Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65206.89
1.56%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3158.37
4.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.65
11.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $565.5
2.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Haftalık NFT Ticaret Hacmi 300 Milyon Doları Aştı!

NFT ticaret hacmi, son zirvesinden sonra yüzde yetmiş oranında artış gösterdi.

Clock
Paylaş
Haftalık NFT Ticaret Hacmi 300 Milyon Doları Aştı!

The Block tarafından elde edilen verilere göre, değiştirilemeyen tokenların (NFT) haftalık ticaret hacmi rekor kırarak ilk defa 339 milyon doları aştı. 

728×90 muhabbit - Haftalık NFT Ticaret Hacmi 300 Milyon Doları Aştı!300x250 muhabbit - Haftalık NFT Ticaret Hacmi 300 Milyon Doları Aştı!

Bu, NFT haftalık ticaret hacminin 209,27 milyon dolar ile zirve yaptığı 2021 yılı Temmuz ayı ortasına göre %70‘in üzerinde bir artış anlamına geliyor. Hâlihazırda rekor düzeyde olan NFT ticaret hacmi, bundan önceki haftalık hacim zirvesini şubat ayında 197 milyon dolar ile kapatmıştı.

İlginizi Çekebilir: NFT Nedir?

NFT Hacmi - Haftalık NFT Ticaret Hacmi 300 Milyon Doları Aştı!
Haftalık NFT Hacmi

Yaşanan bu hacimde en büyük payı, 207 milyon dolar ile CryptoPunks oluşturmuş durumda. Bunun yanında Axie Infinity 127 milyon dolar ve NBA Top Shot ise yaklaşık 4 milyon dolarlık hacim oluşturdu. Ayrıca, bu verilerin yanında, ortalama NFT işlem değerinde de artış gözlemlendiği belirtiliyor. 

Haftalık NFT işlemlerinin sayısı ise mayıs ayındaki zirvesinden sonra, 26 Temmuz itibariyle bir miktar düşüş yaşamış durumda. İşlem sayısı bakımından ise rekoru NBA Top Shot elinde bulunduruyor. Platform, lansmanından bu yana sürekli olarak gerçekleştirdiği işlemlerin fazlalığı ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

NFT Yeniden Gündemde

NFT faaliyeti son haftalarda yeniden gündemdeki yerini almış durumda. Bunda, markaların, ünlülerin ve diğer girişimlerin kendi benzersiz tokenlarını basmaya devam etmesi oldukça etkili oluyor. Bu kapsamda her geçen gün yeni bir NFT pazar yeri piyasaya girmeye devam ediyor.

Bu platformlar içinde en köklü olanları ve sektör tarafından bilinenleri arasında ise, OpenSea ve Rarible gibi önde gelen NFT platformları yer alıyor.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar