Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59248.01
5.46%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3315.84
2.83%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.49
0.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $407.2
2.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

IOTA, Japon Hükümeti ile İşbirliği Yapacak!

Clock
Paylaş
IOTA, Japon Hükümeti ile İşbirliği Yapacak!

IOTA Blockchain’inin arkasındaki kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan IOTA Vakfı, endüstriyel altyapıyı hedefleyen bir projede Japonya hükümeti ile işbirliği yapıyor.

Vakıf, önde gelen Japon şirketleri Best Materia ve IMC tarafından başlatılan bir proje üzerinde ortaklık kurduğunu açıkladı. Proje, Japonya Ekonomi, Ticaret ve Sanayi Bakanlığı altında faaliyet gösteren ulusal bir araştırma ve geliştirme organı olan Yeni Enerji ve Endüstriye Teknolojiyi Geliştirme Organizasyonu tarafından finanse edilmektedir.

Binance BannerBinance Banner

Bir duyuruya göre girişim, güç, endüstriyel, petrokimya ve petrol arıtma tesislerindeki risk tabanlı bakım sistemlerine yapay zeka ve DLT teknolojisini entegre etmeyi amaçlıyor.

IOTA’nın başkanı ve kurucu ortağı Dominik Schiener, projenin “tesisin ne zaman ve hangi bölümlerinin bakıma ihtiyaç duyacağını tahmin etmek” amacıyla yapay zeka ve derin öğrenme ile manuel süreçleri dijitalleştirmeyi amaçladığını söyledi.

Yöneticiye göre, yapay zeka ve blockchain uyulamasının kesintileri azaltması ve kullanılabilirliği artırması bekleniyor. Ayrıca tüm bunların yanında, gereksiz denetim ve onarımları azaltarak maliyeti düşürmesi bekleniyor.

Schiener, IOTA Vakfı’nın projenin DLT platform ortağı olarak seçildiğini söyledi. Yönetici, IOTA’nın değişmez verileri paylaşmak için kullanılacağını ve farklı paydaşlar için bir güven altyapısı ve “tek nokta” sağlayacağını belirtti. Schiener, yeni sistemin IOTA’nın IOTA Tangle üzerinde sıfır işlem ücretlerinden yararlanması beklediğini vurgulayarak şunları söyledi:

Hiçbir işlem ücreti ödemeden, ağda ücretsiz veri işlemlerine sahip olabilirsiniz. IOTA, farklı tarafları sisteme koydukları verilerin kalitesinden sorumlu olması için kullanılacak.

Duyuruya göre, projede Best Materia, IMC, Japonya Yüksek Basınç Enstitüsü, Japonya Kimya Mühendisleri Topluluğu, OMC, Lloyd’s Register ve Yokohama Devlet Üniversitesi dahil olmak üzere bir dizi ortak kuruluş yer almakta.

Yeni Enerji ve Endüstriyel Teknoloji Geliştirme Organizasyonu, son yıllarda blockchain ile ilgili birçok gelişmeye dahil oldu. 2018’de NEDO, ticaret endüstrisi için blockchain tabanlı bir veri paylaşım sistemi üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Proje Japon BT devi NTT Data ile ortak bir girişim olarak yer alıyor.

Daha fazla blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar