Muhabbit

ALTCOIN

FTX ve Chromia Destekli Yeni IEO Geliyor!

Merkezsiz borsa Project Serum ile IEO kapısını aralayan FTX, SRM’in ardından ilk IEO’sunu HGET ile gerçekleştirmiş olacak.

Clock
Paylaş
FTX ve Chromia Destekli Yeni IEO Geliyor!

Bugün sabah saatlerin gelen duyuru ile birlikte yeni bir Initial Exchange Offering (IEO) duyuruldu.

FTX ve Chromia (CHR) desteği ile gerçekleştirilecek IEO’nun ismi ise Hedget (HGET).

FTX üzerinde IEO’nun yapılış tarihi tam olarak açıklanmış değil. Merkezsiz borsa Project Serum ile IEO kapısını aralayan FTX, SRM’in ardından ilk IEO’sunu HGET ile gerçekleştirmiş olacak.

Hedget Açık Arttırma İle De Satılacak

Hedget kendi websitesi üzerinden açık artırma ile de satılacak. 1 Eylül tarihinde gerçekleştirilecek açık artırmada başlangıç fiyatı 1 $ olarak belirlenmiş durumda. KYC gerektiren açık artırmada toplamda 423,000 adet HGET satılması hedeflenmekte.

Hedget Nedir

Kripto para ekosisteminin oldukça volatil olduğu belirten Hedget ekibi, Hedget sayesinde pozisyonların beklenmeyen hareket ve risklere karşı korunabileceğini belirtiyor.

Hedget merkezsiz bir “fiyat hedge”i sunarak kullanıcıların kripto para yatırımlarını korumayı hedeflemekte. Ek olarak Hedget lending platformlarına da bir güvenlik özelliği olarak eklenebiliyor. Bu sayede kullanıcıların pozisyonlarının likide olmasının önüne geçilmesi hedefleniyor.

Gelişen DeFi ekosisteminde farklı ürünler ortaya konulması adına Hedget oldukça önemli bir proje gibi görünüyor. Bildiğiniz üzere Mart ayında yaşanan düşüş ile birçok DeFi ürünü sorun yaşamıştı. Özellikle MakerDao bu düşüşten en çok etkilenen DeFi platformlarının başında geliyor. Yaşanan düşüş sonrası birçok yatırımcı likidi olmuş ve oluşan açığın kapatılması adına MakerDao ekibi açık artırma yolu ile Maker (MKR) satışı yapmak durumunda kalmıştı.

Hedget’in yatırımcıları arasında NGC Ventures, FBG Capital ve Chromia da bulunmakta.

Hedget projesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Büyüyen DeFi ekosisteminde Hedget önemli bir rol üstlenebilir mi?

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar