Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62052.88
1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3429.25
1.85%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.89
0.12%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $408.7
0.69%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Hindistan Maliye Bakanı, Kripto Paralara Yeşil Işık Yaktı!

Bakan, hükûmetin kapsamlı bir kripto para yasağını düşünmediğini dile getirdi.

Clock
Paylaş
Hindistan Maliye Bakanı, Kripto Paralara Yeşil Işık Yaktı!

Hindistan Maliye Bakanı Nirmala Sitharaman, hükûmetin ülkedeki kripto para birimlerine genel bir yasak getirmeyebileceğini ima etti.

Maliye bakanı, hükümetin yeni teknolojileri denemeye açık olduğunu ve onların önünü kapatmadığını söyledi. Sitharaman, hükûmetin Hindistan Merkez Bankası (RBI) ile görüşmelerde bulunduğunu ve bu konuda çok kalibre edilmiş bir yaklaşım izleyeceğini sözlerine ekledi.

Binance BannerBinance Banner

RBI’nin kripto para birimleri ile ilgili birçok tartışma ve müzakereye girdiğini ve resmi olmayan kripto para biriminin nasıl ele alınacağı ve düzenleneceği konusunda bir çağrı yapacağını açıkladı. Maliye bakanına göre, kripto para birimleriyle ilgili yapılacak genel bir çağrı, kabine üyeleri ve Hindistan Merkez Bankası ile yapılan görüşmelerin ardından yapılacak. 

6 Mart’ta CNBC-TV18’e röportaj veren Sitharaman şu açıklamayı yaptı:

“Kripto para dünyasında gerçekleşmesi gereken her türlü deney olduğundan emin olmak istiyoruz. İçimize bakacak ve bunlardan hiçbirine sahip olmayacağımızı söyleyecek değiliz. Çok kalibre edilmiş bir pozisyon olacak.”

Maliye bakanı, hükûmetin yeni teknolojiye karşı olmadığını ve bu nedenle hükûmetin kripto para varlıkları üzerindeki pozisyonunun “kalibre edilmiş” olacağını söyledi. Dünyanın teknoloji ile hızlı hareket ettiği için Hindistan hükümetinin de başka tarafa bakamayacağını söyledi. Ayrıca, fintech alanında Hindistan’ın öncülük ettiğini ve birkaç ülkenin Hindistan’ın fintech temelli gelişmelerini taklit etmeye çalıştığını belirtti.

Kesin bir yasağa karşı endüstri için pozitif düzenlemeyi desteklemek üzere lobi yapan Hindistan’ın kripto para birimi paydaşları, Sitharaman’dan gelen son açıklamayı memnuniyetle karşıladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar