Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64564.07
-3.39%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3402.77
-4.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.89
-11.58%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $579.4
-4.94%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Hindistan Borsası CoinDCX, Kripto Para Eğitimlerine Başlıyor

Kripto para borsası CoinDCX, temel ve ileri düzey olmak üzere iki farklı eğitim düzenleyeceğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Hindistan Borsası CoinDCX, Kripto Para Eğitimlerine Başlıyor

Hindistan’da faaliyet gösteren CoinDCX borsası, 2 Eylül tarihinde yaptığı bir açıklama ile Blockchain Council adlı kuruluş tarafından yürütülecek olan bir çevrim içi eğitim sistemine entegre olacağını duyurdu

728×90 muhabbit - Hindistan Borsası CoinDCX, Kripto Para Eğitimlerine Başlıyor300x250 muhabbit - Hindistan Borsası CoinDCX, Kripto Para Eğitimlerine Başlıyor

Yeni ortaklık aracılığıyla, kullanıcılara kripto para birimi eğitimi ve uzmanlığında iki özel kurs sunulacak. Kurslar, CoinDCX’in mevcut eğitim platformu “DCX Learn”i genişletecek ve stajyerlere simûle edilmiş ticaret deneyimi için borsanın arayüzünü kullanarak pratik yapmaları sağlanacak.

Yakın gelecekte Hindistan’daki kripto para ticaretini yasaklayacak olan bir yasa hazırlığı yapılacağı ile ilgili haberler gündeme gelmişti. Ancak bu endişelere rağmen, Hintli borsalar, kripto para meraklıları için profesyonel eğitim programları başlatıyor. 

Eğitimler ticarete yeni başlayanlar veya bu alanda deneyimli olanlar için ayrı ayrı verilecek. Kripto para birimi uzmanlık kursları almak isteyenler, Blockchain Konseyi’nin mevcut sertifika programlarını tamamlayacak. Blockchain Konseyi’nin yönetici direktörü Toshendra Sharma, yaptığı açıklamada, kuruluşun müfredatının “endüstri ve kariyer odaklı” olmayı hedeflediğini söyledi. Sharma, bir kripto para borsası ile ortaklığın, sunulan eğitimin alandaki en son gelişmelerle gerçekçi ve güncel olmasını sağlayacağına inandığını belirtiyor.

Kripto Paralara Yoğun İlgi Var

CoinDCX’e göre, kripto para birimleri eğitimleri için hazırlanan kurslara yoğun talep oluşmuş durumda. Eğitim programı, borsanın ülkedeki farkındalığı artırma ve kripto para birimlerinin benimsenmesini genişletme taahhüdünü içermektedir.

CoinDCX , kripto para ile ilgilenen insanları piyasaya dahil etmek için yoğun çalışmalar gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda Mart ayında TryCrypto adlı uzun vadeli bir projeye’de  1,3 milyon dolar yatırım yaptığını duyurmuştu. Bu girişimin temel amacı, 50 milyon Hintli kullanıcıyı kripto para ve blockchain sektörüne dahil etmek.  

Yakın zamanda Hindistan Yüksek Mahkemesi, Mart 2018’den bu yana yürürlükte olan bankaların kripto şirketleriyle işlemlerine getirilen yasağı kaldırmıştı. Bu durum piyasalarda yatırım ve iyimserlik iklimi oluşturdu aynı zamanda da borsalara olan kullanıcı ilgisinde de bir patlama meydana getirdi.

Ancak bazı yetkililerin dijital varlıkların ticaretini kısıtlamak için alternatif çerçeveler geliştirme çabalarının olduğuna dair haberler zaman zaman gündeme gelmektedir. Bu gibi bazı belirsizliklerin olması kripto para ticareti ile ilgilenen bir kısım kitleyi de endişe içinde bırakıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar