BİZİ TAKİP EDİN

MUHABBİT ÖZEL

Halving ‘i Yaklaşan Diğer Coinler

Halving mevsimi başlıyor.

Yayın:

-

Halving Muhabbit

Kelime anlamı “YARILAMA” olan Halving ‘in madencilere ödenen blok ödülü miktarını yarı yarıya azalttığını arttık biliyoruz. Önümüzdeki Mayıs ayında 3. sü gerçekleşecek ödül yarılanması ile 2009’da (10 dakika üretilen Bitcoin miktarı) 50 adetle başlayan blok ödülü 6.25’e düşecek. Bitcoin halvingi biliyoruz ama Bitcoin’den forklanan BCH, ZEC ve BSV de ona yakın tarihlerde ödül yarılanması (Halving) yaşayacaklar. Bu makalede diğer 3 projenin ödül yarılanmasından bahsedeceğiz. Eğer Bitcoin’ halvingiyle alakalı bilgiler arıyorsanız. Ayrıntılı Halving Rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

Bu içeriği oluşturmamızın sebebi ise genel olarak “nadirliğin değerli olduğunu” göz önünde alırsak ödül yarılanmaları enflasyonu da azalttığı için her zaman dikkat çekici ve etkili katalizörler olmuşlardır.

Önümüzdeki Halving ‘leri kronolojik olarak sıralarsak. Sırayla Bitcoin Cash (BCH) ve Bitcoin SV Nisan ayında (önce BCH daha sonra BSV gibi gözüküyor). Bildiğiniz üzere Bitcoin (BTC) Mayıs ayında son olarak topluluk tarafından pek bilinmese de bir Bitcoin forku olan Zcash (ZEC) ise Kasım ayında halving geçirecek.

Bitcoin Cash (BCH) Halving6 Nisan 2020

Bitcoin’den 2017 yılında olaylı bir şekilde boşanan (forklanan) Bitcoin Cash’in ilk halvingi olacak. Yazının yazıldığı an itibari ile 76 gün sonra yani 618,976. blokta yarılanma gerçekleşecek gibi gözüküyor o bu zaman madencilerin blok bulmalarındaki küçük zaman farklılıklarından ötürü farklılık gösterebilir. Bu yüzden Bitcoin Cash’ in ödül yarılanmasını bu linkten takip edebilirsiniz.

Bitcoin SV (BSV) Ödül Yarılanması8 Nisan 2020

Bitcoin’den (BTC) olay bir şekilde ayrılan Bitcoin Cash’ten (BCH) olaylı bir şekilde ayrılan Bitcoin SV (BSV)’nin de bu ilk yarılanması olacak. Kafa karıştırıcı değil mi ? Bitcoin SV’nin ise aşağı yukarı 77 gün sonra yarılanma geçirmesi bekleniyor. Yani tam olarak Bitcoin Cash (BCH)’ tan 1.5 gün sonra… Nisan ayı halvinglerle beraber hareketli geçecek gibi gözükmekte.

Bitcoin (BTC) Halving- 6 Mayıs 2020

Bitcoin şu anki verilere göre 105 gün sonra Bitcoin Cash’ten tam 1 ay sonra halving geçirecek gibi gözüküyor. Zaman değişse bile yarılanmaya girilecek blok numarası değişmediği için blok sayısını takip etmek daha tutarlı olacaktır. Bitcoin #630,000′ inci blokta yarılanmaya girecektir. Bitcoin halvingini takip etmek isterseniz bu linkten takip edebilirsiniz.

Zcash (ZEC) Ödül Yarılanması – 17 Kasım 2020

Ödül yarılanmalarının sonuncusu ise popüler bir gizlilik projesi olan Zcash’ in (ZEC) yarılanması olacak. Yaklaşık 300 gün sonra yarılanmaya gireceği için de yukarıda yazılı tarih muhtemelen sapacaktır. O yüzden 701.582. blokta halving geçireceğini bir kenara not edebilirsiniz. Zcash (ZEC) halvingi ile alakalı geri sayımı ise bu linkten takip edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ANALİZ

Genel Market Analizi

Draco’dan bu sefer de bir Genel Market Analizi ile analizlerimize devam ediyoruz.

Yayın:

-

genel market analizi

Draco’dan bu sefer de bir Genel Market Analizi ile analizlerimize devam ediyoruz.

Bugün bir farklılık olsun ve daha fazla kişiye yardımı dokunsun diyerek genel bir market analizi yapma kararı aldım. Eğer güzel geri dönüşler alırsam bu içeriği daha sık yapmayı düşünüyorum.

Bitcoin (BTC)

genel market analizi bitcoin 1
4 saatlik Bitcoin fiyat grafiği

Öncelikle piyasaya yön veren Bitcoin ile başlayalım. Kısa zaman diliminde durumlar çok çabuk değiştiğinden dolayı büyük zaman diliminde bakmayı tercih ettim. Her zamanki gibi destek ve direnç bölgelerimizi grafik üzerinde belirttim. Bu grafiğe baktığımızda bizim için şu an en önemli nokta fiyatın 11200 dolar seviyesinin üzerine çıkıp tutunması. Görebileceğiniz üzere o bölge güçlü bir direnç bölgesi ve fiyat orayı kırarsa birçok kişinin içine su serpilecektir. Daha kısa zaman periyodunda bakacak olursak fiyat şuan bir direnç bölgesinde buradan bir geri çekilme söz konusu olabilir. Muhtemel bir geri çekilme için önlemleri almakta fayda var.

genel market analizi bitcoin 2
Günlük Bitcoin fiyat grafiği

Günlük grafiği koymayı da istedim. Bunun sebebi birçok kişi küçük zaman dilimlerinde baktığından dolayı büyük yapıları kaçırmış oluyor. Burada göreceğiniz üzere bearish bir durum şimdilik söz konusu değil. 12000$’dan yaşadığımız düşüş aslında bir re-test olarak duruyor şuan. Günlük grafikte fiyat henüz düşük dip (Lower Low) yapmamış durumda. Ayrıca 8000$ seviyelerinden başlayan bir trend olduğunu da görmekteyiz. Bu trendi takip etmekte de yarar var.

Ethereum (ETH)

genel market analizi ethereum
4 saatlik Ethereum fiyat grafiği

İkinci sırada bakacağımız coin ise Ethereum (ETH). Fiyatı 480 dolara çıkarak yatırımcısı sevindiren ETH daha sonrasında yaşadığı %35’lik düşüş ile büyük bir güven kaybı oluşturdu. 4 saatlik zaman diliminde grafiğini incelersek eğer fiyatın şu an bir direnç bölgesinde olduğunu görmekteyiz. Gözümüze çarpan güzel bir nokta ise bir ikili dip formasyonu ihtimali. Bildiğiniz üzere bu formasyon bullish bir yapı. Fiyat 320 dolar seviyesinden 2 defa tepki almış. Eğer ki 390-395 dolar direncini kırarsa bu formasyon aktif olacak. Neckline bölgesi (390-395 dolar) kırıldığında formasyonun hedef ve stop noktalarına daha detaylı bakacağız.

Litecoin (LTC)

genel market analizi litecoin
Litecoin fiyat grafiği

Sıra geldi Litecoin (LTC)’e, Bitcoin ve Ethereum’da olduğu gibi Litecoin de direnç bölgesinde şu an. Bunun yanı sıra bir düşen trend olduğunu ve fiyatın şuan orada olduğunu görmekteyiz. Bu trendin kırılımını takip etmenin faydalı olacağını düşünüyorum. Güzel fırsatlar verebilir.

Ripple (XRP)

genel market analizi xrp

Gelelim kripto piyasasının en tartışmalı coinlerinden biri olan Ripple (XRP)’a. Baktığımız diğer coinlerde olduğu gibi Ripple da direnç bölgesinde. Bunun dışında görebildiğim bir formasyon şimdilik bulunmuyor.

Binance Coin (BNB)

genel market analizi binance coin
4 saatlik Binance coin fiyat grafiği

Binance Coin (BNB) de geleneği bozmuyor ve onun da dirençte olduğunu görüyoruz. Diğer bir nokta ise yükselen bir trendin olduğu. Fiyat dirençte olduğundan bu trende kırılım aranmasından yanayım. Kısa zaman diliminde short fırsatı vereceğini düşünüyorum.

FTX Token (FTT)

genel market analizi ftx token
4 saatlik FTX Token fiyat grafiği

Gelelim benim uzun zamandır yakın takibimde olan FTX Token (FTT)’a. Bilmeyenler için FTX Token, FTX borsasının token’ı. Geçtiğimiz günlerde düşen trendini kırdı ve ilk dirençten iki defa ret yedi. Dikkatimi çeken bir nokta ise düşüş trendinin 0,618 geri çekilmesi 3.90 dolar seviyesindeki direncin yakınlarına denk geliyor. O yüzden şu an önündeki direnci kırarsa o seviyelere gelmesi olası.

Swipe (SXP)

genel market analizi swipe
Swipe fiyat grafiği

Açıkçası SXP takibimde olan bir coin değildi, ancak çok fazla istek gelince onu da eklemek istedim. Fiyatın önündeki belki de en önemli direnç grafikte işaretlediğim kırmızı bölge olduğunu düşünmekteyim. Orayı kırarsa işler SXP için değişecektir. Ayrıca 2 dolar seviyelerinden başlayan düşüş trendini kırdığını ve re-test ettiğini görmekteyiz. Küçük zaman diliminde fiyatın önündeki ilk direnç de 1.34 dolar seviyesi (Grafikte yatay kırmızı çizgi).

Chainlink (LINK)

genel market analizi chainlink
LINK fiyat grafiği

LINK 20 dolar seviyelerine çıkarak oldukça popülerleşmişti. Ancak daha sonra 8 doların dahi altına inerek büyük bir düşüş yaşadı. Grafik üzerinde destek ve direnç bölgelerini gösterdim ve bunların ne kadar güzel çalıştığı da ortadayken bunları takip etmemek olmaz. 13 dolar seviyelerinden başlayan düşüş trendini ise kırmış ve ardından hızlı bir şekilde yaklaşık %20 yükselmiş. Şu an ise kırdığı bir direnç destek olmuş ve orayı re-test ediyor.

Neo (NEO)

genel market analizi neo
Neo fiyat grafiği

NEO da oldukça istek alan bir coindi o yüzden onu da eklemek istedim. Fiyat 23 dolar seviyelerindeki dirençten ret yemiş. Ayrıca o dirence kadar yükselirken oluşturduğu trendin altında da mum kapanışı yapmış. Bunları göz önüne aldığımızda fiyatta bir geri çekilmenin olması muhtemel. Ayrıca bearish bir libra formasyonu var. Ancak hem libra formasyonuna genel olarak pek güvenmiyorum hem de yapı olarak mükemmel değil. O yüzden onu eklemek istemedim.

(COMP)

genel market analizi compound
Compound Token fiyat grafiği

Son olarak ise Compound Token (COMP)’ı inceleyeceğiz. Güzel bir ikili dip formasyonu oluşturmuş ancak şu an neckline’ı (146.75 dolar kırmızı yatay çizgi) kırabilmiş değil. Neckline’ı kırarsa 160 dolar seviyesi ikili dip formasyonunun ilk hedefi olacaktır. Diğer yandan bir yükselen kama formasyonu da oluşmakta. Yani şu an hem bullish hem de bearish iki yapı var elimizde. Burada yapılacak en mantıklı hareket iki yapıyı da yakından takip edip hangisi aktifleşirse ona göre pozisyon almaktır.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ANALİZ

Fiyat Analizi No 8: Avalanche (AVAX)

Draco’dan Fiyat Analizi serimizin sekizinci sayısına Avalanche (AVAX) ile devam ediyoruz.

Yayın:

-

Fiyat Analizi No 8: Avalanche (AVAX)

Draco’dan Fiyat Analizi serimizin sekizinci sayısına Avalanche (AVAX) ile devam ediyoruz. Fiyat Analizi yazı dizimizin bu bölümünde kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yaparak adından söz ettiren Avalanche (AVAX)’ı inceleyeceğiz.

Biliyorsunuzdur bugün hazırlayacağım teknik analiz yazısı için bir anket düzenlemiştim. Anketi Bitcoin kazansa da özel mesajlarda ve yorumlarda çok fazla Avalanche (AVAX) isteği geldi. Ben de onları kırmamak adına bugün AVAX’ın teknik analiz yazısını hazırlamaya karar verdim. Hafta sonu da piyasaya genel bakış veya Bitcoin teknik analizi yazısını hazırlayarak kendimi affettirmeyi düşünüyorum.

Öncelikle şunu belirtmem gerek AVAX borsalara kısa süre önce girdi o yüzden elimizde çok fazla veri olmadığından uzun uzadıya bir yazı hazırlamamız maalesef mümkün değil. İlerleyen zamanlarda tekrar istek olursa daha detaylı bir yazı hazırlama imkânım olur.

Fiyat analizi avax grafik 1

AVAX  grafiğini 15 dakikalık zaman diliminde açtığımızda gözüme ilk çarpan detay güzel bir Ters Omuz Baş Omuz (TOBO) yapmış olduğu. Grafikte işaretlediğim 4,89 dolar seviyesine ulaşarak da formasyonun hedefine hızlı bir şekilde ulaşmış olduğunu görmekteyiz. İkinci bir detay ise bugün fiyatın TOBO’nun neckline trendinden tepki aldığı.

fiyat analizi avax grafik 2

Bu grafikte ise başka bir trend söz konusu. Bu trend şuan bizim için önemli çünkü henüz kırılmış değil. Bundan dolayı da dikkatle takip edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu trend için henüz hedef vermek pek doğru olmaz çünkü bu gibi trendlerde kırılım noktasına göre hedef bölgesi değişmektedir.

fiyat analizi avax grafik 3

Son olarak grafikteki destek ve dirençleri de belirtmek istedim. Yazının başında da belirttiğim gibi elimizde çok fazla veri olmamasından dolayı aşırı detaylandıramıyorum. İlerleyen zamanlarda istek olursa yeni bir yazı hazırlamak isterim.

Fiyat Analizi Avalanche (AVAX) burada son buluyor.
Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.