Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60149.99
3.79%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3200.6
2.38%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.12
1.56%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $538.1
0.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın yakın gelecekte yeni düzenlemelerin duyurusunu yapacağı bekleniyor. Peki düzenlemeler neleri içeriyor?

Clock
Paylaş
İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!

İngiltere Başbakanı ve Conservative Party (Muhafazakar Parti) Lideri Boris Johnson, aktarılan bilgilere göre ekonomik suçlar için bir cezai düzenleme getiriyor. Düzenlemenin amacı finans sektöründeki yasa dışı faaliyetleri azaltmak ve Rusya’ya karşı yaptırımları güçlendirmek olacak. Verilecek yetkiler ile birlikte kolluk kuvvetlerine, dijital varlıklara el koyma hakkı tanınıyor.

728×90 muhabbit - İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!300x250 muhabbit - İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!

İlginizi çekebilir: İngiltere Merkez Bankası Yöneticisi, Blockchain Sektöründe İşe Başlayacak!

Adsiz tasarim 29 - İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!

Yeni Düzenleme Neleri İçeriyor?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinden bu yana, Rusya’ya yaptırım uygulama konusunda en istekli ülkelerden biri olan İngiltere bu konunun peşini bırakmıyor. Rusya’nın ekonomisini güçlü tutmak için kripto paraları kullandığı yönünde çeşitli makamlardan, defalarca açıklamalar yapılmıştı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yaptırımların gücünü artırabilmek ve finansal suçların önüne geçebilmek için yeni düzenlemeler getiriyor. Peki yeni düzenlemede kimlere hangi yetkiler verilecek? Hep birlikte inceleyelim.

  • İngiltere’de hali hazırda dijital varlıkların yasa dışı faaliyetlerde kullanılıp kullanılmadığı konusunda incelemeler yapılıyor. Reuters raporuna göre Boris Johnson incelemelerin sıklığını 2 katına çıkaracak.
  • Düzenlemeler ile birlikte kolluk güçleri yasa dışı faaliyet yaptığı tespit edilen adreslerden dijital varlıklara daha kolay el koyabilecek. Bu konudaki yasal prosedürler kolluk güçleri için hafifletilecek.

Konu ile ilgili Prens Charles da açıklama yaptı:

“Ekonomik suçları azaltmak ve iş dünyasını güçlendirmek için yasa dışı faaliyetleri engellemek adına yakın gelecekte otoritelere daha fazla yetkiler verilecek.”

İlginizi çekebilir: Robinhood, İngiltere Merkezli Kripto Para Şirketi Ziglu’yu Satın Aldı!

Ingiltere Merkez Bankasi - İngiltere Başbakanı Kripto Paralar Hakkında Yetki Veriyor!

İngiltere Merkez Bankası da Destekliyor

Düzenlemeler ile birlikte “kirli paranın İngiltere’den çıkışı” engellenmek isteniyor. Bu çabanın asıl maksadı ise Vladimir Putin kontrolündeki Rus ekonomisinin İngiltere ekonomisinden faydalanmaması.

Mart 2022 tarihinde İngiltere hükümeti, ekonomik suçlara bulaştıkları ve Rusya’nın Ukrayna’yı işgalini destekledikleri gerekçesiyle yüzlerce Rus vatandaşına finansal yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Dijital varlıklar konusunda kaygıları olan İngiltere’deki en önemli kurum ise İngiltere Merkez Bankası oldu. Merkez bankası, 420 milyon dolarlık bir fonun İngiltere’deki kripto para ekosisteminin daha fazla incelenmesi için kullanılmasını önerdi.

İlginizi çekebilir: İngiltere Global Kripto Para Merkezi Olmak İçin Kolları Sıvadı

Merkez bankasının önerisine göre bu 420 milyon dolarlık fon, 100 adet inceleme uzmanının istihdamını sağlayacak. Öneride ayrıca şirketlerin dijital varlıkları ile gelecek yatırım planlarını raporlamaları bekleniyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar