir düşüş yaşadı. Etherscan.io’dan alınan verilere göre, ağın hash oranı 20 Mayıs’ta saniyede yaklaşık 643 terahash (TH/s) ile son zirveye ulaşmadan önce bir yükseliş eğilimindeydi. 20 Mayıs sonrasında bir süre daha zirvede yer alan Ethereum’un ağ hash oranı 600 TH/s seviyelerinde bulunmaya devam ediyordu.

fsdfsd 1200x511 - Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!
ETH Hash Oranı (20 Mayıs)

Ancak Çin’in, Xinjiang bölge yekililerinin Zhundong ekonomik kalkınma bölgesindeki yetkililere “kripto para madenciliği çiftliklerine” enerji arzını kesme emrini verdiği 9 Haziran tarihi, hash oranının keskin bir düşüş yaşamaya başladığı tarih oldu. Yerel bölge yetkilileri tarafından yapılan bu baskılar madencilik bölgesindeki çiftliklerinin çoğunluğunun faaliyetlerini askıya almasına yol açtı.

Screenshot 1 1 - Ethereum Hash Oranı, Yüzde 20 Düştü!
ETH Hash Rate

İşte tüm bu olumsuz açıklamaların ardından Ethereum’un ağ hash oranı %20’lik bir düşüşle 500 TH/s seviyesinin altına düştü. Bunun yanında Bitcoin’in toplam hash oranı da, son zamanlardaki tüm zamanların en yüksek seviyesinden yaklaşık %50 düşüşle saniyede 100 exahash’in altına düştü.

Poolin, BTC ve ETH Staking Ödüllerini Durdurdu

Ayrıca, Çin merkezli ve Ethereum madenciliği de sunan büyük bir Bitcoin madenciliği havuzu olan Poolin, Bitcoin ve Ethereum hash oranı tokenlarını stake eden kullanıcılara madencilik ödemelerini durdurdu. Firma bu durumun nedeni olarak, Çin’deki tescilli Bitcoin ve Ethereum madencilik operasyonlarının hükümetin son zamanlardaki kapatma emirleri nedeniyle sekteye uğramasını gösterdi.

İlgili yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Son haftalarda kripto para piyasasının geri çekilmesi, Çin’deki hem Bitcoin hem de Ethereum madencilerini etkileyen kapatma emirleriyle birlikte grafik birim işlemcilerinin ikinci el piyasasının da düşmesine yol açtı. Çeşitli elektronik cihazların tarihi fiyatlarını takip eden Çin mobil uygulaması Manmanbuy’dan alınan verilere göre, farklı GPU modellerinin geçtiğimiz ay içinde %20 ila %50 arasında bir fiyat düşüş yaşadığı belirtiliyor.

Analiz Haberleri İçin: Analiz Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar