Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51224.23
-1.58%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2915.22
-0.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.92
-5.19%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $364.8
2.21%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Japonya’daki Aktif Kripto Tüccarlarının Sayısı Azaldı!

Japonya’da corona virüs ortasında kripto işlemleri düşüşe geçmiş.

Clock
Paylaş
Japonya’daki Aktif Kripto Tüccarlarının Sayısı Azaldı!

Ülkede olağanüstü hal ilan ederek, Japonya’daki pandeminin yayılma hızının yavaşladığının resmi olarak ilan edilmesinden önce, itibari para mevduatlarındaki artış, kripto borsaları üzerindeki genel faaliyetleri azalttı.

Binance BannerBinance Banner

Japonya Sanal ve Kripto Para Borsası Birliği (JVCEA) tarafından Mart 2020’de yayınlanan verilere göre, ülkede kayıtlı aktif dijital varlık hesabı sayısı Şubat ayında 2.048.501 adetti.Bu sayı Mart ayında 2.044.806’ya kadar geriledi. Bu durum 3.695 hesabın dijital varlık ticaretini bıraktığı anlamına geliyor.

Mevduat Artıyor Aktiflik Azalıyor

Bitbank’ta Piyasa Analisti olan Yuya Hasegawa, dijital varlık tüccarları arasındaki faaliyetin Mart ayında azalmasına rağmen, Japonya’da itibari para mevduatlarının arttığını bildirdi.

Bunun belirli bir kısmı, Japon hükümeti tarafından ödenen teşvik paketi almayı bekleyen hanelerden kaynaklanıyor olabilir. Analiste göre, bu mevduatların çoğu borsalarda uzun süre kalmadı. Başbakan Shinzo Abe, 8 Nisan’dan itibaren Japonya’da ulusal olağanüstü hal ilan etmişti.

Hasegawa 3 Ağustos tarihli bir haberde, “Corona şoku, daha geniş finansal pazara ulaştığında ve marj çağrıları için talep oluşturduğunda, ciddi bir yatırımcı grubu biraz para kazanmak için tüm fonlarını kripto borsalarından çekmiş olabilir” dedi. “Bazı yatırımcılar, olağanüstü halden kaynaklanabilecek düşük gelir ve işşizlik potansiyeline hazırlanmak için bunu yapmış olabilir.”

Japonya’da Hala Kripto Para Ticareti Yapılıyor

Ancak Hasegawa, aktif hesap sayısında hafif bir düşüşün, “Japon kullanıcıların dijital para birimlerine olan ilgisini kaybettiği anlamına gelmediğini” belirtiyor.

Herhangi bir durumda, Bitcoin (BTC) 12.000 $’a yükselirken, özellikle bu yükselişten ötürü kripto aktivitesi artmış olabilir. Bildirilenlere göre, Japonya’da genellikte düşük aktiviteye sahip kripto hesaplarının bu hafta 2-3 kat daha fazla işlem hacmi yarattığı söyleniyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar