Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51527.15
0.85%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3041.38
2.87%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.85
1.26%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.5
1.29%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Japon Hükümeti, Coin Listeleme Kurallarını Basitleştirmeyi Düşünüyor!

Japonya kuralları gevşetebilirse, yerel borsalar daha fazla kripto para listeleyebilir.

Clock
Paylaş
Japon Hükümeti, Coin Listeleme Kurallarını Basitleştirmeyi Düşünüyor!

Japon hükümeti, lisanslı yerel kripto para borsalarını daha basit düzenlemelere tabi tutarak, token veya coin listelemesini kolaylaştırmak için yeni bir teklif sunacak.

Eğer Japon hükümeti yeni kuralları uygularsa, Finansal Hizmetler Ajansı’na (FSA) kayıtlı kripto para borsalarının uzun bir tarama süreci gerçekleştirmeden belirli kripto paraları listeleyebilecek.

Binance BannerBinance Banner

Altı aydan fazla bir süredir en az üç yerel borsada listelenmiş olan kripto paraların bir daha izlenmesine, taranmasına veya kontrol edilmesine gerek kalmayacak. Örnek verecek olursak; teklif kabul edildikten sonra kripto para borsaları, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) kolay bir şekilde listeleyebilecek.

Japonya’daki Mevcut Listeleme Kuralları

Mevcut listeleme kuralları, borsaların token listeleme işini çok zorlaştırıyor. Japonya’daki bir kripto para borsası, herhangi bir token listelemek istediğinde 6 aydan fazla süren bir tarama sürecinden geçmesi gerekiyor. Japan Virtual and Crypto Exchange Association (JVCEA) üyeleri, sıkı tarama sürecinin Japon kripto para endüstrisinin önemli ölçüde büyümesini engellediği düşünüyor.

Japan Virtual and Crypto Exchange Association (JVCEA) üyeleri

JVCEA üyelerine göre; yeni teklif uygulanırsa, küresel kripto para pazarına olan katılım artırabilir.

Japonya’daki en büyük 2 kripto para borsası: Coincheck ve GMO’dur. Her 2 kripto para borsasında şimdiye kadar 17 tane token listelenmiş. Japon kripto para borsaları, Coinbase ve Binance gibi yüzlerce kripto paranın listelendiği küresel borsaların çok gerisinde kaldığını söyleyebiliriz.

Hem Coinbase hem de FTX, Japonya’daki operasyonlarını büyütmeye karar verdikten sonra Japonya’nın böyle bir kural değişikliğine gitmesi sadece bir rastlantı değil. 2 Şubat 2022’de FTX borsası, Japonya’da olan Quoine kripto para borsasının işletmecisi Liquid Group’u satın aldı.

Geçen Ağustos ayında Coinbase, borsasının bir şubesini başlatmak için Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG) ile ortaklık kurdu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar