Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51249.24
-1.98%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2920.59
-0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.05
-5.24%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $365.8
2.15%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Huobi Token’ın Japonya’da Listelenmesine İzin Verildi!

Denetimlerden başarıyla geçmeyi başaran ilk yabancı borsa tokeni olan HT Japon yatırımcılar tarafından alınıp satılabiliyor.

Clock
Paylaş
Huobi Token’ın Japonya’da Listelenmesine İzin Verildi!

Lider kripto para borsalarından Huobi’nin tokeni Huobi Token, (HT) Japonya’da alınıp satılabilen tek yabancı borsa tokeni olarak öne çıkıyor.

Bildiğiniz üzere Japonya’da oldukça kısıtlı miktarda kripto para listelenebilmekte. Düzenlemelerdeki sıkılık ve kontrol sebebiyle ülke, uzun süren incelemeler sonrasında kripto paraların ülkedeki kripto para borsalarında listelenmesine izin vermekte.

Binance BannerBinance Banner

Denetimlerden başarıyla geçmeyi başaran ilk yabancı borsa tokeni olan HT, Japon yatırımcılar tarafından alınıp satılabiliyor. Huobi Token toplamda 6 farklı paritede işlem görebiliyor.

Pariteler ise Bitcoin (BTC) BitcoinCash (BCH) XRP, Japon Yeni ve Litecoin (LTC). Bildiğiniz üzere Huobi’nin Japonya’da ayrı bir borsası bulunmakta. Huobi Japan ismi ile kurulan borsa, Japonya’daki düzenlemeler ile tam uyum içinde çalışmakta.

Daha Düşük Komisyon İle Alınabiliyor

Huobi Japan borsa üzerinde HT işlemlerinde komisyon oranını düşürerek kullanıcıları daha fazla teşvik etmekte.

Huobi Token’in listelenme onayı ise Japonya Finansal Hizmetler Kurumu (FSA) tarafından verilmiş durumda. Listeleme öncesinde kurum onayından geçmek zorunda olan kripto paralar, onay sonrasında ülkede listelenebiliyor. Japonya’da sadece 26 kripto para birimi listelenebiliyor. Listelenen kripto paralar arasında HT haricinde, Japonya dışındaki hiçbir kripto para borsasının tokeni bulunmuyor.

Huobi Japan CEO’su Haiteng Chen konu ile ilgili olarak şunları söylüyor:

MT GOX hadisesinden sonra FSA düzenlemeleri iyice sıkılaştırarak listeleme işlemlerini önemli prosedürlere tabi tutmuştu. HT ise sınavı geçerek düzenleyici kurumdan onayı almış durumda.

2014 yılında gerçekleşen MT GOX hadisesi kripto para dünyası için büyük bir faciaydı. O dönemlerde gerçekleşen Bitcoin transferlerinin neredeyse yüzde 70’ini gerçekleştiren borsa, sektörün en önemli parçalarından biriydi. Olay sonucunda 450 milyon $ değerinde kripto para kaybolmuştu. Fonların bir kısmı kurtarılmış olsa da piyasaya verilen zarar 450 milyon $’dan çok daha fazlaydı.

2018’den Beri Çalışıyorlar

Huobi Japan 2018’den beri aktif olarak düzenleyici kurum FSA ile çalışmakta. Sayısız evrak işi, görüşme sunum ve benzeri çalışmaların ardından HT,  Japonya’da listelenebilir duruma gelmişti.

Lisansını 2020’nin başında almayı başaran Huobi Nisan ayına kadar HT’yi platformunda listeleyememişti. Devam eden görüşmeler sonucunda Maliye Bakanlığı Dijital Para Borsaları Kurumu Nisan ayında Huobi’nin tokenini platformunda listelemesine izin vermişti.

Huobi Token’in ardından herhangi bir borsa tokeni henüz Japonya’da listelenebilmiş değil. HT ise an itibariyle 4.26 $ seviyelerinden işlem görmekte.

Bu yazı sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar