Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66432
-0.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3215.04
0.92%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.68
-1.30%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $609
2.18%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Goldman Sachs, Ethereum için OTC Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, artan müşteri talebi nedeniyle OTC-ETH opsiyon ticaretini başlatacağının sinyallerini verdi.

Clock
Paylaş
Goldman Sachs, Ethereum için OTC Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, artan müşteri talebi nedeniyle OTC-ETH opsiyon ticaretini başlatacağının sinyallerini verdi.

728×90 muhabbit - Goldman Sachs, Ethereum için OTC Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!300x250 muhabbit - Goldman Sachs, Ethereum için OTC Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz ay Goldman Sachs, dijital fon yöneticisi Galaxy Digital aracılığıyla Bitcoin (BTC) için OTC ticaretini başlatmıştı.Goldman Sachs bu işlemle birlikte ilk büyük Amerikalı banka olmayı da başarmıştı. Bu kez ise OTC hizmetini Ethereum için sunması bekleniyor.

Galaxy Digital e1564394007376 2 - Goldman Sachs, Ethereum için OTC Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor!

Bankanın küresel kripto para ticareti başkanı Andrei Kazantsev, ise konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

Bu hizmeti yakın zamanda sunmak için çalışıyoruz. Ethereum, PoS modeline yönelirken büyük ilgi çekti. Bu girişimimiz ile birlikte, ETH yatırım açısından çok daha ulaşılabilir hale getirecektir.

Dünyanın önde gelen yatırım bankalarından Goldman Sachs, kripto para destekli ETF ve opsiyon ticaretine ilişkin hizmetler sunarken, spot kripto para ticareti sunmamaktadır.

Böylelikle kurumsal yatırımcılar, çoğunlukla kripto paralara doğrudan yatırım yapmak yerine kripto varlıklara dayalı finansal ürünlere yatırım yaparak büyük finans şirketlerinin garantisi altında olmak istiyorlar.

OTC Nedir?

Dünyanın önde gelen yatırım bankası Goldman Sachs ve Galaxy Digital şirketi arasında gerçekleşen OTC işlemi nedir? Over the Counter olarak bildiğimiz OTC işlemi, tezgâh üstü satılan ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tezgâh üstü piyasa kavramında anlatılmak istenen ise, borsa dışında gerçekleşen işlemler olarak bilinmektedir. Bu piyasada gerçekleşen işlemlerde alıcı ve satıcı arasında, faks, telefon veya bilgisayar ağı üzerinden ticaret yapılmaktadır. Belirlenmiş kuralların olmadığı bu piyasada, fiyatlar pazarlık yoluyla belirlenir.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar