Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66322.57
0.18%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3558.65
0.72%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.26
-0.46%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $606.2
-0.28%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Güney Kore, Kripto Para Dolandırıcılarına Savaş Açtı!

Yetkililer, kripto para dolandırıcılığı girişimlerini engellemek için mevcut yapıları güçlendirmeye başlıyor.

Clock
Paylaş
Güney Kore, Kripto Para Dolandırıcılarına Savaş Açtı!

Güney Kore’deki yetkililer, ülkede artan kimlik avı ve kripto para dolandırıcılığı girişimlerini engellemek için mevcut yapıları güçlendirmeye başlıyor.

728×90 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Dolandırıcılarına Savaş Açtı!300x250 muhabbit - Güney Kore, Kripto Para Dolandırıcılarına Savaş Açtı!

Kore’deki yerel raporlar, çoğu kripto para birimi için fiyatların arttığını ve ülkede kimlik avı faaliyetlerinin üç katına çıktığını ortaya koyuyor. Güney Kore‘deki BİT Bakanlığı, Ulusal Polis Teşkilatı ile işbirliği yaparak bu girişimleri engellemek için faaliyete geçti.

Bakanlık, raporunda, bu kimlik avı kripto para dolandırıcılığı girişimlerinin büyük ölçüde metin mesajları yoluyla yapıldığını da belirtiyor. Bu kapsamda Bakanlık, 3 ayda 32 adet kimlik avı web sitesini engellediğini açıkladı.

Bakanlık, sayılarda keskin bir artış olduğu için endişelerini dile getiriyor. Dolandırıcılar, yatırımcıları sahte bir web sitesine girmeleri için aldatıyor. Yatırımcıların hesaplarını bu şekilde ele geçiren dolandırıcılar kontrolü ele geçiriyor ve dijital para hesaplarını kontrolüne alıyor.

Yatırımcılar Dikkatli Olmalı

Bakanlık ayrıca, bu kimlik avı kripto dolandırıcılığı web sitelerinin çoğunun çok karmaşık veya gelişmiş olmadığını, ancak yalnızca yatırımcıların ayrıntılara dikkat etmemesinden kaynaklandığını belirtiyor.

Bunun yanında Polis teşkilatı da 2020’den beri bu dolandırıcılara karşı önlem almayı bırakmadı. Haftalar önce polis, dolandırıcıların yatırımcıların kripto para cüzdanlarına eriştiği ve paralarını çaldığı 21 vakayı araştırdıklarını açıkladı.

Polis teşkilatı ayrıca, kripto para dolandırıcılığı ve kara para aklamayla bağlantılı diğer birçok suçu da araştırmaya devam ediyor. Son zamanlarda artış gösteren kripto para fiyatları yatırımcılar için tehlikeli hale de gelmiş oldu. Dolayısıyla kripto para dolandırıcılığına olan ilgi ve bu alanda yapılan saldırılar da artış gösterdi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar