Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69033.99
0.36%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3753.35
-0.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.69
-1.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
-0.05%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Galaxy Digital, SEC’e Bitcoin Vadelileri ETF Teklifini Sundu!

Yeni bir ETF teklifi!

Clock
Paylaş
Galaxy Digital, SEC’e Bitcoin Vadelileri ETF Teklifini Sundu!

CEO’luğunu Mike Novogratz’ın üstlendiği Galaxy Digital, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir Bitcoin vadeli işlemleri ETF (Exchange-traded fund/borsa yatırım fonu) teklifiyle başvurdu.

Galaxy Digital’in SEC’e yaptığı Bitcoin vadeli işlemler ETF teklifine göre, fon vadeli işlemlere yatırım yapacak yani direkt olarak Bitcoin’e bir yatırım söz konusu değil.

Galaxy Digital’in Bitcoin vadeli işlem ETF teklifi, SEC Başkanı Gary Gensler’in Bitcoin vadeli işlemlerine dayalı ETF’leri tercih ettiğinin sinyalini verdikten kısa bir süre sonra gerçekleşti.

728×90 muhabbit - Galaxy Digital, SEC'e Bitcoin Vadelileri ETF Teklifini Sundu!300x250 muhabbit - Galaxy Digital, SEC'e Bitcoin Vadelileri ETF Teklifini Sundu!

SEC’in Bitcoin ve Ethereum ETF Başvurularına Tepkisi

SEC, uzun bir süredir kendisine yapılan Bitcoin veyahut Ethereum ETF tekliflerine olumlu bir cevap vermemekte. Şu anda hâlihazırda birçok şirketin Bitcoin ETF veyahut Ethereum ETF teklifi SEC tarafından inceleme altında.

Geçtiğimiz günlerde Kryptoin de bir Ethereum ETF teklifi ile SEC’e başvurmuştu. Şirketin inceleme altında bir Bitcoin ETF’si de bulunmakta.

2020 yılının Şubat ayında Wilshire Phoenix’in bir Bitcoin ETF teklifini reddetmişti. Daha öncesinde de Bitwise Asset Management’ın Bitcoin ETF’si SEC tarafından reddedilmişti. Yani SEC’in ETF ret sayısı her geçen gün artıyor.

Üç ay kadar önce de iki yeni Bitcoin ETF teklifini incelemeye aldığını açıklayan SEC, bu iki Bitcoin ETF teklifinde de uzatma yoluna girmişti.

Şu zamana kadar birçok Bitcoin veyahut Ethereum ETF teklifini incelemeye alan SEC’in kabul ettiği bir teklif bulunmamakta.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar