Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64314.79
5.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3070.18
3.44%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.08
5.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $554
1.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Google Inks, NFT Powerhouse Dapper Labs’le Ortak Oldu!

NBA Top Shot’ın yapımcısı Dapper Labs, popüler arama motoru Google ile ortaklık kurdu!

Clock
Paylaş
Google Inks, NFT Powerhouse Dapper Labs’le Ortak Oldu!

Forbes raporlarına göre, NBA Top Shot NFT kart ticaret sistemi ile tanınan Kanadalı blok zinciri şirketi Dapper Labs, internet arama devi Google ile büyük bir ortaklığa imza attı.

728×90 muhabbit - Google Inks, NFT Powerhouse Dapper Labs'le Ortak Oldu!300x250 muhabbit - Google Inks, NFT Powerhouse Dapper Labs'le Ortak Oldu!

Dapper Labs, Flow (FLOW) blok zincirini ölçeklenebilirliğini artırmak için teknoloji devinin bulut bilişim hizmetlerinden yararlanacak.

Milyarlarca Potansiyel Kullanıcı Olabilir!

Kuzey Amerika’nın Google Cloud bölümünün başkan yardımcısı Janet Kennedy, blok zinciri teknolojisi ile ilgili gelişmeler için şunları söyledi:

Flappy Bird’den Angry Bird’e kadar Flow blok zincirine istediğiniz herhangi bir şeyi inşa etmek için tonlarca fırsatınız var.

Değiştirilemez “token (NFT) olarak satın alınabilen NBA Top Shot koleksiyonlarının, NFT’leri ana akım haline getirmekte büyük payı olduğunu söyleyebiliriz.

Nisan ayında Dapper Labs, yatırımcılardan 305 milyon dolarlık bir fon topladıktan sonra 7,5 milyar doların üzerinde bir değerlemeye ulaştı. Etkileyici destekçileri arasında önde gelen yatırım şirketlerinden biri olan Andreessen Horowitz de yer alıyor.

Andressen Horowitz Bu Sene Yaptığı Yatırımlar

2021 Ocak’ta firma, App Clubhouse’a 100 milyon dolarlık bir yatırım, 2021 Nisan ayında, mobil bankacılık ve FinTech şirketi için 220 milyon dolarlık bir yatırım yaptı. Temmuz 2021’de ise Andressen Horowitz, NFT Marketplace OpenSea için 100 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını açıklamıştı.

Kanadalı firma, Google ile yapılan ortaklıkla beraber, yapılan uygulamalarının potansiyel olarak milyarlarca kullanıcıya ulaşmasına yardımcı olacağına inanıyor.

Google, bu son girişimiyle son yıllarda blok zinciri destekli bulut bilişim hizmetlerini başlatmış olan Microsoft ve Amazon’un pazarından pay almak istiyor.

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz..

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar