BİZİ TAKİP EDİN

ÖNE ÇIKAN

Huobi Token Japonya’da Listelenmesine İzin Verilen 26 Kripto Paradan Biri!

Denetimlerden başarıyla geçmeyi başaran ilk yabancı borsa tokeni olan HT Japon yatırımcılar tarafından alınıp satılabiliyor.

Yayın:

-

huobi

Lider kripto para borsalarından Huobi’nin tokeni Huobi Token, (HT) Japonya’da alınıp satılabilen tek yabancı borsa tokeni olarak öne çıkıyor.

Bildiğiniz üzere Japonya’da oldukça kısıtlı miktarda kripto para listelenebilmekte. Düzenlemelerdeki sıkılık ve kontrol sebebiyle ülke, uzun süren incelemeler sonrasında kripto paraların ülkedeki kripto para borsalarında listelenmesine izin vermekte.

Denetimlerden başarıyla geçmeyi başaran ilk yabancı borsa tokeni olan HT, Japon yatırımcılar tarafından alınıp satılabiliyor. Huobi Token toplamda 6 farklı paritede işlem görebiliyor.

Pariteler ise Bitcoin (BTC) BitcoinCash (BCH) XRP, Japon Yeni ve Litecoin (LTC). Bildiğiniz üzere Huobi’nin Japonya’da ayrı bir borsası bulunmakta. Huobi Japan ismi ile kurulan borsa, Japonya’daki düzenlemeler ile tam uyum içinde çalışmakta.

Daha Düşük Komisyon İle Alınabiliyor

Huobi Japan borsa üzerinde HT işlemlerinde komisyon oranını düşürerek kullanıcıları daha fazla teşvik etmekte.

Huobi Token’in listelenme onayı ise Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) tarafından verilmiş durumda. Listeleme öncesinde kurum onayından geçmek zorunda olan kripto paralar, onay sonrasında ülkede listelenebiliyor. Japonya’da sadece 26 kripto para birimi listelenebiliyor. Listelenen kripto paralar arasında HT haricinde, Japonya dışındaki hiçbir kripto para borsasının tokeni bulunmuyor.

Huobi Japan CEO’su Haiteng Chen konu ile ilgili olarak şunları söylüyor:

MT GOX hadisesinden sonra FSA düzenlemeleri iyice sıkılaştırarak listeleme işlemlerini önemli prosedürlere tabi tutmuştu. HT ise sınavı geçerek düzenleyici kurumdan onayı almış durumda.

2014 yılında gerçekleşen MT GOX hadisesi kripto para dünyası için büyük bir faciaydı. O dönemlerde gerçekleşen Bitcoin transferlerinin neredeyse yüzde 70’ini gerçekleştiren borsa, sektörün en önemli parçalarından biriydi. Olay sonucunda 450 milyon $ değerinde kripto para kaybolmuştu. Fonların bir kısmı kurtarılmış olsa da piyasaya verilen zarar 450 milyon $’dan çok daha fazlaydı.

2018’den Beri Çalışıyorlar

Huobi Japan 2018’den beri aktif olarak düzenleyici kurum FSA ile çalışmakta. Sayısız evrak işi, görüşme sunum ve benzeri çalışmaların ardından HT,  Japonya’da listelenebilir duruma gelmişti.

Lisansını 2020’nin başında almayı başaran Huobi Nisan ayına kadar HT’yi platformunda listeleyememişti. Devam eden görüşmeler sonucunda Maliye Bakanlığı Dijital Para Borsaları Kurumu Nisan ayında Huobi’nin tokenini platformunda listelemesine izin vermişti.

Huobi Token’in ardından herhangi bir borsa tokeni henüz Japonya’da listelenebilmiş değil. HT ise an itibariyle 4.26 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Daimler Tercihini Blockchain Teknolojisinden Yana Kullandı!

Daimler, blockchain teknolojisini otomotiv sektörüne entegre edebilmek adına yeni ortaklıklar kuruyor.

Yayın:

-

Blockchain destekli bir veri paylaşım platformu olan Ocean Protocol ve Daimler iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği ile birlikte Daimler, şirket içi veri akışları ve tedarik zinciri bilgilerinden nasıl daha efektif bir şekilde yararlanabileceklerini gösterecek.

Salı günü açıklanan ortaklığın asıl amacı, Daimler AG’nin merkezsiz bir şekilde veri akışlarını kontrol etmesi ve dahili satışların artmasını sağlamak.

Daimler’in Stuttgart merkezini ve Singapur’daki üretim merkezini kapsayan proje, büyük işletmelerin veri paylaşımı yaparken daha güvende hissetmesini sağlayacak.

Daimler Technology’nin başkanı Hartmut Mueller yaptığı açıklamada, “Merkezsiz bir şekilde işlenen verilerin değerini kanıtlamasında blockchain teknolojisine sonsuz güven duyuyoruz.” dedi. Ayrıca, “Veri odaklı bir şirket ile yaptığımız bu yolculuk, B2B veri merkezi gibi güvenilir bir girişimde bulunmamıza katkı sağlayacak.” dedi.

MercedesChain

Yıllar geçtikçe büyük teknoloji devleri ve büyük işletmeler, dünya üzerindeki en değerli kaynağın veri akışı olduğunu fark etti. Daimler, General Motors ve BMW gibi büyük otomobil üreticileri, blockchain teknolojisini kendi endüstrilerine entegre etmeye çalışan ilk üreticilerden.

Daha öncelerinde Daimler’in IT departmanında 5 yıllık bir tecrübeye sahip olan Ocean Protocol’ün kurucusu Bruce Pon, Daimler gibi bir şirketin sadece, yazılım, güvenlik önlemleri ve çeşitli ek giderlerin yılda 300 milyon$ gibi bir fatura çıkardığını söyledi.

Pon konu ile ilgili verdiği bir röportajda, “İç ve dış veri paylaşımının çalıştığını gözlemledik.” dedi. Bununla beraber, “Bu teknoloji firmanın IT sistemini bir maliyet unsurundan kâr unsuru haline getirebilir.” dedi.

Yeni Nesil Sektör

Günümüzde, otomobil üreticileri ve orijinal ekipman üreticileri parmaklarının ucunda bulunan veri zenginliğinin farkındalar. Ve bu veri zenginliğinden en iyi şekilde yararlanabilmek için birbirleri ile bir yarış halindeler.

Daimler’in Singapur teknoloji müdürü Frank Schur yaptığı bir açıklamada, “Merkezsiz bir veri pazarı kulağa ilginç geliyor ve alım satım işlemlerine açık bir yaklaşım ile, bize verilerin toplanması için heyecan verici bir fırsat sunuyor.” dedi. Ayrıca Schur, “Ocean Protocol ile birlikte bu fırsatı güvenli ve şeffaf bir biçimde değerlendirmek istiyoruz.” dedi.

Pon, Ocean ekibinin bu konuda otomobil üreticileri ile birlikte beyin fırtınası yaptığını belirtti. Ayrıca Pon, oluşturulacak ilk veri pazarının kamyon şirketleri ve dağıtım araçları arasında gerçekleşebileceğini düşünüyor.

 

OKUMAYA DEVAM ET

ÖNE ÇIKAN

Türk Sinemaseverlerin Tercihi Olan YouTube Kanalı, Siber Saldırı Kurbanı Oldu!

Mizahla iç içe geçmiş eleştirel videolarıyla ünlü olan, YouTube üzerinde kısa dizileri de mevcut olan YouTube kanalı Filmler ve Filimler siber saldırı kurbanı oldu.

Yayın:

-

Mizahla iç içe geçmiş eleştirel videolarıyla ünlü olan, YouTube üzerinde kısa dizileri de mevcut olan YouTube kanalı Filmler ve Filimler siber saldırı kurbanı oldu.

Türkiye’de sinema eleştirisi denildiğinde akla gelen YouTube kanalı Filmler ve Filimler 5. yılını kutlamaya az kalmışken zor günler geçirdi. 5 yıllık yayın döneminde sinema filmlerini mizahi bir yolla eleştirerek film veyahut filim kategorisine yerleştiren kanal, YouTube üzerinde Hile adında bir internet dizisine de sahip. Yaklaşık 1 milyon takipçiye sahip olan kanal, geçtiğimiz günlerde aktif değildi. Kanala girmek isteyen takipçiler önce kanalı bulamadı sonra da videoları. Ne olduğu belirsizlik içerisindeyken açıklama dün geldi.

Cointelegraph Türkiye’nin haberine göre, sinemaseverlerin yakından takip ettiği YouTube kanalı Filmler ve Filimler siber suçlularca ele geçirildi. Kripto para çekilişi “giveaway” kisvesiyle dolandırıcılık peşinde koşan siber suçlular, amaçlarına ulaşamadan engellendi.

6 Temmuz tarihinde kanalın yüzü Taha Ulukaya, platformda yayınlanan videoda kanalın başına gelen olayları anlattı.

Videoda kanalın Haziran ayında siber suçluların eline geçtiğini ve Temmuz ayında ancak geri aldıklarını söyleyen Ulukaya, suçluların Rus uyruklu olduklarını ifade etti. Suçluların amaçlarına veyahut isteklerine dair bir açıklamanın olmadığı videonun ardından farklı senaryolar gündeme geldi.

Scam Giveaway Olabilir!

Bir iddiaya göre Filmler ve Filimler kanalını ele geçiren siber suçluların amacı son zamanların tercih edilen dolandırıcılık tezgahlarından biri olan Bitcoin Giveaway’di. Siber suçlular bu tezgahı kurmak için genel olarak ünlü veyahut popüler bir kişi veya kişilerin hesaplarını ele geçiriyor. Hesap ele geçirme dışında o ünlünün sahte hesabını açarak bir miktar takipçi kazanarak veyahut satın alarak “güven” kazandıktan sonra Giveaway ortaya atılıyor. Takipçilerle cüzdan adresi paylaşılarak şu adrese şu kadar Bitcoin, Monero veya herhangi bir kripto para yollarsanız, yolladığınız kripto paranın birkaç katı kripto para kazanacaksınız, şeklinde vaatler veriliyor. Kripto para yollayan takipçiler daha sonra ödül olan kripto parayı bekliyor ancak hesaplarına hiçbir zaman kripto para gelmiyor.

Son zamanlarda revaçta olan bu tezgahın son kurbanı da Filmler ve Filimler oldu. Geçtiğimiz aylarda Twitter üzerinden Elon Musk olduğunu iddia eden Türk sahtekârların hesapları da aynı sebepten dolayı kaldırılmıştı.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.