Muhabbit

BLOCKCHAIN

Milyarder Tim Draper, Hindistan’lı Borsa Unocoin’e Yatırım Yaptı

Borsa, milyarder Tim Draper’in desteğini aldı.

Clock
Paylaş
Milyarder Tim Draper, Hindistan’lı Borsa Unocoin’e Yatırım Yaptı

Hindistan’ın ilk kripto para borsası olan Unocoin, bir dizi küresel yatırımcıdan 5 milyon dolarlık fon topladı. Bu fonun büyük bir kısmını Tim Draper’ın erken dönem risk sermayesi şirketi Draper Associates’in oluşturduğu bildirildi.

Temmuz 2013’te kurulan Bengaluru merkezli Unocoin, 1.2 milyondan fazla kullanıcıya sahip.  Yapılan bir basın açıklamasında Unocoin, bu fonların yeni ürünlerin ve tekliflerin geliştirilmesi, mevcut altyapının iyileştirilmesi ve teknoloji yetenek kazanımı için kullanılacağını söyledi. Bunların yanında, piyasadaki dikkate değer gelişmeler, Merkezi Olmayan Finans’ta (DeFi) genişlemeyi ve müşteri desteğini iyileştirmek için yeni bir yapay zeka tabanlı sohbet robotu sisteminin uygulanması için kullanılacağı açıklandı. Toplanan bu 5 milyon dolarlık fon Unocoin’in değerini 20 milyon ABD dolarına yükselteceği açıklandı.

Unocoin’in CEO’su Sathvik Vishwanath konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“Elde edilen bu büyük miktardaki Finansman, işimizi daha da büyütmemize yardımcı olacak ve platformumuzun tekliflerini genişletmemiz için bize güçlü bir mali dayanak sağlayacak. Müşterilerimiz için genel kullanılabilirliği ve işlevselliği artıracak ürün özelliklerimizi ve tekliflerimizi iyileştirme çabalarımızı iki katına çıkaracağız.”

Ayrıca, Hindistan Merkez Bankası tarafından 2018’de yürürlüğe giren endüstri çapında bir yasağın kaldırılmasının ardından Hindistan’da kripto para kullanımında çarpıcı bir artış gördüklerini açıkladı. Vishwanath, müşteri büyüme oranlarının, yasağın kalktığı yüksek mahkeme kararının açıklandığı ayda 10 kattan fazla arttığını belirtti.

Tim Draper ise yaptığı fon desteği ile ilgili şunları söyledi:

“Hindistan Yüksek Mahkemesinin kararını duymaktan çok memnunduk ve yıllardır Hindistan’da Bitcoin lideri olan Unocoin’i takip ediyorduk. Unocoin’i destekleyebileceğimiz için çok heyecanlıyız.”

Draper ayrıca, zamanla değer kaybetmeyen bir para birimiyle iş yapmanın harika bir yolu olarak her Hintli’nin Unocoin ile bir Bitcoin hesabına sahip olması gerektiğini söyledi.

Unocoin Başkanı Sunny Ray ise şu açıklamalarda bulundu:

“Hindistan’da yaygın kripto para benimseme potansiyeli çok büyük. Hindistan’daki pek çok kişi, geleneksel ödeme sistemleri tarafından yeterince karşılanmıyor ve Bitcoin’in alternatif bir para birimi olarak çekiciliğini artırıyor.”

Ray ayrıca, düzenleyici değişikliklerin ortasında ekiplerinin dayanıklılığı ve bağlılığından gurur duyduklarını belirtti. Bununla birlikte Hindistan’da sınır ötesi ödemelerin, mikro işlemlerin ve kredilerin geleceğini şekillendirmek için ortakları ile birlikte çalışmaktan heyecan duyduklarını söyledi.

Unocoin Hakkında

2013 yılında yeniden kurulan Unocoin, Hindistan’daki kullanıcıların Bitcoin ile işlem yapmasını ve depolamasını sağlayan Hindistan’ın en büyük BTC ticaret platformu olarak faaliyet göstermektedir. RBI kripto para yasağından sonra operasyonlarda zorluklarla karşılaşan şirket, yasağın kalkması ile birlikte şimdi geri dönüş için çalışmalara başladı. Uncoin borsasında alınıp satılabilen  kripto para varlıkları arasında: LTC, XRP, ETH, BCH, BTG ve çeşitli ERC20 tokenleri bulunmaktadır.

Daha Fazla Borsa Haberleri İçin: Borsa Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar