Here, content that you may want to modify using a custom JavaScript

BLOCKCHAIN

Fidelity Destekli Dijital Varlık Platformu OSL, Hong Kong Düzenleyici Kurum Onayını Aldı!

OSL, dijital varlıklar için düzenlenmiş aracılık ve otomatik ticaret hizmetlerini yürütmek için gerekli onayı aldı.

Yayın:

-

Dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biri olan Fidelity destekli BC grubunun bir birimi olan dijital varlık platformu OSL, Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından resmi olarak lisans almaya hak kazandı.

15 Aralık 2020 tarihinde yapılan bir duyuruya göre, alınan bu yeni lisans, OSL Digital Securities’in, dijital varlıklar için düzenlenmiş aracılık ve otomatik ticaret hizmetlerini çalıştırmasına izin verecek. 

SFC’nin Ağustos 2020’de OSL’ye bir lisans vermeyi prensip olarak kabul ettiği biliniyordu. Duyuru incelendiğinde yapılan değerlendirmeler sonucunda OSL’nin Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu tarafından uygulanan sıkı güvenlik ve inceleme şartlarını başarıyla uygulaması sonucunda gerekli iznin verildiği görülüyor.

Açıklamaya göre OSL Digital Securities’in dijital varlık alım satım platformu, piyasaya sürüldüğünde Bitcoin ve Ethereum gibi büyük kripto paraları ve ayrıca belirli güvenlik token tekliflerini destekleyeceği bildirildi.

Platform, varlıkları müşteriye ayrılmış cüzdanlarda tutarak Bitcoin gibi dijital varlıklar için sigorta koruması sunacak. Bunun yanında OSL, piyasa gözetimi yoluyla piyasa suistimali riskini azaltmak için müşterilerini tanıma ve kara para aklamayı önleme kontrollerini sürdürecek.

İlk Onayı OSL Aldı

Lisanslı şirketlerin dijital varlıkların ve sermaye piyasalarının geleceği olduğunu vurgulayan OSL Yöneticisi Matt Long, OSL’nin güvenli düzenleyici onaylar açısından küresel olarak ilk hareket eden şirket olduğunu vurguladı. Long ayrıca şu ifadelere yer verdi:

OSL, kurumların ve profesyonel yatırımcıların dijital varlık ekonomisine güvenli bir şekilde dahil olmaları için dünyanın tek listelenmiş, SFC lisanslı, denetimli ve sigortalı dijital varlık platformu olarak faaliyetini sürdürmeye devem edecektir.”

Açıklamada ayrıca, Hong Kong lisanslarına ek olarak, OSL’nin Singapur Merkez Bankası’na ülkenin ödeme hizmetleri yasası kapsamında dijital varlık lisansı için de başvuruda bulunduğu belirtiliyor.

Hatırlanacağı üzere bu yılın başlarında, ABD varlık yönetimi devi Fidelity Investments’in bir yan kuruluşu olan Fidelity International, bir denetimli şirketi ve OSL operatörü olan BC Group’a doğrudan yatırım yaptığını duyurmuştu.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberi için: Bitcoin Haberleri

Muhabbit
Yorum Yap

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.

Exit mobile version