Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65580
-1.48%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3526.49
-1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.41
-5.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.7
-1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Cashaa, Hindistan’da Kripto Dostu Banka Şubeleri Açacak!!

Cashaa Hindistan’da 34 adet fiziksel şube açacak.

Clock
Paylaş
Cashaa, Hindistan’da Kripto Dostu Banka Şubeleri Açacak!!

Çevrimiçi Bankacılık platformu Cashaa tarafından 26 Ekim tarihinde yapılan açıklamaya göre, fintech firması, UNICAS adında kripto dostu bir finans kurumu kurmak için Hindistan’ın Birleşik Çok Devletli Kredi Kooperatifi ile ortaklık kuracağını duyurdu.

728×90 muhabbit - Cashaa, Hindistan'da Kripto Dostu Banka Şubeleri Açacak!!300x250 muhabbit - Cashaa, Hindistan'da Kripto Dostu Banka Şubeleri Açacak!!

Bu yeni girişimin, Delhi ve Gujarat şehirleri ve Rajasthan eyaleti dâhil olmak üzere kuzey Hindistan’da 34 adet fiziksel şube ve operasyonu içereceği bildirildi. Ancak fintech firması, gelecek yıl kullanıcıların kripto ürünlerine erişebilecekleri 100 fiziksel şubeye ulaşmayı planladığını belirtti.

Bu ayın başlarında Cashaa India, Hintli işletmelerin ve bireylerin Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Xrp ve yerel token CAS dahil olmak üzere kripto para birimlerini satın almak, saklamak ve kaydetmek için bir tasarruf hesabı açmasına izin vereceğini belirtti. Firmanın ayrıca, müşterilerin kripto bakiyelerini krediler için teminat olarak kullanmalarına ve yerel fiat para birimi ile kripto para satın almalarına izin vereceği bildiriliyor. Ayrıca Cashaa, The United’ın mevcut lokasyonlarını kripto eğitim merkezlerine uyarlayacağını belirtti.

Cashaa CEO’su Kumar Gaurav, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çoğu Hintli, çevrim içi bir ürün olarak kripto para biriminin farkında değil veya yanlış bilgilendirilmiş. Ayrıca gördüklerine veya hükümetin tanıdığı ve önerdiği şeye güvenme eğiliminde.”

Gaurav, Hindistan’ın hala büyük ölçüde nakite dayalı bir ekonomi olduğunu açıkladı. Ayrıca kripto para birimini benimseme sürecini yavaşlatan her iki sorunu da ele almayı planladıklarını belirtti.

Hindistan ve Kripto Yasakları

Eylül ayında, Hindistan hükümetinin, mahkemelerin önceki bir genel yasağı kaldırmasından altı ay sonra kripto para işlemlerini yasaklayan bir yasa düşündüğünü belirten raporlar yayılmıştı. Bununla birlikte, Hindistan Parlamentosu geçen ay “Muson Oturumu” için toplanmıştı. Toplantı sırasında hiçbir düzenleyicinin böyle bir yasa için yasa tasarısı önermediği açıklamıştı.

Hintli blockchain araştırma şirketi Crebaco’nun kurucusu Siddharth Sogani, yeni bir kripto yasağı çağrısı yapan raporları “tıklama tuzağı” olarak nitelendirdi. Cashaa CEO’su ayrıca, olası bir kripto yasağı hakkındaki medya raporlarının spekülatif hikayeler olduğu söyledi. Bunun yanında düzenlemelerin büyük olasılıkla Cashaa Hindistan‘ın kullanıcılarına kripto hizmetleri sunmasına engel olmayacağına inandığını belirtti. 

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar