Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62157.99
-1.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3427.26
-1.76%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.53
-3.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.9
-2.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

FTX, E-Spor Devi TSM İle 210 Milyon Dolarlık İsim Hakkı Anlaşması Yaptı!

FTX, 10 yıl sürecek isim hakkı anlaşması için 210 milyon dolar ödeyecek.

Clock
Paylaş
FTX, E-Spor Devi TSM İle 210 Milyon Dolarlık İsim Hakkı Anlaşması Yaptı!

New York Times tarafından yayımlanan bir habere göre, kripto para borsası FTX, profesyonel e-spor takımı TSM ile 210 milyon dolarlık bir isim hakkı anlaşması imzaladı.

Binance BannerBinance Banner

Yapılan açıklamada, e-spor endüstrisindeki en büyük isim hakkı anlaşmalarından biri haline gelen yeni anlaşmada, e-spor devi TSM’in adı “TSM FTX” olarak yeniden adlandırılacak. 10 yıl sürecek yeni anlaşma kapsamında kripto para borsası FTX her yıl için 21 milyon dolar ödeme yapacak.

Yeni adıyla TSM FTX, ortaklıktan elde ettiği geliri Asya, Avrupa ve Güney Amerika’daki yeni ofisler de dahil olmak üzere küresel olarak genişlemek için kullanacak ve mobil oyun ve diğer platformlara yatırım yapacak.

FTX CEO’su Sam Bankman-Fried yapılan bu büyük anlaşma hakkında şu açıklamada bulundu:

“Büyük bir endüstriyi alıp onu dijital bir çağda yeniden hayal etmek: Spor için e-spor böyle bir şey. Sonunda, ortaklığımız çok güçlü olacak ve TSM FTX’in geleneksel ortamın dışındaki dijital varlıkların varlığını büyük ölçüde genişletmeye yardımcı olabileceğini düşünüyoruz. Ayrıca onlarla çalışmaktan da gurur duyuyoruz.”

Forbes’a göre, yeni adıyla TSM FTX, 410 milyon dolarlık değeri ile 2020 yılının en değerli profesyonel e-spor takımı oldu. Hatta TSM, League of Legends ve eski bir Call of Duty şampiyonu tarafından kurulan 100 Thieves gibi oyunlara katılan ünlü takım Cloud 9’u dahi geride bırakmış durumda.

FTX Yatırımları İle Adından Söz Ettiriyor

FTX’in spor alanında yapmış olduğu yatırımlar, özellikle de ABD merkezli spor yatırımları, son dönemlere damgasını vurmaya devam ediyor. Hatırlanacağı üzere kripto para borsası FTX, Miami Heat stadyumunun isim haklarını da satın almış ve uzun süre konuşulan bir anlaşma gerçekleştirmişti.

Borsa, FTX Arena olarak yeniden adlandırılan stadyumunun isim hakkı için 19 yıllık bir anlaşma karşılığında 135 milyon dolar bedel ödemeyi taahhüt etmişti. FTX, yapmış olduğu bu yatırımlar ile Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere, tüm dünyada adından söz ettirmeyi ve daha fazla yatırımcı tarafından tanınmayı başarmış görünüyor.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar