BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Huawei Cloud Hizmeti Büyük Bir Güncelleme Alacak!

Huawei, bulut çözümünü ticari kullanıma daha da adapte etmek istiyor.

Yayın:

-

Huawei

Huawei, geçtiğimiz bir endüstri zirvesi sırasında Blockchain Service 2.0 olarak bilinen blockchain tabanlı bulut hizmeti için bir güncelleme duyurdu. Bu güncelleme, platformun 2018 yılından bu yana aldığı ilk büyük güncelleme olacak.

Huawei Cloud China Başkanı Fangming Hong, Huawei bulut uygulama platformu’nun Ürün Grubu Başkanı Feng Xu ve Huawei’nin yönetim ekibinden diğer üst düzey yöneticilere göre, güncellemenin ana amacı projeyi ticari uygulamalar için ölçeklendirmek.

Yeni ve geliştirilmiş platformun, ticari bir ortamda saniyede 50.000 işlem gereksinimini karşılayacağı bildirildi. Karşılaştırma yapacak olursak, Bitcoin blockchaini ortalama saniyede 5 işlem yapabiliyor. Bunun dışında Ethereum ise kaba bir oranla Bitcoin’i ikiye katlıyor. Sürüme göre blockchainin artan işlem hızı, ağ oluşturma kapsamını daha da genişletecek ve büyük ticari ortamlarda blockchain erişimine yardımcı olacak.

Hong, Huawei’nin bu projesinin 2018’de ticari kullanıma sunulmasından bu yana ülke çapında yaklaşık 100 ortakla işbirliği içinde olduklarını söyledi.

Xu, Huawei Cloud Blockchain’in bugüne kadar finans, lojistik, hükümet işleri, üretim, tıbbi tedavi, enerji ve dijital telif hakkı dahil olmak üzere 7 alanda 70’den fazla proje ile çalıştığını belirtti.

Platform aracılığı ile başlatılan bir projenin örneği, çeşitli yerel yönetim ofislerindeki Belediye Başkanlarına, ekonomik ve sosyal operasyonlarda yardımcı olan “Beijing Directory Chain“dir.

Huawei, gelecekte şirketin blockchain teknolojisinin gelişimini ve ticari uygulamasını ortaklaşa teşvik etmek için Chengdu ileri teknoloji bölgesi ile daha yakın bir işbirliği yapmayı umduğunu belirtiyor.

Şirket ayrıcı daha fazla yerel işletmenin blockchain endüstri ekolojisine katılmasını umuyor. Bununla beraber, Chengdu’nun blockchain uygulamasını ulusal bir model haline getirmek için gösterdiği çabayı memnuniyet ile karşılıyor.

Bildirilenlere göre, araştırmacılar kurumsal blockchain pazarının 2025 yılına kadar 21.07 milyar $‘a yükseleceğini söylüyor.

Daha fazla blockchain haberi okumak isterseniz buraya tıklayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Japon Şirketler JCB Ve Mizuho Bank, Blockchain Tabanlı Dijital Kimlik Çıkarıyor

Şirketler dijital kimlik sistemlerini kolaylaştırmak istiyor.

Yayın:

-

Japonya’daki büyük finans kurumları, dijital kimlik sistemlerini kolaylaştırmak için blockchain’e geçiyor. Bu kapsamda Japonya’nın üçüncü büyük bankası olan Mizuho Bank ve ülkenin yerel ödeme devi Japan Credit Bureau (JCB), blockchain teknolojisine dayalı bir dijital kimlik birlikte çalışabilirlik sisteminin pilot uygulamasını yapmaya hazırlanıyor. 

Fujitsu’nun resmi internet sitesinde duyurduğu yeni sistem, Fujitsu Laboratuvarı tarafından geliştirilen bir blockchain çözümünü kullanacak.

Yeni ortak girişim, şirketlerin, üye kimlik bilgilerini birden çok işletme operatörü tarafından güvenli bir şekilde aktarması ve birbirine bağlanması için mekanizmaları doğrulamasına olanak tanıyacak. Bu veriler, Fujitsu tarafından oluşturulan bir bulut platformunda depolanan isimleri, adresleri ve işverenleri içermektedir.  Yaklaşık dört ay sürmesi beklenen pilot uygulama ayrıca 100 Fujitsu Group çalışanını da kapsamı içerisine aldı.  

Ortaklık içerisinde bulunan bu üç şirket (Fujitsu, Mizuho Bank ve JCB) son yıllarda blockchain endüstrisine gösterdikleri ilgi ile bilinmektedir.

Fujitsu, 2019’dan beri dijital kimlik yönetimi araçlarına blockchain teknolojisini uyguluyor. Temmuz 2019’da Fujitsu Laboratuvarı, çevrim içi işlemlerde kullanıcı kimlik bilgisi ve güvenilirliğini değerlendirmek için blockchain tabanlı çözümünü tanıttı. Bu aracın, kullanıcıların her üyeye bir blok zincirinde depolanan kullanıcı derecelendirmelerine göre bir güvenilirlik puanı atamasına olanak tanıdığı bildirildi.

Japonya’nın en büyük kredi kartı veren kuruluşu JCB, 2019 yılının sonlarında, blockchain’e dayalı yeni bir B2B ödeme çözümü benimseme planlarını duyurmuştu. JCB şirketi, platformu geliştirmek için Mayıs 2020’de,  blockchain tabanlı ticari ödeme platformu Paystand ile ortaklık kurduğunu açıklamıştı. Firmanın ayrıca blockchain üzerinde sürdürülebilir bir işlem sistemi oluşturmak için teknoloji hızlandırıcı Techfund ile de ortaklığı bulunuyor.

Mizuho Financial Group’un ise, ödemeler ve havale hizmetleri için bir dijital para birimi platformu başlatma planları olduğu bilinmektedir.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

KyberSwap Band Protocol Verilerini Kullanacak!

Band Protocol verileri sayesinde mevcut veri akışını daha stabil hala getireceklerini belirten KyberSwap ekibi, üçüncü veri kaynağı ile birlikte daha doğru fiyat değişiklikleri ortaya koyabileceklerini belirtti.

Yayın:

-

kyberswap

KyberSwap, yaptığı duyuru ile birlikte Band Protocol verilerini kullanacağını açıkladı. Band Protocol verileri sayesinde mevcut veri akışını daha stabil hala getireceklerini belirten KyberSwap ekibi, üçüncü veri kaynağı ile birlikte daha doğru fiyat değişiklikleri ortaya koyabileceklerini belirtti.

Bildiğiniz üzere Band Protocol (BAND) bir oracle çözümü olarak öne çıkmakta. Halihazırda oracle alanında Chainlink ile büyük bir rekabet içerisinde olan Band Protocol, gerçek dünya ve farklı blockchain verilerini KyberSwap ile paylaşarak çok daha verimli bir DeFi çözümü sunulmasını amaçlıyor.

İlginizi Çekebilir: DeFi Haberleri

Daha önce Kyber Network ile bir işbirliğine giden Band Protocol, BAND tokeni KyberSwap üzerinde listelenmesini sağlamıştı. O günden bugüne devam eden işbirliği daha üst noktaya taşınmış durumda.

3 Farklı Veri Kaynağı

KyberSwap’in hali hazırda iki farklı fiyat beslemesi bulunuyor. Kyber Network’ün fiyat beslemeleri ile birlikte Chainlink verilerinden de faydalanan KyberSwap, Band Protocol verilerini de sisteme dahil ederek 3 farklı kaynaktan verileri toplayacak. Bu sayede hataların önüne geçilmesi ve en doğru fiyat beslemesinin ortaya konulması amaçlanmakta.

KyberSwap

KyberSwap’ten Sunny Jain’in yeni işbirliği ile ilgili açıklamaları şu şekilde:

Band Protocol, bizim için hayati önemde olan fiyat verilerini sağlıyor. Verilerin doğru ve stabil olması traderlar için olmazsa olmazlar arasında bulunuyor. Bu noktada Band Protocol ile çalışacağımız için oldukça heyecanlıyız. Çoklu oracle çözümleri ile KyberSwap kullanıcılarına en doğru fiyatı sunmakta kararlıyız.

Sunny jaın

Band Protocol-KyberSwap ortaklığını nasıl yorumlarsınız?

DeFi MarketCap

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.