Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69324.48
-2.22%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3738.01
2.04%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.5
0.72%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.4
3.10%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Görünmez Olmak İster Miydiniz? Bir Şirket Görünmez Kalkan Geliştirdiğini Duyurdu!

Şirket sanal dünyaya meydan mı okuyor?

Clock
Paylaş
Görünmez Olmak İster Miydiniz? Bir Şirket Görünmez Kalkan Geliştirdiğini Duyurdu!

Invisibility Shield isimli İngiliz şirketi, herkesi şaşırtan bir projeye imza attı. Şirket, sadece filmlerde gördüğümüz “görünmezlik” olayını gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

  • Şirket, üretim sağlayabilmek için fon toplamaya başladı.
  • Görünmez kalkan, gelişmiş optiklerle geliştirildi.
  • Kalkanın amacının ise, kullanan insanları her türlü saldırıya karşı korunmak.

Metaverse ve NFT kavramlarını konuştuğumuz şu günlerde, gerçek dünyadaki fantastik buluşlar da ilgi çekmeye başlıyor. Sanal evrendeki gerçek dışı hayat, uzmanlar tarafından iyi-kötü, olumlu-olumsuz tartışılırken, reel hayatta da tıpkı metaverse’teki hayat gibi buluşlar üzerine çalışmalar yapılıyor.

728×90 muhabbit - Görünmez Olmak İster Miydiniz? Bir Şirket Görünmez Kalkan Geliştirdiğini Duyurdu!300x250 muhabbit - Görünmez Olmak İster Miydiniz? Bir Şirket Görünmez Kalkan Geliştirdiğini Duyurdu!

Invisibility Shield şirketi, ışık ve yansıma üzerinde, çeşitli oynamalar yaparak bir görünmezlik kalkanı geliştirdiğini iddia ediyor. Bu iddiaya güvenen bazı yatırımcılar ise, üretim için fon sağlıyor. Şimdiden 1000’den fazla yatırımcıdan 215 bin dolara yakın fon toplandı.

Bahsedilen ürün, görünmezlik üzerine olduğu için şeffaf bir görünüme sahip. Şirket sanal dünyaya meydan okuyor gibi görünüyor.

55468447 0 image a 160 1647512259552 999x600 - Görünmez Olmak İster Miydiniz? Bir Şirket Görünmez Kalkan Geliştirdiğini Duyurdu!

Projenin tanıtımı için Google üzerinden arama yapıldığında, üstteki fotoğraf gibi birçok tanıtım fotoğrafı mevcut.

Kimi kesim için heyecan verici bir buluş olsa da kimi kesim için ise ürkütücü bir buluş. Ürkütücü bulan kesim, böyle bir buluşun insanların özel hayatını ihlal edeceğini, VR gözlükle yaşanılan dünyadan çok daha fazla sorunlara yol açacağını düşünüyor.

Bilim kurgu filmleri gerçeğe dönüşecek!

Invisibility Shield ekibi, birkaç yıl öncesine kadar sadece yönetmenlerin veya senaristlerin konuştuğu görünmezliği artık gerçeğe dönüştürdüğünü açıklıyor. Zaten birçok sinema filmi, görünmezlik ile ilgili çeşitli senaryolarla karşımıza çıkmıştı.

Ürünün desteklenlemesi için de şu açıklama yapılıyor.

Ekibimiz, bilim kurgu filmlerini gerçeğe dönüştürmek için görünmez bir kalkan icat etti. Buna herkesin ulaşabilmesi için desteğinize ihtiyacımız var.

Artırılmış gerçeklik henüz tam olarak sindirilememişken, görünmez bir kalkanın gerçek hayatta var olmasıyla ilgili siz neler düşünüyorsunuz?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar