Muhabbit

BLOCKCHAIN

Ethereum Tabanlı Alan İsimleri Cloudflare ile Çalışacak!

Unstoppable Domains, geleneksel interneti değiştirebilecek mi?

Clock
Paylaş
Ethereum Tabanlı Alan İsimleri Cloudflare ile Çalışacak!

Kullanıcıların “.crypto” alan isimli URL’ler oluşturmasına olanak tanıyan Ethereum tabanlı Unstoppable Domains, Cloudflare’a entegre edildi.

Bu entegrasyon ile beraber kullanıcılar, herhangi bir tarayıcıdan Unstoppable Domains’in blockchain adreslerine erişim sağlayabilecek.

Önceden Unstoppable Domains’in “.crypto” uzantılı internet sitelerine, yalnızca bu internet sitelerini bünyesine dahil etmeyi tercih eden tarayıcılar aracılığı ile erişim sağlanabiliyordu. Cloudflare entegrasyonu sayesinde, internete bağlı tüm web tarayıcıları “.crypto” adreslerine erişebilecek.

Geleneksel alan adı sağlayıcıları, kullanıcıları yıllık yenileme ücretine tabi tutup, merkezi bir şekilde verilerini kontrol ediyor. Blockchain teknolojisi sayesinde, bu alan isimleri artık tamamen kullanıcıların kontrolünde olacak. Bu arada, geleneksel bir internet sitesinin tehditi altında olduğu, gizlilik ihlalleri, keyfi sansürler ve kimlik avı girişimleri, bu alan isimlerinde söz konusu olmayacak.

Unstoppable Domains’in CEO’su Matthew Gould, projenin varoluş nedeni olarak veri hallerinin olağan bir şekilde meydana gelmesine ve Big Tech’in internet üzerindeki tekelinin sürekli bir biçimde büyümesine atıfta bulundu.

Gould konu hakkında şunları söyledi:

Veri ihlallerinin sıradan hale geldiği, bir bireyin kendi dijital varlıkları üzerindeki mahremiyet ve sahipliğin çok önemli olduğu bir zamanda, birçok ileri görüşlü kişi, merkezi kontrolleri sorgular hale geldi.

Tim Draper tarafından desteklenen Unstoppable Domains, 2018 yılında piyasaya sürüldü ve bugüne kadar milyonlarca dolarlık fon sağladı. Şimdiye kadar değeri neredeyse yarım milyon dolar olan alan isimlerinin Ethereum tabanlı Unstoppable Domains aracılığı ile oluşturulduğunu da söylememiz gerek.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Altcoin Haberleri için: Altcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar