BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

Incognito Blockchain, DeFi Privacy’yi Tanıttı!

The Incognito Privacy Project, kullanıcılarının faaliyetlerini Kyber Network içinde anonimleştirilmesini sağlayan bir uygulama olan pKyber’ı tanıtttı.

Yayın:

-

Gizlilik odaklı bir kurum olan Incognito, kullanıcıların anonim olarak ticaret yapabilmesini için Kyber ağı içinde gizlilik özelliklerini sunan Kyber Privacy’yi yayınladı.

İlk olarak 24 Nisan’da tanıtılan bu teknoloji, akıllı sözleşmelere dayalı protokoller adına anonimlik sağlıyor. Ayrıca bu teknoloji ile birlikte Ethereum tabanlı herhangi bir merkezsiz uygulamanın pKyber’ı kendisine entegre etmesini mümkün kılıyor.

Kişisel DeFi Bölgesi

Şirket, DeFi’nin yeniliklerini keşfetmek isteyen tecrübeli kripto kullanıcılarının ve geleneksel yatırımcıların gittikçe artan bir şekilde gizlilik endişelerinin olduğunu iddia ediyor.

Bu entegrasyon ile birlikte Incognito, müşterilerinin etkinliklerini Ethereum’un muhasebe defterinden gizleme seçeneğini sunacak.

Incognito CEO’su Andrey Bugaevski, kendilerini merkezsiz bir şekilde gizlilik özelliklerini geliştirmeye motive eden şeyleri şu şekilde açıkladı;

Merkezsiz finans sisteminde, vurguyu hak eden durum kesinlikle finans kısmıdır. Bu birilerinin parası, birilerinin maaşı ya da birilerinin birikimini ifade ediyor. Ben kendime, neden benim gelir tablom internete erişimi olan herkes tarafından halka açık ve görünür bir durumda diye sıkça soruyorum. Kişisel finans bilgiler gizli olmalı mıdır? Bana kalırsa evet, kesinlikle bu tarz bilgiler kişiye özel olmalıdır. DeFi şuan ciddi anlamda büyüyor ve bu alan ile gizlilik talepleri ciddi bir şekilde artıyor. Gizliliğin, DeFi projeleri için çok daha büyük şeyleri sağlayabileceğine inanıyoruz.

Kyber Privacy’yi kullanmak için kullanıcıların Google Play store’dan ya da App Store’dan Incognito uygulamasını indirmesi gerekmekte. Sonrasında ise anonimleştirilmiş Ethereum ya da ERC-20 tokenları ile birlikte ticaret yapabilir.

Bugaevski, Monero (XMR) ve Zcash (ZEC) gibi gizlilik odaklı paraların gelişimini işaret ederek, “kullanıcılara gizli işlemlerini yürütmeleri için bir araç veriyorlar. Fakat araştırmalarımıza göre, insanlar gizlilik özellikleri için bu tür paralar kullanmak yerine, favorileri olan Ethereum ve Bitcoin için bu özelliklerin gelmesini istiyor.” dedi.

Incognito’nun Kısa Vadeli Planları

Incognito CEO’sunun açıklamalarına göre, şirket havuzlar arası ticaret işlevselliğini başlatmayı ve Uniswap için gizlilik entregrasyonu yapmayı planlıyor. Ayrıca şirket kredi verme ve kredi alma işlemleri içinde ayrıca gizlilik özelliklerini entegre etmeyi düşündüklerini belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Daimler Tercihini Blockchain Teknolojisinden Yana Kullandı!

Daimler, blockchain teknolojisini otomotiv sektörüne entegre edebilmek adına yeni ortaklıklar kuruyor.

Yayın:

-

Blockchain destekli bir veri paylaşım platformu olan Ocean Protocol ve Daimler iş birliğine gidiyor. Bu iş birliği ile birlikte Daimler, şirket içi veri akışları ve tedarik zinciri bilgilerinden nasıl daha efektif bir şekilde yararlanabileceklerini gösterecek.

Salı günü açıklanan ortaklığın asıl amacı, Daimler AG’nin merkezsiz bir şekilde veri akışlarını kontrol etmesi ve dahili satışların artmasını sağlamak.

Daimler’in Stuttgart merkezini ve Singapur’daki üretim merkezini kapsayan proje, büyük işletmelerin veri paylaşımı yaparken daha güvende hissetmesini sağlayacak.

Daimler Technology’nin başkanı Hartmut Mueller yaptığı açıklamada, “Merkezsiz bir şekilde işlenen verilerin değerini kanıtlamasında blockchain teknolojisine sonsuz güven duyuyoruz.” dedi. Ayrıca, “Veri odaklı bir şirket ile yaptığımız bu yolculuk, B2B veri merkezi gibi güvenilir bir girişimde bulunmamıza katkı sağlayacak.” dedi.

MercedesChain

Yıllar geçtikçe büyük teknoloji devleri ve büyük işletmeler, dünya üzerindeki en değerli kaynağın veri akışı olduğunu fark etti. Daimler, General Motors ve BMW gibi büyük otomobil üreticileri, blockchain teknolojisini kendi endüstrilerine entegre etmeye çalışan ilk üreticilerden.

Daha öncelerinde Daimler’in IT departmanında 5 yıllık bir tecrübeye sahip olan Ocean Protocol’ün kurucusu Bruce Pon, Daimler gibi bir şirketin sadece, yazılım, güvenlik önlemleri ve çeşitli ek giderlerin yılda 300 milyon$ gibi bir fatura çıkardığını söyledi.

Pon konu ile ilgili verdiği bir röportajda, “İç ve dış veri paylaşımının çalıştığını gözlemledik.” dedi. Bununla beraber, “Bu teknoloji firmanın IT sistemini bir maliyet unsurundan kâr unsuru haline getirebilir.” dedi.

Yeni Nesil Sektör

Günümüzde, otomobil üreticileri ve orijinal ekipman üreticileri parmaklarının ucunda bulunan veri zenginliğinin farkındalar. Ve bu veri zenginliğinden en iyi şekilde yararlanabilmek için birbirleri ile bir yarış halindeler.

Daimler’in Singapur teknoloji müdürü Frank Schur yaptığı bir açıklamada, “Merkezsiz bir veri pazarı kulağa ilginç geliyor ve alım satım işlemlerine açık bir yaklaşım ile, bize verilerin toplanması için heyecan verici bir fırsat sunuyor.” dedi. Ayrıca Schur, “Ocean Protocol ile birlikte bu fırsatı güvenli ve şeffaf bir biçimde değerlendirmek istiyoruz.” dedi.

Pon, Ocean ekibinin bu konuda otomobil üreticileri ile birlikte beyin fırtınası yaptığını belirtti. Ayrıca Pon, oluşturulacak ilk veri pazarının kamyon şirketleri ve dağıtım araçları arasında gerçekleşebileceğini düşünüyor.

 

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Ethereum Ağındaki Aktif DApp Kullanıcıları Yükselişte

Ethereum ağını kullanan DApp kullanıcıları, diğer ağlardan ziyade Ethereum’u sevmiş gibi görünüyor.

Yayın:

-

Ethereum blockchaininin üzerinde olan merkezsiz finans (DeFi) uygulamaları, günlük işlem hacmi anlamında Haziran ayında tüm zamanların en yükseğine ulaştı.

Dapp.com tarafından yayınlanan 2020 2. çeyrek raporuna göre, Ethereum üzerindeki aktif DApp kullanıcılarının sayısı, birinci çeyreğe nazaran ikinci çeyrekte %97 oranında artarak tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.258.527’ye ulaştı. Ayrıca Ethereum DApp hacminin %97’sinden fazlasını oluşturmasının yanı sıra, Ethereum DeFi DApp’lerin işlem hacmi ise 5.7 milyar $’a ulaşmış durumda.

COMP’un Ethereum’a Sağladıkları

Bildiğiniz üzere, 16 Haziran tarihinde çıkışını yapan COMP, listelendikten bir kaç saat sonra %60’tan fazla değerlenerek piyasanın en değerli DeFi tokenı olarak işlem görmeye başladı. Dapp.com’dan alınan verilere göre, ETH ağındaki günlük DeFi Dapp kullanıcılarının sayısı 15 Haziran’dan sonra 7.682’den, 11.230’a yükselmiş.

dapp.com

DApp’in 2. Çeyrek Performansı. Kaynak: dapp.com

COMP tokenı 21 Haziran tarihinde 372 doların üzerine çıkarak tüm zamanların en yüksek fiyatına ulaştı. Bu olaydan sonra DeFi’nin günlük işlem hacmi tamı tamına 608 milyon$’ın üzerine çıktı. COMP’un, blockchain sektörüne çok başarılı bir giriş yapmasına rağmen, DApp.com, Brave’in Basic Attention Token’ının (BAT) 931 milyon$’lık işlem hacmi ile birlikte, DeFi’de en çok kullanılan token olduğunu raporunda paylaştı.

Ethereum, bu yılın ikinci çeyreğinde 45 yeni DApp’a ev sahipliği yaparken, kendisine en yakın rakibi TRON 33 yeni başvuru almış. Fakat yeni DApp’lerin çıkış oranı ilk çeyreğe göre azalmış durumda. 2020 yılının ilk çeyreğinde tamı tamına 135 DApp hayat buldu, bu yılın ikinci çeyreğinde ise sadece 99 adet yeni DApp yayınlandı. Görünüşe göre uygulama geliştiricileri, yeni DApp’ler geliştirmektense var olan DApp’leri geliştirmeye ve mükemmelleştirmeye çalışıyor.

2020 yılının ikinci çeyreği, ETH için baskın bir dönem olmuş gibi görünüyor. Ethereum hem kullanıcı olarak hem de günlük işlem bazında, TRON ve EOS gibi rakip protokollere karşı büyük artışlar kaydetti. Ethereum tabanlı DeFi protokolüde momentum kazanmaya devam ederken, herhangi bir rakibin, bu konularda Ethereum’un karşısına çıkması pek olası görünmüyor.

Görünüşe göre Ethereum ağı, nispeten yeni bir protokol olan DeFi’nin yükselen popülaritesiyle yatırımcıların yüzünü güldürmeye devam edecek.

OKUMAYA DEVAM ET
PrimeXbt

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.