Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56885.03
10.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3265.2
6.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.26
6.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.6
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Atupri, Artık Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre’de bulunan büyük bir sağlık sigortası şirketi, poliçe sahiplerinin ödemelerini Bitcoin veya Ethereum ile yapabilecekleri sistemi hazır hale getirdiğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Atupri, Artık Kripto Para Ödemelerini Kabul Ediyor

İsviçre’de bulunan büyük bir sağlık sigortası şirketi, poliçe sahiplerinin ödemelerini Bitcoin veya Ethereum ile yapabilecekleri sistemi hazır hale getirdiğini duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

31 Ağustos’ta yapılan bir duyuruya göre , Atupri Sağlık Sigortası, 200.000 müşterisinin Bitcoin ( BTC ) veya Ethereum ( ETH ) kullanarak ödeme yapması için kripto finansal hizmetler şirketi Bitcoin Suisse ile ortaklık kuruyor. Bern merkezli Atupri, herhangi bir dijital varlığa sahip olmayacak, bunun yerine Bitcoin Suisse tarafından BTC veya ETH değiştirildikten sonra sadece İsviçre frangı cinsinden fiat ödemeleri alacak. 

Atupri Pazarlama ve Satış Müdürü Caroline Meli konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Bir sağlık sigortası şirketi olarak bizde Bitcoin yok. Ödeme başladığında poliçe sahiplerimiz, Bitcoin Suisse’in her zaman garanti ettiği ve bize İsviçre frangı cinsinden aktardığı güncel döviz kurunu kabul eder. Bu nedenle hiçbir zaman kur riskine maruz kalmıyoruz.”

Caroline Meli, sağlık sektörünün dijital öncüleri olduklarından bahsetti. Ayrıca sosyal trendlerini öngördüklerini ve uzun vadeli beklentileri olan sigorta çözümleri sunduklarını da dile getirdi.

2019’dan bu yana yıllık satışları yaklaşık 887 milyon dolar olan sigorta şirketi madencilikle bağlantılı her türlü maliyet tüm ücretleri ödeyecek. 

Bitcoin Suisse

Bitcoin Suisse, 1 milyar dolardan fazla varlığı saklıyor ve aslında uzun süredir çeşitli para sektörlerinde girişimlerde bulunuyor. Firma mayıs ayında, kripto komisyoncusu Tezos ( XTZ ) için saklama desteği ve stake hizmetlerini ekledi. Ayrıca kendi platformunda işlem yapmak için altın, gümüş ve platini de dahil etti. 

İsviçre halkı genel olarak kripto para ile ödeme seçeneklerini kullanmada öncü konumdadır. Ülke, Zug şehrinde bulunan ve birçok kuruluşun ve hatta toplu taşımanın bile kripto para kabul ettiği FinTech dostu bir alan olan ‘Crypto Valley’e ev sahipliği yapıyor.

Görüldüğü üzere İsviçre halkı kripto paralara fazlasıyla adapte olmuş görünüyor. Ülkede bulunan kurumlar da bu sisteminin yaygın olarak kullanılması için gerekli çalışmaları ve uygulamaları başlatmış durumda. Blockchain teknolojisi ve bununla bağlantılı kripto para birimlerinin kullanımı giderek daha önemli hale geliyor.

Son olarak Zermatt Belediyesi de yakın zamanda Bitcoin Suisse ile işbirliği içinde bir Bitcoin vergi ödeme seçeneği sunmuştu.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar