Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67205.81
0.77%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3472.35
-0.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.68
9.05%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.1
0.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cashaa’dan, Hindistan’da Kripto Para Dostu İnternet Bankası!

Cashaa, Hindistan’daki faaliyetlerini genişletiyor.

Clock
Paylaş
Cashaa’dan, Hindistan’da Kripto Para Dostu İnternet Bankası!

Londra merkezli çevrim içi bankacılık platformu Cashaa, Hindistan’da kripto dostu bir internet bankası başlatmayı planladığını açıkladı.

Cashaa‘nın kurucusu Kuman Gaurav, yaptığı açıklamada, Cashaa Hindistan‘ın, Hintli işletmelerin ve bireylerin kendileri ile tasarruf hesabı açmasına ve tıpkı diğer finansal araçlar gibi kripto para birimleri satın almasına, saklamasına ve kaydetmesine izin vereceğini söyledi. Ayrıca şu açıklamayı yaptı:

728×90 muhabbit - Cashaa'dan, Hindistan'da Kripto Para Dostu İnternet Bankası!300x250 muhabbit - Cashaa'dan, Hindistan'da Kripto Para Dostu İnternet Bankası!

“Teminat olarak altın ve gayrimenkul ile birlikte kripto para varlıklar sınıfını ekleyeceğiz.”

Gaurav, Hindistan’da kripto dostu bir bankaya olan ihtiyacı açıklayarak, çoğu Hint bankasının kripto para kullanıcılarına bankacılık hizmetleri sunma konusunda isteksiz olduğundan bahsetti. Cashaa India’nın tıpkı bugün Hindistan rupisi için olduğu gibi kripto para birimlerinin yatırılmasına ve çekilmesine izin veren ilk kayıtlı banka olacağını da sözlerine ekledi.

Cashaa aynı zamanda uzun süredir büyük Hint kripto para birimi şirketlerinin çoğuna B2B bankacılık hizmetleri sağlamaktadır. İnternet bankasının piyasaya sürülmesi, platformun kripto para ve bankacılık hizmetlerini bireylere de genişletmesine izin verecek.

Gerekli İzinler Alındı

Cashaa yakın zamanda yasal düzenleyicilerden, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde kripto dostu bir internet bankacılığı platformu olarak çalışmak üzere gerekli izinleri aldı. Şirket, bu yıl Aralık ayına kadar Euro, İngiliz sterlini ve ABD Doları desteğiyle bankacılık platformunu faaliyete geçirmeyi hedefliyor.

Gaurav, Cashaa’nın başlangıçta bankacılık hizmetlerini Hint kooperatiflerine sunmaya başlayacağını açıkladı. Daha sonrasında ise tam teşekküllü hizmetlerini başlatacağını söyledi. Şirket ülke çapında genişlemeyi hedeflediği Hindistan’da, kendisine odak noktası olarak planladığı üç büyük eyaleti aldı.

Hindistan’daki düzenlemelerden bahseden Gaurav, ülkedeki fintech düzenlemelerinin hala gelişmekte olduğundan bahsetti. Bu nedenle, tek seferlik şifreler ve kimlik avı teknikleri kullanan mali dolandırıcılıkların sınırlandırılmasının çok zor olduğunu söyledi. 

Ayrıca, Hindistan hükümeti ve finans kurumlarının kripto para birimlerinin potansiyelinin farkında olduğunu söyledi. Ayrıca hükümetin kriptolarda potansiyel bir yasak olduğuna dair herhangi bir gösterge olmadığını da sözlerine ekledi. Kripto paralar üzerine yasakların geleceğine dair medyada yayımlanan  spekülatif raporlara rağmen Cashaa’nın Hindistan kullanıcılarına kripto para hizmetleri sunmak için önünde bir engel olmayacağını ekledi.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar