BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

eToro İngiltere’de Kripto Kartı Çıkarmaya Hazırlanıyor

eToro, bazı şanslı kullanıcılarına kripto banka kartı sunmaya hazırlanıyor.

Yayın:

-

eToro

Kripto yatırım uygulaması eToro, Visa üyeliğine sahip lisanslı bir e-para şirketi olan Marq Millions Ltd’yi satın aldıktan sonra, banka kartını Birleşik Krallık’ta piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

TechCruch tarafından 29 Temmuz tarihinde bildirilenlere göre şirket, açıklanmayan bir meblağ ile birlikte İngiltere menşeli Marq Millions Ltd’yi satın aldı. Şirket artık doğrudan eToro ismi ile hayatına devam edecek ve eToro’nun planladığı kripto banka kartını geliştirecek. Ayrıca Marq Millions’ın yönetim kurulu eToro Money bölümünde çalışmaya devam edecek.

Lansma tarihi hala bilinmeyen banka kartının başlangıçta eToro Club üyeleri tarafından kullanılabilecek olduğu dorğulandı. Bununla beraber şirket, Avrupa kıtasında gelişimini sürdürecek. Daha sonra ise kart, eToro Club üyesi olmayan kullanıcılar için çıkışını yapacak. eToro Money, Visa Asil Üyesi olmasının yanı sıra, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesinden EMI lisansına da sahip olacak.

Kartın, platform müşterileri için eToro’daki kripto yatırımcılarına varlıklarının nakite çevirmeleri için yol solunacak olan anlık “nakit girişi ve çıkışı” işlevini sağlayacağı bildirildi.

Bunun nasıl işleyeceği kesin olmamakla beraber, fon çekmeden önce muhtemelen pozisyonların kapatılması gerekli olacak.

eToro’nun CEO’su Yoni Assia, şirketin 14 milyon kayıtlı kullanıcısının ilk kabulü için öncülük ettiği söylenen müşteri tabanının “heyecanlı bir şekilde” beklediğini söyledi.

eToro, fark sözleşmelerine ve CFD’lere dayanarak, dayanak varlığın fiyat dalgalanmalarını tutmadan taklit eden bir tür türev sözleşmesi olarak işlem görüyor.

Şirket, Vadeli işlemlere benzer bir şekilde, yatırımcıların kaldıraçlı uzun ya da kısa vadeli pozisyonlara kolayca girmelerini sağlayan marj teminat üzerinde çalışıyor. Sistem, Bitcoin, Ethereum, Tezos, Litecoin ve diğerleri de dahil olmak üzere bir çok kripto para birimini destekliyor.

Uzun Zamandır Beklenen Banka Kartı

Aralık ayında, eToro’nun 2020’nin ikinci çeyreğinin sonunda bir banka kartı başlatmak istediği söylentiler dahilindeydi. Bu gecikmeye nelerin yol açtığı net değil, Fakat corona virüs salgını muhtemel senaryolardan biri.

Kartın kullanıcılardan oldukça talep edilen bir şey olduğu, ancak şirketin planlarının mevcut eToro müşteri tabanının dışına çıkmayacağı açıklanmış durumda.

Daha önce şirket, 5 milyon dolar değerinde bir anlaşma ile kripto portföy izleyici uygulaması Delta’yı satın almıştı.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Visa ve Circle Dijital Dolar Kullanımı İçin Ortaklık Kuruyor!

Visa ve Circle, yeni bir oluşuma adım atıyor!

Yayın:

-

Visa

Kredi kartı devi Visa, bugün 60 milyon tüccardan oluşan küresel ödeme ağını, Circle tarafından Ethereum blockchaini üzerinde geliştirilen USDC ile bağladığını duyurdu.

Vias’nın kendisi, dijital para birimini gözetim altında tutmayacak olsa da, yürürlülüğe girecek olan ortaklık, Circle’ın seçili Visa kredi kartı sağlayan kuruluşların USDC yazılımını platformlarına entegre etmesine ve USDC ödemeleri gönderip almaya başlaması için yardımcı olacak.

Bununla beraber, işletmeler sonunda Visa tarafından desteklenen herhangi bir işletmeye uluslararası USDC ödemeleri yapılabilecek ve bu fonlar ulusal para birimine dönüştürülüp, kredi kartı devi ile ortaklığı olan her yerde harcanabilecek.

Circle, Visa Fast Track programını verdikten sonra, önümüdeki yıllarda, USDC ödemeleri gönderilmesine ve alınmasına olanak tanıyan bir kredi kartı çıkaracaktır.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, bu haberi Twitter üzerinden bir paylaşım yaparak doğrulamış durumda.

Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, “Bu, işletmelerin bir USDC bakiyesi harcayabilmelerini sağlayacak ilk kurumsal kart olacak” diyor. Başkan sözlerine, “Ve biz de bunun, Circle’ın ticari müşterileri için faydasını önemli ölçüde artıracağını düşünüyoruz” diye devam etti.

Geçen Haziran ayında kripto bölümünü devralan Sheffield, “Visa’yı ağlar arası bir ağ olarak görmeye devam ediyoruz. USDC gibi blockchain ağları ve stablecoinler sadece ek ağlardır. Bu nedenle Visa’nın, ek ağlara erişmelerini ve ortaklarımız ile harcama yapmalarını sağlayan önemli bir değer olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

Hali hazırda şirket, Fast Track programının bir parçası olarak, USDC entegrasyonuna pilotluk yapacak 25 kripto cüzdan sağlayıcısı ile ortaklık kurmuştu.

Bildiğiniz gibi USDC’nin çıkışı Eylül 2018’e tekabül ediyor. Bitcoin’den farklı olarak USDC, ABD doları ile 1:1 oranında desteklenmekte.

Ne diyorsunuz, Visa’nın kripto alanında attığı adımlar blockchain teknolojisinin ve kripto paraların benimsenmesini artıracak mıdır?

Daha fazla Stablecoin Haberi için: Stablecoin Haberleri

Daha fazla Visa Haberi için: Visa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Render Network Nedir?

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. Kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabilir ya da satışını gerçekleştirebilir. Peki “render” nedir?

Yayın:

-

render

Render Network (RNDR), GPU sağlayıcılar için merkezsiz bir blockchain çözümü olarak öne çıkmakta.

Ağ ERC-223 uyumlu RNDR Token ile desteklenmekte. ERC-223 ise ERC-20 protokolünün geliştirilmiş formu olarak öne çıkıyor. Token formu sayesinde kullanıcılar kendi projelerinini ortaya çıkarırken RNDR’ı projeleri için kullanabiliyor ya da satışını gerçekleştirebiliyor. Peki “render” nedir?

Kabaca “render” bilgisayar ortamında çizilmiş veya düzenlenmiş olan ham modeli bir program aracılığıyla işleyip resim veya video haline çevirmektir.

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte dijtal projeler artık hayatın her alanında bulunuyor. Özellikle film, dizi ve oyun yapımlarında sürekli olarak başvurulan “rendering” moden iş hayatında büyük bir zaman kaybına sebep oluyor.

Render Network ise merkezsiz yapısı ile binlerce GPU gücünü bir arada kullanarak ölçeklenebilir, hızlı, esnek ve güvenli “rendering” çözümleri sunması ile öne çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar ya da şirketler kendi başlarına oldukça uzun sürede tamamlayacakları “render” işlemini Render Network ve ona bağlı GPU gücü ile birlikte çok daha hızlı şekilde tamamlayabiliyor.

RNDR halihazırda birçok şirket tarafından kullanılmakta. Bu şirketler arasında öne çıkan Game of Thrones’un yapımcısı da olan HBO, Discovery, Bad Robot ve OctaneRender olarak öne çıkmakta. Bu şirketler sistemlerini tam anlamıyla Render Network’e entegre ederek sonuca çok daha hızlı şekilde ulaşabiliyor.

Nisan 2020’de aktive edilen Render Network hali hazırda 142,592 farklı “frame” tarafından aktif olarak kullanılmış durumda. Render işlemlerindeki başarı oranı ise yüzde 92 olarak öne çıkıyor.

Büyük Borsalarda Listelenecek

Render Network ağının tokeni RNDR’ın bu ay içinde büyük borsalarda listeleneceği belirtiliyor.

Halihazırda Algorand ekibi ile görüşen Render Network ekibi, RNDR’ı Algorand üzerine taşıyarak Algorand Standard Asset formuna dönüştürmek konusunda görüşmelerini sürdürüyor. Bu sayede RNDR, ALGO’yu destekleyen dtüm sistemlerle de entegre bir şekilde çalışabilecek.

OctaneRender ekosistemine tam entegrasyon ile birlikte Render Network kullanımında büyük bir patlama bekleyen Render ekibi, Octane kullanıcılarına RNDR kullanımı ile ilgili farklı bonuslar vermeyi de planlıyor.

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.