Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61260
-2.12%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3390.47
0.69%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.24
3.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $574.4
1.22%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Global Shipping Business Network, Nakliye Süreçlerini Blockchain İle Kolay Hale Getirecek!

Nakliye süreçleri daha kolay takip edilebilir hale gelecek.

Clock
Paylaş
Global Shipping Business Network, Nakliye Süreçlerini Blockchain İle Kolay Hale Getirecek!

Global Shipping Business Network (GSBN), dünya genelindeki nakliye konteyner’larının üçte birini potansiyel olarak izleyebilecek yeni bir blok zinciri tabanlı platform başlattı. Bu kapsamda GSBN, Oracle, Microsoft Azure, AntChain ve Alibaba Cloud ile ortaklaşa olarak yeni blok zinciri platformunun lansmanını duyurdu.

728×90 muhabbit - Global Shipping Business Network, Nakliye Süreçlerini Blockchain İle Kolay Hale Getirecek!300x250 muhabbit - Global Shipping Business Network, Nakliye Süreçlerini Blockchain İle Kolay Hale Getirecek!

Hong-Kong merkezli kar amacı gütmeyen konsorsiyum olan GSBN’nin bu yeni girişim için dünyadaki her üç konteynerden birini hesaba kattığı söyleniyor.

“Bağımsız bir konsorsiyum olarak, altyapının güçlü, güvenilir ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir olmasını sağlamak için teknolojiye türünün en iyi yaklaşımını seçti.”

GSBN, ortaklıkların Oracle’ın küresel ticaret işletim sistemi ve Azure’ın güneydoğu Asya’daki hizmet güvenilirliği gibi jeostratejik amaçlar için arandığını dile getiriyor. Ayrıca Çin’deki dağıtım için ise Ant Group ve Alibaba Cloud’un kullanılacağı bildirildi.

Yapılan açıklamada, GSBN tarafından bilgi kontrolünü sağlamak için, veriler blok zinciri platformuna gönderilmeden önce şifrelenecek ve böylece üyelerin yetkisiz verilere erişebilmesi kısıtlanmış olacak. GBSN konsorsiyumu ayrıca, bu yeni girişiminin, blok zinciri teknolojisinin farklı ve sıklıkla rekabet eden piyasa katılımcıları ile iş birliği yapmasını sağladığını vurguluyor.

GBSN blockchain teknolojisi alanında girişimlerine devam ediyor. Hatırlanacağı üzere temmuz ayında GSBN, Çin’de kağıt kullanımını kaldırarak verilerin blok zincirinde depolanmasını sağlayıp işlem süresini hızlandırmak için “Kargo Yayını” adlı ilk blok zinciri tabanlı uygulamasını başlatmıştı.

Benzer Bir Blockchain Girişimi De Bulunuyor

Bunun yanında geçtiğimiz yıl ekim ayında GSBN’nin kurulmasıyla aynı zamanlarda, CMA CGM ve MSC Mediterranean Shipping Company’deki dünyanın en büyük iki konteyner taşıyıcısı, IBM ve Maersk’in TradeLens blok zinciri platformuna tam entegrasyon sağlandığını duyurmuştu.

Bu rakip platform, tedarik zinciri sayısallaştırma hizmetleri sunarken, CMA CGM ve MSC ile entegrasyon sayesinde, dünyanın okyanus konteyner kargosunun neredeyse yarısından verileri TradeLens ağına getirmiş bulunuyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar