BİZİ TAKİP EDİN

BLOCKCHAIN

İstanbul Blockchain Week Geliyor

İstanbul’da yapılacak etkinliğin 2020 yılının en önemli etkinliği olacağına inandıklarını açıklayan Blockchain Week, 6-10 Nisan tarihinde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Yayın:

-

İstanbul Blockchain Week geliyor. Etkinliğin planları arasında Türkiye’yi bir blockchain merkezine dönüştürmek var. İstanbul’da yapılacak etkinliğin 2020 yılının en önemli etkinliği olacağına inandıklarını açıklayan Blockchain Week, 6-10 Nisan tarihinde ziyaretçilerini bekliyor olacak.

Yakın zamanda açıklanan yeni konuşmacılar ise gerçekten konferansın ülkemizde yapılan diğer konferanslardan ayrışacağı konusunda umut vaadediyor.

Bitcoin Cash’in en büyük destekçilerinden Roger Ver, NEO’ nun kurucusu Da Hongfei ve Celcius Network’un kurucusu Alex Mashinsky’i konuşmacı listesinde açıklayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Istanbul Blockchain Week aynı zamanda diğer konferanslara göre yerli yatırımcıya daha uygun fiyat politikası sunduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Türkiye’de Blockchain ve Kripto Para

Yapılan araştırmaya göre, Türkiye’deki genç ve teknoloji meraklısı nüfusun 20%’si ya kripto para sahibi yada sahibi olmuş. Bu rakam dünyadaki en yüksek benimseme oranı olarak göze çarpmakta.

Ek olarak ING Bank’ın Kripto Para Raporu’na göre Türkiye, kripto para birimlerine olumlu bir bakış açısı taşıyor. Nüfusun 62%’si kripto paraların geleceğinden umutlu. Rapora göre Türkiye pazarı verimli bir şekilde kullanılmıyor. Fakat bu durum doğru adımlarla çok daha iyi seviyelere taşınabilir. Araştırmaya göre ülkede kripto paraya sahip olan kişi sayısı 18% seviyelerinde. Nüfusun 45%’i ise gelecekte kripto paralara sahip olacağını düşünüyor.

Blockchain PR Ajansı CEO’su Erhan Korhaliller’e göre diğer ülkeler Türkiye’yi ve Türkiye’deki market potansiyelini ciddiye yeni yeni almaya başlamış durumda. Yarı Türk asıllı olan Korhaliller, Türkiye’deki potansiyeli görüp, bireysel olarak yatırım yaptığını açıkladı.

Amacımız Uluslararası Kripto Camiası’nın ilgisini Türkiye’ye çekmek ve Türkiye ekosistemini ileriye taşımak.

Türk Ekonomisi Son Yıllarda Problemli

İstanbul Blockchain Haftası’nın amacı ülkeye ve ülkemizdeki yeni startuplara yeni yatırımcılar getirmek, Türkiye’deki mevcut potansiyelin farkedilmesini sağlamak amacıyla çok önemli bir etkinlik olduğu vurgulanıyor. Dolayısıyla da ekonomiye yeni bir ivmelenme kazandırabilme potansiyeline sahip olan İstanbul Blockchain Week, Nisan ayına kadar gündemi meşgul edeceğe benziyor.

Eğer İstanbul bir blockchain merkezi haline gelebilirse sadece ekonomide bir ivmelenmeye sebep olmaz. Yeni iş olanaklarıyla birlikte sektöre ilgisi olan gençler için yeni alanlar açabilir.

Geçtiğimiz yıllarda birçok Türk, dünya genelinde kripto paralara karşı artan ilgiyle beraber yeni tend haline gelen kripto paralardan haberdar olmuştu. Bu noktada bir çok insan kripto paralarla tanıştı. Bu dönemde Türkiye’de bir çok borsa açıldı. Ve bu borsalar dolar, pound gibi para birimleri yerine XRP, Ethereum ve EOS gibi para birilerini içeriyor. Aynı zamanda şu anda Türkiye’de aktif 10 Bitcoin ATM’si bulunmakta.

25 Milyon Kişinin Banka Erişimi Bulunmuyor

Türkiye’de halen 25 milyon vatandaşın bankayla ilişiği bulunmuyor. Bu çok önemli bir rakam. Araştırmaya göre 10 milyon kişi açlık sınırında ve 16 milyon kişi işsiz durumda. Bu noktada Türkiye’de çok büyük yatırım fırsatları mevcut denebilir. Gelebilecek yatırımlar ekonomiye yeni bir ivmelenme kazandırmak, yeni iş fırsatları oluşturmak en önemlisi de ülke olarak yeni teknoloji ve gelişimlerin gerisinde kalmayıp ülkeyi bir merkez üsse çevirebilmek adına çok büyük önem arz etmekte.

İstanbul Blockchain Week Hedefleri

Etkinlikteki temel amaç aslında blockchain alanındaki kilit oyuncuları ve yatırımcıları bölgeye çekebilmek. Hafta boyunca 20’den fazla hackathon ve buluşma gerçekleşecek. En büyük etkinlik ise 9-10 Nisan tarihleri arasında Hilton İstanbul Bomonti Otel’de gerçekleştirilecek olan konferans olacak. Etkinlik organizatörlerinin beklentisi 2000’den fazla katılımcı ve 100’den fazla konuşmacının etkinlikte bulunması. Aynı zamanda etkinliğe bazı büyük Türk Şirketleri’nin de katılacağı bilgisini paylaşan organizatörler, kilit hükümet yetkililerinin de organizasyonda bulunmasını bekliyor. Burada bulunan linkten İstanbul Blockchain Week websitesine ulaşabilir ve etkinlik ile alakalı daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz. Aynı zamanda güncellemeler için Twitter sayfasını kontrol edebilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BLOCKCHAIN

Iota, Zincirler Arası Çalışabilirlik İçin Yeni Ortaklığını Duyurdu!

Iota Vakfı, dağıtılmış defter teknolojilerindeki araştırmaları destekleme çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın:

-

IOTA (MIOTA) hackinden sonra kurucusundan açıklama geldi

Kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Iota Vakfı, Nesnelerin İnterneti için yeni Christian Doppler Laboratuvarı Blockchain Teknolojileri organizasyonuna (CDL-BOT) endüstriyel bir ortak olarak katıldığını duyurdu.

Alanında ilk örnek olan laboratuvar, Viyana Teknoloji Üniversitesi’nde bulunuyor ve Nesnelerin İnterneti için Blok Zinciri Teknolojileri (CDL-BOT) olarak adlandırılıyor. Christian Doppler Laboratuvarı, bilim ve özel sektör arasındaki başarılı işbirliğini kolaylaştırmada Avusturyalı bir öncü olan devlet destekli Christian Doppler Gesellschaft tarafından finanse edilmektedir.

Laboratuvar, 26 Kasım tarihinde Avusturya Dijital ve Ekonomik İşler Bakanı Margarethe Schramböck tarafından dijital bir törenle resmi olarak açıldı. Yeni kurulan laboratuvarın günlük kullanım senaryolarının dağıtılmış defter teknolojilerinin (DLT) uygulanmasını genişletmek isteyen kurumlar ve işletmeler arasındaki kamu / özel ortaklıklardaki araştırma ve geliştirmeye odaklanacağı bildirildi.

Iota’nın yeni kurulan oluşum içinde beraber çalışacağı bir de araştırma ortağı bulunuyor. Vakıf, kendisini “ilk çoklu blok zinciri sistemi” olarak tanımlayan yeni araştırma ortağı Pantos ile birlikte CDL-BOT’a katılıyor. Pantos, kripto para birimleri gibi varlıklar için Viyana merkezli bir ticaret platformu olan BitPanda’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Yeni kurulan laboratuvarı yönetecek olan Prof. Stefan Schulte konu ile ilgili olarak şu açıklamaları gerçekleştirdi:

“Nesnelerin İnternetinde DLT tabanlı ödemeler ve veri alışverişi için artan sayıda potansiyel uygulama alanıyla, yeni DLT’lerin entegre edilmesi gerekiyor. Bunun yanında farklı DLT’ler arasında birlikte çalışabilirlik gerekli hale geliyor. Bu son derece güncel konuya yeni çözümler bulmak için IOTA Vakfı ve Pantos ile ortak araştırma yapmayı dört gözle bekliyorum.”

Son olarak İota tarafından yapılan bir açıklamada, IOTA Vakfı için, Christian Doppler Laboratuvarı ortaklığının, akademik araştırmaları güçlendirmede ve bunu Avrupa’nın önde gelen özel sektör girişimleriyle ortaklaşa yaparak bu tür faaliyetlerin endüstriler arasında uygunluğunu sağlamada büyük bir adım olduğu bildirildi.

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BLOCKCHAIN

Ethereum Classic Yeni Güncellemesi İle E3 ve E7 Cihazlarına Destek Verecek!

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Yayın:

-

ethereum classic thanos

Ethereum Classic 29 Kasım’da Thanos “hard fork”u ile yeni bir güncelleme alacak.

Wu, güncelleme ile birlikte 3 ve 4 GB’lık madencilik cihazlarına da madencilik izni tanınacağını açıkladı. Bu sayede Ethereum madenciliği yapan E3 ve E7 cihazları Ethereum Classic’e geçiş yapabilecek.

Madencilik Ekipmanı

Ethereum Ağının Yüzde 30’u Geçiş Yapabilir

Bildiğiniz üzere Ethereum tarafında DAG dosyası sebebiyle E3 ve E7 cihazları Ethereum madenciliği yapamaz konuma gelecek. Bahsi geçen cihazlar ise Ethereum ağındaki madencilik gücünün yüzde 30’unu oluşturmakta. Bu noktada getirilecek destek ile birlikte E3 ve E7 cihazlarının Ethereum Classic tarafına geçiş yapması olası görünüyor. Böylesi büyük bir hash gücünün Ethereum Classic ağına geçiş yapması fiyatlama tarafında büyük etki yaratabilir gibi görünüyor.

Thanos Güncellemesi Hakkında

Ethereum Classic tarafında Thanos güncellemesi 29 Kasım Pazar günü 11,700,000’inci blokta gerçekleştirilecek.

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere güncelleme ile birlikte madencilik ekosisteminde değişikliğe gidilecek. MESS algoritması ile yüzde 51 saldırılarının önüne geçmeyi planlayan ETC Labs, ağa daha çok madencinin katılması ile hash gücünü yükselterek, saldırıları daha da zorlaştıracak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz dönemde Ethereum Classic Phoenix, Atlantis ve Agharta güncellemelerini almıştı.

Altcoin haberleri için: Altcoin Haberleri

Blockchain haberleri için: Blockchain Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.