Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67937.18
-2.71%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3811.68
1.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.03
-4.64%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.8
-3.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!

İngiltere merkezli tüm finans kuruluşları Haziran 2022 tarihine kadar İngiltere Merkez Bankası’na kripto para planlarını bildirmek zorunda.

Clock
Paylaş
İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!

Şimdiye kadar İngiltere Merkez Bankası’nın kripto para endüstrisine olan yaklaşımını çok pozitif bulmak mümkün değildi. Ancak Merkez Bankası attığı bu adımla birlikte, tarih belirleyerek ülke çapında kararlı bir düzenleyici görüntüsü sergiliyor.

  • İngiltere finans kuruluşlarına bir anket gönderildi ve son tarih 3 Haziran 2022 olarak belirlendi.
  • İngiltere Merkez Bankası, ülke çapında kripto para regülasyonlarını bir temele oturtmak istiyor.
  • Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşın etkileri regülasyonları hızlandırdı.
  • İngiltere Merkez Bankası, savaşın etkilerinin kripto para ekosistemini geliştireceğine inanıyor.
Adsiz tasarim 72 - İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!

Daha fazla İngiltere haberi için buraya bakabilirsiniz.

728×90 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!300x250 muhabbit - İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!

3 Haziran 2022 Bankalar için Son Tarih

Reuters’in yayımladığı rapora göre Bank of England (İngiltere Merkez Bankası), ülkede kripto paraların düzenlenmesiyle ilgili bir çerçeve oluşturmaya başladı. Merkez Bankası henüz ülkede kripto para endüstrisinin çok büyük olmadığını ancak hızlı bir büyüme ile karşı karşıya olduklarını, dolayısıyla bazı temel kuralların uygulamaya koyulması gerektiğini düşünüyor.

Kripto para ekosistemi ile ilgili çalışmalarını artıran İngiltere Merkez Bankası, yerel finans kuruluşlarına bir anket gönderdi. Anketin amacı, finans kuruluşlarının mevcut ihtiyaçlarını ve geleceğe dair kripto para politikalarını öğrenmek. Anketlerin kuruluşlar tarafından İngiltere Merkez Bankası’na geri gönderim tarihi ise 3 Haziran 2022 olarak belirlendi.

Savaş ile Birlikte Regülasyonlar da Hızlandı

Rusya ve Ukrayna arasında başlayan savaş ile birlikte, Rusya’ya karşı çeşitli yaptırımlar uygulanmaya başladı. Kripto paraların mevcut yaptırımlardan kaçış olarak kullanıldığı düşüncesi, ülkelerin kripto paraların üzerine daha fazla eğilmesine sebep oluyor. Birçok ülkede, kripto para regülasyonları son günlerde hız kazandı.

İlginizi çekebilir: Avrupa Merkez Bankası Başkanı, Kripto Para Şirketlerine Uyarıda Bulundu!

İngiltere Merkez Bankası’nın bu konudaki görüşleri ise daha olumlu. Yayımlanan raporda konuya dair şu ifadelere yer verilmiş:

Kripto paraların yaptırımlardan kaçış için kullanılması büyük ölçekte çok mümkün görünmüyor. Ancak yine de küçük boşlukların varlığı, sektöre yenilik getirmek ve sektörün gelişmesi için olumlu bir tablo. Kripto paraların finansal sistemde daha güvenli bir ortama dönüşmesi ve bütünlüğü korumak için belirli kamu politikaları uygulamaya konulmalı.

Rusya Ukrayna Genel - İngiltere Merkez Bankası, Bankalara Kripto Para Planlarını Belirlemeleri için Son Tarih Verdi!

İlginizi çekebilir: İspanya’da Kripto Para Yatırımcılarından Şikayet Var!

Raporda ayrıca, İngiltere Merkez Bankası’nın kripto paralardan kaynaklanan yatırımcı risklerini minimuma indirmek için garanti sağlayıcı fonlar üzerinde de çalışma yapmak istediği görülüyor. Merkez Bankası’nın bu yaklaşımı, kripto para ekosisteminde olumlu bir hava estirdi.

Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha Fazla Bitcoin Haberleri İçin: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar